Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:49 24.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Кафе от ръжнови  
Автор Laugh ()
Публикувано24.01.20 12:23



Добро утро клубче. Харесва ли това кафе от ръж. Аз му станах голям любител и пия по няколко на ден. Без кофеин е, не ми пречи на съня, не разтуптява много сърцето както доброто силно, черно кафе.
Предлагам тази моя тема да бъде за кафето, чая, напитките и да обсъждаме всички кулинарни рецепти и да си споделяме мнение тук и някои нови готварски рецепти. Едно от всичките ми хобита е да готвя добре. Ще се радвам на повече включвания и ще ви чета с интерес.



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Laugh]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано24.01.20 12:26



Да, аз унас имам една кутия старо Линдес в синьо бял картон. Това е най-якото което съм пила до сега.

Снощи правих чай Лате. Понеже нямах Нелка, сложих Йоги чай, половин кора канела, черен чай и още 2 шушулки кардамон.
И сироп от цвекло.

Наполовина с мляко, другата половина с вода. Не обичам ачк толкова мляко.



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Deern]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.01.20 12:41



На тебе категорично нищон не ти разбирам. Ама нищо ти казвам! "Кардамон, тва, онва, мляко". Толкова!

Или куркума да беше?



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Deern]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано24.01.20 12:44



Ходих на "Вторични" това мий хобито. Чисто нови кардани за фордове бусове, в кашоните, китайски, много. Чисто нови сферични кранчета водопроводни, най разни видове в кашони, мнооогоо..... Бре ! тия всяко ено е по три и петдесе, та нали скоро купувах за парното. Едни нови авточасти, китайски, явно тия модели вече не ги има много по пътищата. Търсих една тръба, можеше и една бутилка от газова уредба да взема, даже сега ме е яд малко, помня я къде е, и като нищо както се познавам ще ида да я грабна, будала ! що я не взима бе ! Тва края на нещо като сопло. Ракетна дюза да кажем, като тия хиперзвуковите ракети. Там ако не знаете, в зоната на изгаряне, вътре има едно като гъба, екран. Тоя двигател не се пали в началото, чак след една критична скорост, при коят навлизащият поток става като твърда тапа за газовете и те имат избор само назад.
Мойто няма да лети, само ще гори, но има дюзи, от периферията , конвекцията създава струи навлизащ въздух нагоре, а горивото пада между едни нажежени пръчки, като тия запалки с реотанчето, нагоре е тая тръба , зона за разширение, но и за засмукване отвори. И други работи видях на вторични, вий не можете да ги разграничите, калъпи за стъклени бутилки, тва е безумно скъпо, обаче явно са стари модели. Чакай даже имам снимки, нали ги ремонтирахме тез машини. Отделно една пакистанска подводница, докараха винта, заорал в коралов риф, измъчихме се с него, ма тръгна де, тръгна подводницата.









----------

Редактирано от Glastar на 24.01.20 12:45.



Тема Re: Кафе от ръж [re: Laugh]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.01.20 12:50



Баба ми слагаше към кафето леблебия. Викаше му "смес"- направо я чувам. Турско кафе става въпрс, на джезве. Мелихме кафето в ръчна мелничка и го сипвахме в една червена стара метална кутия - нея пък я подушвам просто. После тя кога е добавяла леблебията идея си нямам. Харесваше ми, бих си направил, ей така за експеримента.
Ръж, обаче не съм пил.



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано24.01.20 12:53



и моята едната пиеше гакова.
другата "Инка". май е от цикория.
второто беше по-хубаво.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано24.01.20 12:55



Като хлапе съм го пил това. Помня продаваха в магазина "смес", картонена кутийка с две пакетчета вътре, едното с кафе, другото с каквото там са изпекли и смлели. На хлапетата ни правеха от това другото, да не ни повредят с кофеина.



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Laugh]  
Автор 741 ()
Публикувано24.01.20 12:56



Не става, на мен си ми трябва кофеина, иначе изпадам в абстиненция. Пробвано, без кафе и няколко дена главобол гарантирани. Отминава после, ама защо зорлем да си го правя.



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Deern]  
Автор Laugh ()
Публикувано24.01.20 13:31



Сироп от цвекло. Ти ме изненада, какво е това, къде и в какво се продава, марка, заинтригуваш.



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Glastar]  
Автор Laugh ()
Публикувано24.01.20 13:32



Каква техника, уха.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.