Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 22.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Green Light]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано24.01.20 18:21



Бабешкото "кафе" за джезве се продаваше в кутийка с две пликчета - с кафе и леблебия. Баба ми го сервираше на госпожите, гарнирано с бяло сладко и едно странно питие с дъх на билки, което тя наричаше шартрьоз или едно друго с вкус на бял вермут.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Laugh]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано24.01.20 18:30



Ами готвя всичко, без тестени печива или пъжотии и тестени десерти.

Тази вечер имам поръчка за едно арабско блюдо с накълцано телешко, натрошен арабски хляб, патладжан на кубчето и кисело мляко. Утре ще посрещам гости със свински мариновани от сега гърдички и до тях задушен спанак и картофено пюре. В недеря ще експериментирам с нещо като дюнери (ще ми остане доста арабски хляб) с плънка от риба едните и пушен бекон - другите.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Laugh]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано24.01.20 18:52



Дай марка, снимай пакетче, покажи го това кафе от ръж. Не съм обръщала внимание какво има по магазините.

Тук възкръсват след дългото скитане уморените ми нозе.


Тема Re: Кафе от ръжнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано24.01.20 18:58



Оф сори за недоразумението и стресирането на мъжките ви души.
Сега като бях на улицата забелязах че малките коли с ширина под 2 м имат такива (даже много стари модели) за да могат да се виждат



Акъла ми е останал от последното пазаруване с колата която кара мъжа, сигурно не съм привключила мисловния поток













Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Laugh]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.01.20 19:06



Спомням си, че дядо ми пиеше кафе от ръж с леблебия. Знам, че не вреди и се вари в джезве.



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Baldrian]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.01.20 19:13



Едно време пиехме Инка на поразия. Беше хубаво. Не знам дали все още го има по магазините.



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: 741]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.01.20 19:15



Точно така беше, едното пакетче беше ръж, а другото леблебия.



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: Laugh]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано24.01.20 19:18



Почти съм сигурна че го има навсякъде. Миналата година имах един буркан от една друга файн-марка за кафе и чай специалитети, но свърши.



Ако не го ядеш на филия, а в чай, разликата във вкуса не се усеща.
В кафе с мляко придобива странен цвят, затова не го слагам в кафе.





Тема Re: Кафе от ръжнови [re: eta d]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.01.20 19:27



Като си била малка не ти ли се е мяркала някоя стара баба или госпожа, която да си вари турско кафе от печена ръж и леблебия, понякога дори и с истинско мляно кафе в сместа? Аз си я спомням тази гадост, майка ми освен пакетчета мляно кафе, купуваше и пакетчета ръж и леблебия. Понякога ги смесваше за икономия, а понякога по желание на съседките - като се отбият следобед, привечер и си поръчат: направи ми кафе, ама от леблебия/ръж, че сърцето/кръвното/ няма да мога да спя... на цвят и вид прилича на ситно смляно кафе, сварена чисто - на преварена кал с каймак. После на нашенския пазар пуснаха Инка - гранулиран екстракт от цикория, дето прилича на нескафе, ама не е. И съседките се пристрастиха към следобедно кафе от бурени. Ръжта и леблебията излязоха от мода.



Тема Re: Кафе от ръжнови [re: lipari]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано24.01.20 19:36



Помня кутийките като ден днешен, на цветен фон, с цвят наподобяващ охра, с кафеви букви пишеше - печена, мляна РЪЖ


И инката помня, и дефицитното виетнамски кафе на зърна.
Едната ми баба беше селска женица, но другата беше калдъръм кокона
Не е там работата.
Аз искам да видя опаковката на авторката на темата

Тук възкръсват след дългото скитане уморените ми нозе.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.