Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 16.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема горките българи!нови  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано25.01.20 14:01




а сега искат и да им отнемат болничните!!!
нещо с всяка измината година - забелязвам че дори хората работещи в СФ едвам оцеляват!!!
после защо всички образовани млади кадри - се дообразоват на запад И почти никой не се връща във БГ!
ама има ли сме уникална природа и годишни 4ри сезона - какво ме грее това когато не мога да си платя сметките и да се нахраня...а за лекарства няма пари!!!:((((((((((
до кога мислите ЧЕ мизерстващият българин - ще оцелее във БГ???



Тема Re: горките българи! [re: NUT]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано25.01.20 14:37



Аз нямам нито 1 ден болнични. И ще изритам всеки, който ми донесе такъв



Тема Re: горките българи!нови [re: Albena l]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.01.20 14:35



ама случва се, човек да се разболее и да постъпи в болница, например.. и след това да му трябва възстановителен период.. Освен това, по КТ нямаш право да откажеш болничен лист, нито пък да уволниш някого на това основание.. виж, на друго може.





Тема Re: горките българи!нови [re: parvaty]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано25.01.20 14:49



А през това време кой ще работи. Няма да е на това основание. Аз за кво плащам на счетоводител. Не ми е работа това, мисля



Тема Re: горките българи!нови [re: Albena l]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.01.20 14:52



Ами той и счетоводителят ти няма да може да го уволни, първо. Второ - ти изплащаш само частична сума на осигуровки, а болничният се изплаща от здравната каса, така, че .. не знам къде е проблемът.. може би в първите три дни.. но, все пак, нали затова ти е работник, все е изкарал пари за три дни болнични..



Тема Re: горките българи!нови [re: parvaty]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано25.01.20 14:54



да ама по новите предложения за болничните
работодатели трябва да плаща първите 5дена - а мах да са 7...и за цяла година не повече от 20дни болнични!


по тези параметри - защо работодателя трябва да плаща на служителят си здравни осигуровки?!



Тема Re: горките българи!нови [re: parvaty]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано25.01.20 14:55



Счетоводителят ще ми сключи тр. Договор там с клаузите. Ти си знаеш. Нищо не е изкарал оня с болничния. Хонорари се плащат след извършен труд при нас. Аз ли да превеждам на афганистански.



Тема Re: горките българи!нови [re: NUT]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.01.20 15:00



ами.. аз това го обсъждах с дружките миналото лято.. викам им "абе, вие сте големи богаташи, как живеете в тая България, всичко става от година на година все по-скъпо".. и те ми се хилят..

Не знам защо цените са такива убийствени в България.. то да те е страх да идеш на пазар.. или пък да влезнеш в парфюмерия.. за лекарствата и дума не отварям, щото нали им сложиха ДДС преди няколко години ..

На въпросът ти "докога ще оцелява" .. ми, той не оцелява, изнася се.. ако знаеш колко българи има тъдява, и колко цигани .. и до едно децата им ходят на училище, щото тук глобата е 600 евро, и може да се плаща многократно, никой не си помисля даже да не си пусне детето на училище. И гледаш циганета, дето си перат на чист немски, по-чист от моя... така, че.. държавата може да се справи с циганите, трябва само да има желание.. това, като отклонение, някакво..



Тема Re: горките българи!нови [re: Albena l]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано25.01.20 15:01



ами, значи, твоите служители не са на трудов договор, а на граждански, и тогава този проблем теб изобщо не те касае.





Тема Re: горките българи!нови [re: parvaty]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано25.01.20 15:01



Аз да плащам и частична сума. Жива да не бях




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.