Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Кана за винонови  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано11.01.20 11:02



Имате ли самонаблюдения?

>Мнението е позиционирано и няма нищо общо<



Тема Re: Кана за винонови [re: PYTnik]  
Автор hypey (о!тенуза)
Публикувано11.01.20 11:41



:) Навремето баща ми смяташе, че виното от магазина не струва, беше въпрос на чест да се прави собствено вино. Винаги беше различно, понякога по-добро, понякога ... сещаш се:) Но ние пиехме това вино и го превъзнасяхме, естествено заради него, заради труда му по рязане, копане, бране, мачкане.... Винаги се поднасяше в една хубава стъклена кана или гарафа. Спомням си първата глътка вино, била съм някъде 17-18 годишна, преди някакво класно по литература, адски притеснена по време на обеда преди да отида на училище. Баща ми каза да си взема чаша и ми наля точно един пръст вино. Мама се развика "Как можеш, тя отива на училище, има класно!", а баща ми "Изпий го!" Изпих го, не ми хареса, определено, но може би точно, че съм направила нещо, което не е било позволено до този момент, фокусът в главата ми от класното отиде в съвсем друга посока:) ...

Тази кана за вино още стои, но любима ми е една медна кана. От нея съм пила най-хубавото вино.

Сега каните не са на мода, а декантерите, като предназначение е същото, името обаче звучи много по така:) Формата им обаче ми харесва, но по-скоро бих ги използвала за ваза:))))

\\\"Понякога си мисля, че до 10-та си година човек е в най-добрата си форма\\\":)


Тема Re: Кана за винонови [re: PYTnik]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.01.20 11:52



Пуснах снимка от подарената ми стъклена кана за вино, в коледно-новогодишната тема на Втаса





Тема Re: Кана за винонови [re: PYTnik]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано11.01.20 12:09



Каната за вино, чашите за вино, за ракия... са тънка работа и са за табиетлии.
Имам 2 гарафи/ декантери, но почти не съм ги ползвала. Нямам бъчва с вино, че да сипя в тях. Купуваме си на бутилки и не пресипвам в гарафа.

Чашите, чашите са тънкия момент. Имам три вида за червено вино, два за бяло вино, но бяло пием рядко.

Карамфилов е мек, но деликатен човек, да не кажа капризен )), има си своите особености)) . Ако му сервират ракия в стакан, моли за ракиена чаша. Ако кажат, че нямат, защото все влизаме и в редови ресторанти, не сме от големото добрутро като нЕкои клубари, ставаме и търсим друго заведение. Е, ако няма друго наблизо, пък глад ни гони, не пие ракия.



Според него в живота има един тъкън момент-да изпиеш една ракия с кеф в тънка чаша със столче
Та ... чаши за ракия у дома имаме мераклийски.

Виж за бира нямаме от онези дебелите, които уж запазвали студената бира. Пием я набързо, да не се топли и чашите са тънкостенни

Темата е интересна, кажи ми от каква чаша си пиеш ракията/виното, за да ти кажа какъв си



Тема Re: Кана за винонови [re: PYTnik]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано11.01.20 12:16



Имате ли самонаблюдения?

Естествено, че имам: прекалено бързо се изпразва, сигурно тече от някъде.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Кана за винонови [re: PYTnik]  
Автор Laugh ()
Публикувано11.01.20 12:53



Толкова обичам да пия хубаво вино, че няма време да стигне до каната, от бутилката директно в чашата





Тема Re: Кана за винонови [re: hypey]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано11.01.20 13:21



Хубави спомени...

Медната кана май е вредна, чувах че трябва да е калайдисана за да не отделя метал мед във виното.

"Мама се развика "Как можеш, тя отива на училище, има класно!", а баща ми "Изпий го!"
Така, правилно ни възпитаваха, да не служим на общественото мнение за сметка на здравето и ценностите ни. Дължим им благодарност за това.....и се радвам че го виждам в теб.
Най-хубавото вино съм пил от котле, в което има крайче хляб, който обира и видимо вредният алкохол, а от кастронче, чиния купичка , е най- опасно да се пие...виното се лее у мен като от ведро...и не мога да си контролирам мярката.
...При тогавашното хубаво вино това не беше чак проблем, но при днешното направо си е опасно за здравето.

" била съм някъде 17-18 годишна," съжалявам, че тогава сме се разминали и съм те пропуснал



>Мнението е позиционирано и няма нищо общо<

Тема Re: Кана за винонови [re: Crrafterr]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано11.01.20 13:22



Пропуснал съм да я видя, но съм убеден че е готина и пийваш с кеф от нея.

>Мнението е позиционирано и няма нищо общо<



Тема Re: Кана за винонови [re: PYTnik]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано11.01.20 13:23



Виното, което се пие наоколо (купено в бутилка) е препарирано така че да може да се пие и без кана.

Обаче домашно направената ракия, която донесохме преди 6-7 г трябва да се “проветри” преди да се пие, защото вкуса прекалено много варира преди или след проветряването.



Тъй като нямаме кана за вино, ползвам каквато и да е стъклена кана за лимонада, в която забъркваме коктейли. Ок, последния път се наложи да ползваме една голяма тенджера



Тема Re: Кана за винонови [re: RujaKaramfilova]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано11.01.20 13:29



"Темата е интересна, кажи ми от каква чаша си пиеш ракията/виното, за да ти кажа какъв си"
У дома...си избирам чаши за ракия или вино, каквито си харесам, и те ми стават ЛИЧНИ.

Не допускам никой друг да пие с моите чаши, щото съм си внушил че омешваме енергии, а аз държа да зная какво върша и за какво го върша....и държа сам да си го върша и сам да отговарям за резултатите.


За мен това има значение, а не видът на чашата.


Мисля че сме еднакво откачени.



>Мнението е позиционирано и няма нищо общо<


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.