Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Чай от чайнови  
Автор Sgraffito (ex caffe)
Публикувано24.01.20 15:09



и епилог.

Разбира се, не е нужно да е такъв помпозен. Можеше и да е съвсем незабелязан, кво пък толкоз, някъв си сайт с някви си клубове...
Някакви клубове, които ми бяха дружка в тежки времена, в които прекрасни хора ми станаха близки, други поддържаха хъса ми за живот чрез лошотия, трети си отидоха, не само от клубовете... Деца се раждаха, внуци се появяваха, развеждахме се, женихме се, любихме, разлюбвахме, претърпявахме загуби, идваха хубави времена, смеехме се, ядосвахме се. Заедно.

Няма ги тези хора вече, няма ги и тези клубове. Това чувство го няма.

Остаряхме, каквото и да си говорим, клубовете остаряха, добре, де, аз остарях и ми е време. Бях си обещала, че ударя ли горната граница на клуба, спирам.

Не ме бива по салонните любезности, затова ще си тръгна пускайки "тема", нещо, което правих рядко през тези 12 години. Ако някой случайно забележи, че не съм писала от 6 години, да не се чуди какво ли е станало с мен, ами да е информиран човекът. Аз например съм малко ядосана на онези, които изчезнаха без да кажат едно "чао!".
Ще ви пазя в спомените си всичките!

И тъй, темата е за чая.
Индийски чай от Кафето

за специални хора.

Рецепта:

Създайте атмосфера на покой. Изключете всички лаптопи, мобилни телефони, таблети и компютри. Пуснете си тиха и приятна музика. Ако е вечер запалете свещи и ако имате и харесвате - ароматни пръчици.
Подгответе любимото си място в дома или градината, така, както ще ви е най-удобно - седнали, полулегнали, в поза лотос, с крака върху масата, на една кълка като голата Маха (която обаче на никого не маха, така че може да сте само голи), както ви е рахат!
Сложете съд с вода на котлона.
Добавете малко свеж или сух джинджифил, 5 см пръчка канела или канела на прах, две пръчици карамфил, едно зърно кардамом (по възможност черен), една звезда анасон.
Изчакайте водата да заври, намалете огъня и оставете да покъкри 5 минути.
Сега добавете черен чай (хубав черен чай, не този на пакетчета от супера) според вкуса ви - по-силен или по-слаб чай. Добавете мляко, също на вкус, но да не е повече от 1/5 от количеството на водата.
Можете да добавите джегери, ако се намира наоколо, може и мед, но този чай е вкусен и за любителите на несладки напитки.
Изключете котлона и оставете чая да поседи десетина минути.
Прецедете и сервирайте красиво и най-вече с много обич, дори и да сте сами. Особено, ако сте сами.
Затворете очи, влейте се в музиката, заслушайте се в дишането си, почувствайте как кръвта тече из вените ви, не мислете, не мислете, не мислете, казах! Вдишвайте бавно... издишвайте бавно... Прилепете устни една към друга и все по-силно и вибриращо произнесете "мммммммм....", изпуснете въздуха от дробовете заедно с всички грижи, които ви карат да се въртите нощем в леглото и довършете енергично мантрата "ммммммайната му!".
Сега можете да пиете.
Да ви е сладко и сбогом.


Conscious action does not produce karma – reaction does.
S.G.


Тема Re: Чай от чайнови [re: Sgraffito]  
Автор Laugh ()
Публикувано24.01.20 15:09



Много хубава тема, романтична и красива.



Тема Re: Чай от чайнови [re: Sgraffito]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.01.20 15:14



В отговор на:

ударя ли горната граница на клуба



Горната граница е навършване на 60 години, при условни 40+ и 50+ участници. Но и обетите са остарели, така че защо да спираш?



Тема Re: Чай от чайнови [re: Sgraffito]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.01.20 15:16



Сбогом!
Отива си късче цветна красива екзотика с теб. Голямо мерси и на добър час!



Тема Re: Чай от чайнови [re: Sgraffito]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано24.01.20 15:30



Клубовете...не са това, което бяха, но ги има. Чудесно е това.
Голяма школовка са тези клубове. Виждаш концентрация на всички човешки черти-по много. И зад всеки ник има човек. И хората сами по себе си понякога са изключителни. И всичко е заради това "понякога". То е причината да се вясваме. Или както адмирала казва"да минем през кварталната кръчма".
Всеки си е с мястото. Кой като разрушител, кой като съзидател, кой като част от двете.
Ти определено си от вторите. Може да не си пускала много теми, но винаги когато се появиш, си свеж ветрец, който ненатрапчиво променя целия климат на тема и дискусия.

Доскоро!

Имам всичко без кардамон, но запазвам рецептата



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Чай от чайнови [re: Sgraffito]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.01.20 15:40



ЧРД





Тема Re: Чай от чайнови [re: Sgraffito]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано24.01.20 16:13



Както е речено никога да не казваш ,,никога", така и не бива да се сбогуваш с място и хора, към които е доста вероятно да се върнеш.


Може да не е същото, всички обитатели да не са предишните, но и новото може да носи хубави изненади или поне такива, които биха ти допаднали. Трябва да ги видиш сама, тогава ще решиш.

Иначе, едната рожденичка беше в понеделник, а твоят ден е събота (писала си го).
Размисли всякакви, особено пред рожден ден... ала от нощ до сутрин се събуждаме с други мисли, а какво остава след юбилей.

Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Чай от чайнови [re: Sgraffito]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано24.01.20 16:23



Предполагам, че се се сбогуваш с клуб 40-50 и ще се преселиш в 50-60.
На тъй като там почти няма никой, ще се върнеш отново тук.
Много ми е помпозно сбогуването с каквото и да било, където и да било.
Пише ти се-пишеш, не ти се пише-не пишеш.
Да, кофти е като някой зачезне с години. Мислим го, въпреки, че може и да сме имали дразги. Станали сме някак ... група от хора-непознати, но и познати.

Аз много държа на твоето присъствие, ако това изобщо има значение де. От малкото хора си, които винаги чета, и от които научавам толкова много неща.

Темата е излишна, ако наистина смяташ, че вече няма да пишеш. Не ми се вярва обаче, не си от тези хора.
Казвай кога навършваш 50




За чая: важна е обстановката, добре си я описала. Аз пия чай само когато съм болна. Понякога правя изключения :
1. Когато ми се припие жасмин с канела
2. Когато пия мечо грозде, но го наричам отвара

Не сбогом, а до скоро.

П. П. Тези дни не ми се пише. Но като те прочетох ... виж, приписа ми се.



Тема Re: Чай от чайнови [re: Sgraffito]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано24.01.20 16:24



честита да си, кафе, жизнена, здрава, успешна майка и любима. ;и

пожелавам ти като издрапаш от сатурновата дупка, ела да пием чай/кафе/ликьор или мастика/ракия и т. н.

земята се върти, нищо не седи на едно и също място, и това е хубавото




Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Чай от чайнови [re: Green Light]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано24.01.20 16:24



Сбогом!
Отива си късче цветна красива екзотика с теб. Голямо мерси и на добър час!





Аз па съм невъзпитан, и дълбоко незатрогващ се.

Ама вий наистина ли без да искате се приобщавате към изживяването на усещането за общност ?


Квай тая мелодрама сега ?

Аз например, как да изживея, фактът как ще изживее някой ник, и още някой ник, и някой друг ник, и може би трети, пети, че ще си тръгна от тук, за да ида някъде другаде, или просто на майната си.

Забележи ! изживяваме отношението на другите, как отразяват нас, и или оправдават очакванията ни то да е такова, или не оправдават то да е онакова, и пак забележи, не го правим ние, щото е подсъзнателно ,а го прави слабият човек в нас, който е конформист говедото ,и се е взрял в чуждите реакции, а знайно е, че чуждите, другите, това са типични задници, които даже са не сещат че са такива.









Редактирано от Glastar на 24.01.20 16:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.