Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 19.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Поради темата на Ета...нови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.12.19 11:12



Няма ПРЯКА връзка, но косвена може би - загуба на памет и пр... и отдавна исках да пусна такава тема. Щото нали... след 40-50 годинишна възраст...

Какво се случва с имотите и парите ни СЛЕД смъртта ни - знаем. Ако искаме да е извън стандартното (законните наследници) - също можем да контролираме. Примерно - чрез завещание или приживе да изпонапродадем или дарим каквото трябва на когото трябва.

Но преди време нещо взе да ми играе лявата половина на устата... нещо като тик... Аз, като пръв хипохондрик на реСпубликата - веднага отидох на версия "инсулт"... Докато се свържа с познатите ми докторя да разбера ДАЛИ и КОЛКО трябва да се притеснявам - на другата сутрин ми мина, дори преди да съм успяла да си купя лекарствата, които ми препоръчаха на първо четене.

Но тогава си помислих - КАКВО ще стане, ако изневиделица НАИСТИНА (пу-пу) ми се случи такова нещо и застина като зеленчук в някое легло? Дълги години? Никиой не е застрахован...Доколкото си представям - докато съм жива - никой няма да може да ми пипа парите - примерно. Дет съм ги почти подарила на БАНКИТЕ НА ЛАМБИ...

А ако се стигне до там, че трябват много пари за лечение? Или за хоспис, или за каквото и да е друго, касаещо близките ми хора? И моите пари биха свършили работа?

Какво мислите по въпроса?

Аз лично отидох и направих едно пълномощно... което да може да се ползва докато съм жива.

И съм го скрила на място, на което само един човек знае кое е! И той не е упълномощеният! ))))


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 12.12.19 11:22.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано12.12.19 11:40



Ако можехме да предвидим всички акО-та ...
В едно съм убедена, когато настъпи ситуация, заедно с нея си вървят и възможностите за решението и, и хората, и времето, и това дали ще вали или ще пече слънце даже ...
Както и да го мислиш, няма да стане така


И слава Богу!

Тук възкръсват след дългото скитане уморените ми нозе.

Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: eta d]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.12.19 11:58



И аз така мислех, но просто си представих подобна ситуация... защото тя е ВЪЗМОЖНА.

Даже тия дни един съсед ми звъни 3 пъти да ме пита КАК можело дъщерята на негова близка да вземе за майка си някакви социални помощи от някъде си, щото майката била неподвижна и искала дъщеря й да ги вземе от пощата, пък тия в пощата казали - или лично, или нотариално заверено пълномощно... да, ама тя и на нотариус не може да отиде, естествено... а за да го извика да дойде на домашно посещение - трябва да му плати повече, отколкото е въпросната "помощ"...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано12.12.19 12:00







Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.12.19 12:01



Добре, но за мен не става. Не си падам по застраховки. За случаи като моя напълно ме устройва моят начин. Не се налага да пълня гушите на разни застрахователи.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 12.12.19 11:58.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.12.19 12:18



Имай само предвид, че пълномощните при банките стоят по особен начин.
Не признават нотариални заверки, признават само собствените си пълномощни - по техен образец, подписани на място от двамата. Може би не всички банки са така.

Редактирано от Crrafterr на 12.12.19 12:23.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.12.19 12:36



Може би не всички банки са така.

Не е във всички. В ДСК, Пощенска и ПИБ просто си взеха копия и сред 1-2 дни съобщиха, че пълномощното е валидно и нямам проблеми с него, само всеки път трябва да нося И оригинала с мен. Сигурно правят проверки при нотариуса.

В ДСК на едното копие написаха, че е проверено, и носех и оригинала, и това копие.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.12.19 12:45



Ако си умствено добре, но физически не можеш да действаш - пълномощно е универсалното най-употребявано "лекарство". Няма пречка да е отпреди случката.
Ако, да не дава господ, и умствено не си добре - поставяне под запрещение и настойник. който на практика ти е пак нещо като пълномощник, с тази разлика, че не те пита какво да прави.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.12.19 12:47



Ако социалните са съгласни и жената е преносима поне до качване в кола - могат да я закарат до сградата и някой от служителите да слезе при нея, за да и вземе молбата. Правила съм го и други служители са го правили, естествено, малко добра воля трябва. Вече ако е съвсем неподвижна и живее далече, няма как.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 12.12.19 12:44.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.12.19 12:50



Имай само предвид, че пълномощните при банките стоят по особен начин.
Не признават нотариални заверки, признават само собствените си пълномощни - по техен образец, подписани на място от двамата. Може би не всички банки са така.


Това, което ми пишеш, ме вкара в размисъл... трите банки, които ти споменах, са постълили така, както ти казах, ползвала съм ги за лични нужди. НО от друга страна на сделки, при които става дума за големи суми - десетки хиляди евро примерно - НЕПРЕКЪСНАТО работим с пълномощни и до момента не е имало нито един случай, в който банката след изповядването на сделката да пожелае да проверява пълномощно! Даже имаме стандартен текст за пълномощно, който си даваме на клиентите, защото сме сигурни, че минава винаги... Странно наистина. Дори го правим за лица, които не са в страната, а са направили пълномощното преди да заминат - понякога години преди това.

Ето теста:

Да открива на мое име сметки и депозити в левове и евро в Банка ДСК, Пощенска банка, Райфайзен банк, ОББ, ПИБ, СИбанк, УниКредит Булбанк, Експрес банк, Алианц банк, ПроКредит банк, ЦКБ, Инвестбанк, Токуда банк и всички други търговски банки. Да се разпорежда както намери за добре със сумите, постъпили в новооткритите сметка и депозити в гореописаните банки, включително и като прави преводи от тях по посочени допълнително от мен мои сметки в България и чужбина. Да получава извлечения за състоянието на сметките ми, открити от него (нея).


АЗ МИСЛЯ ТАКА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.