Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 20.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Онази тема доста натежа...нови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.01.20 22:30



Гъркинята: И на Лили Иванова бих теглила една майна, че за толкова години и толкова пари едно дете не осинови!

И на дует Ритон, и на дует Ритон!



В интервю официално заявиха, че не си изкарват парите (а ги изкарват обилно), за да ги оставят на наследници и никаква мисъл дори не им минава в главите за деца.

От друга страна (ако трябва да говорим сериозно и това ми е темата), ако се огледате около себе си - ще видите (може би), че се забелязва напоследък една... (губят ми се думи - ето така усещам, че остарявам) група, прослойка, кръг млади жени, които са... стари моми по бабините ни критерии. Около 30-ина годишни са. Умни, интелигентни, често - хубави. Без семейства. Дори без сериозни приятели.

Говорила съм с някои от тях, и с майките на други - така се получи... не, че не го искат. Обаче... някак не могат да намерят мъже, които хем няма да се страхуват от интелигентността им, хем ще приемат, че не са перфектни готвачки и домакини и се отдават на работата си с жар, който мъжете биха били доволни да отдават предимно на тях...

Имат високи изисквания и очаквания за евентуалния си постоянен партньор и баща на децата им, достатъчно Оправни са в ежедневието и професиите си... и са мнооого далеч от мисълта да се омъжат САМО защото чувстват нещо като дълг да бъдат семейни и да имат деца... Някак са си самодостатъчни...Основна философия - "По-добре сама, отколкото зле придружена"...

Познавате ли такива... девойки? На мен това ми понамирисва на някакъв съвременен феномен... Дали съм права?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано20.01.20 22:34



Повярвай ми, че си права. След двайсе години балансът ше изглежда още по-зле. Никой няма да иска дете.





Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.01.20 22:36



Никой няма да иска дете.


Не, те не че не искат. Искат, майчинският инстинкт не е умрял у тях... но други неща излизат на преден план и го преборват, и не говоря за баналната еманципация или високо самочувствие... някои от тях страдат от тази ситуация, но не могат да превъзмогнат себе си и да се впуснат в семейство или майчинство само по морално задължение...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (стара позната)
Публикувано20.01.20 22:46



Момчето което е с голямата ми дъщеря е турче и с девет години по-малко.
Много интелигентно. Отличник от училището в което учат децата ми (малките) . Сега следва Английска филология в ПУ! Догодина иска да се прехвърли медицина.
Много я обича и много я иска за съпруга! Аз как да реагирам?
Да не съм жива да видя как той е на 31, а жена му на 40 и той започва да залита по млади 20 -25 годишни мацки!



Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано20.01.20 22:48



Тогава ще го формулирам по различен начин. След двайсе години мнозинството ще искат да имат деца, но крайното решение, което ше вземат, ще е да нямат деца.





Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: pishmangreek]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано20.01.20 22:55



Той на колко е сега



Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.01.20 22:58



След двайсе години мнозинството ще искат да имат деца, но крайното решение, което ше вземат, ще е да нямат деца.


Да, така е добре казано и е много вероятно наистина.

Ти реагира доста бързо... това означава ли, че в по-развитите държави явлението е по-ясно очертано, докато тук едва помръдва все още?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано20.01.20 23:04



При нас е очертано, но не критично все още. Защото сме мулти култура и всеки си върви с традициите. Едни искат много, други не искат.......
За други страни не знам как е.



Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: Albena l]  
Автор pishmangreek (стара позната)
Публикувано20.01.20 23:07



19 а тя на 28.
И е един ситен турчин, а тя висока българогъркиня!

Живеят у тях. Още не съм се запознала с родителите му.
Доколкото разбирам нямат нищо против.



Тема Re: Онази тема доста натежа...нови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.01.20 23:05



Да речем, вече над 30 години, се случва в мъжка компания да се обсъждат жени.
Чувал съм кво ли не - тая мноо готина, тая тъпа, тая грозна, леле на тая кво бих й направил, тая нема цици, тая ий огромен гъзЪТ, тая с огромни цици, тая нема гъз, тая страшна мадама, тая просто страшна, тая готви добре, тая свири добре, тая е задръстена, с тая не съм спал само аз от цялото село.... Въобще, секакви неща...

Обаче, никога, никъде и от никого не съм чул да рече - страх мъй от интелигентността на тая. Вервай ми.



"Мъжете ги е страх от интелигентността ми" е ефемизъм за "може да съм грозна, но за сметка на това съм досадна, надута и едни яйца не мога да изпържа. И затуй имам високи очаквания. За принц Хари да речем".





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.