Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Анти "Май имаше такава тема..."нови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.02.20 19:21



Днес нещо се наложи да избърша с мокра кърпичка... и си викам - извън компютрите и смартфоните - дали можем да изброим дребни неща от ежедневието си, за които се чудим как преди сме живели без тях?



1. Хартиените носни кърпички... дали някой е достатъчно възрастен, за да си спомни как се перяха употребяваните носни кърпи?

2. Кухненските рула - да напомням ли вечните кухненски парцали?

3. Моп на дълга дръжка - просто се чудя КАК ТАКА в миналото, при положение че все пак имаше метли с дълги дръжки - никой не се беше сетил да измайстори ПАРЦАЛ с дълга дръжка? Помня как се гъзорчехме върху пода с парцала... Е, днес се ходи на фитнес, ама то си е друго - виждаш свят и светът те вижда, плащаш пари, за да се гъзорчиш...

4. За влажните кърпи просто не искам да говоря... толкова много приложения имат че май е излишно да пиша.

5. А бебешките пелени? Пране, гладене, сгъване...

Вие ще добавите ли?

димо = Laugh = Aurika вече дращи ЛБ със заплахи

Редактирано от UnicaDonna на 11.02.20 19:42.



Тема Re: Анти "Май имаше такава тема..."нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано11.02.20 19:29



Парцал на дълга дръжка си имаше от векове в казармите.
Там, на някои от местата дори му викаха "ракета", защото като се засилиш по коридора и си като ракета по завоите...мокрите...



WALL·E

Тема Re: Анти "Май имаше такава тема..."нови [re: Naglets]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.02.20 19:34



Парцал на дълга дръжка си имаше от векове в казармите.
Там, на някои от местата дори му викаха "ракета", защото като се засилиш по коридора и си като ракета по завоите...мокрите...



В казармите може, помня че в училище лелките също миеха с едни парцали... на дървена т-образна дълга пръчка намотаваха сръчно един парцал и миеха с него, обаче после си го перяха на ръка в кофата.

Говоря за моп, който можеш да си изпереш и изстискаш, без да се навеждаш и без да го сваляш от дръжката.

димо = Laugh = Aurika вече дращи ЛБ със заплахи


Тема Re: Анти "Май имаше такава тема..."нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.02.20 19:47



ПП - понеже за мокри кърпички стана дума - давам една идея за някого с бизнес нюх.

Отдавна си мечтая да се произведат МОКРИ КЪРПИ БЕЗ НИКАКЪВ МИРИС.

Понякога се случва човек да се избърше с мокра кърпа и да му се наложи да хапне нещо с ръка... е гадно ми е ръката ми да мирише на некъф "парфюм" евтинджос, докато хапвам нещо с приятно ухание!! Изобщо никакъв мирис не ми трябва, само мокротата, която изчиства поне повърхностно!

димо = Laugh = Aurika вече дращи ЛБ със заплахи


Тема Re: Анти "Май имаше такава тема..."нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано11.02.20 19:54



1. ДА! '78 набор съм. Зимата бях често болнав и ползвах платнени носни кърпи.
Сестра ми беше по-яка, ама пак ги ползваше/имаше за всеки случай.



2. Мда.
.. (прескачаме тука малко)

4-5. Определено! Ама мойто дете/бебе е реколта 2016, така че нямам спомени как е било без мокри кърпички и пелени. Ние сме със!
(пелените, де - другото почти не се ползва, мием я на мивката, или под душа)


Редактирано от Naki на 11.02.20 20:00.



Тема Re: Анти "Май имаше такава тема..."нови [re: Naki]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.02.20 20:04



'78 набор съм. Зимата бях често болнав и ползвах платнени носни кърпи.

А кой ги переше?



нямам спомени как е било без мокри кърпички и пелени.

Аз помня от племенничката ми.. вЕрвай ми - УЖАСНО беше! Просто можеш да си го представиш, докато изхвърляш "памперсите"......

А когато раждаше жената на наш приятел - 1991 г - все още имаше ДИСКУСИИ и то разпалени - дали "памперсите" не са пък вредни... хамлетовски колебания тресяха семейството!

димо = Laugh = Aurika вече дращи ЛБ със заплахи

Тема Re: Анти "Май имаше такава тема..."нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано11.02.20 20:09



С пералня.






Тема Re: Анти "Май имаше такава тема..."нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.02.20 20:13



Отдавна си мечтая да се произведат МОКРИ КЪРПИ БЕЗ НИКАКЪВ МИРИС.

Божеее, чуйте моля ви производители, в името на аллах, заклевам ви, произведете го това!
И тия по магазините, бе не виждат ли че първо свършва тоалетната хартия без миризми?!?! Защо по дяволите когато аз отида в магазина има само вонящи на химко Враца тоалетни хартии.



Тема Re: Анти "Май имаше такава тема..."нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано11.02.20 20:17



Мокрите кърпи са голЕмо изобретение. В Лидъл има едни за бърсане на всичко. Ползвам ги от пране на лекета, през повсеместно бърсане на всичко, до миене на баня, прозорци и огладела. Да 'иляди изобретателя им, за дето ме сбогува с омразните пачаври.

Пъ Съ: Толетната хартия също ..






Тема Re: Анти "Май имаше такава тема..."нови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано11.02.20 20:22



Ми... Не се сещам нещо, дето да ми е чак толкоз полезно.
Всъщност, и от изброените, май само памперсите виждам като ужасно задължителни.
Бих казал - дистанционното на телевизора, ама съм отказал телевизията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.