Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.12.19 23:02



Обаче, от там съм запомнила, че пълномощни за продажба важат само за определен срок.

Нещо си се пообъркала. Само декларациите имат срок. Освен ако в последните 6 месеца, примерно, не се е пръкнала някоя новост.

А то какво "всичко" е имало тогава, щом продажба не е имало? Ако не е било за продажба - даже може да не е бил описан имотът както е по нотариален акт.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано12.12.19 23:09



Скоро продавахме имот на щерката на мъжа ми, която е в чужбина, с пълномощно, безсрочно, надхвърлило 6 месеца във всеки случай. Да, поискаха разни декларации да са актуални, нейни декларации като собственик, и се наложи да ни праща такива от там. Но нали говорехме за пълномощното, а не за декларациите на собственика? В крайна сметка без декларациите, пълномощното се обезпълномощава, но думата беше за доверието с упълномощаването, или?

Редактирано от Liya на 12.12.19 23:27.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: 741]  
Автор Liya ()
Публикувано12.12.19 23:11



Така ни казаха.
При нас това е без значение, затова не съм гледала за подробности, защото нямаме намерение да променяме усещането за собственост на майка ми-баба й, останала без половинката си.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.12.19 23:12



В крайна сметка без декларациите, пълномощното се обезпълномощава, но думата беше за доверието с опълномощаването, или?

За доста неща беше думата. И по-скоро - не за липса на доверие, а за въздържание от разкриване на наличности. А най-отначало - думата беше за това кво ше се случи, ако се превърнем в зеленчуци...




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано12.12.19 23:17



Така е, Донке, скоро го говорихме, и ползата никаква.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: 741]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано12.12.19 23:18



Тва е сложно, аз като умръ, смятам че ше се отървъ. Вий кво го смятате като умретез че ми любопитно да си сверим часовниците ?





Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано12.12.19 23:19



Нещо си се пообъркала. Само декларациите имат срок. Освен ако в последните 6 месеца, примерно, не се е пръкнала някоя новост.

Еми, значи не можеш да продадеш само с пълномощно чужд имотец, ако нямаш такава декларация. Абе не съм се вторачвала, запомних само, че не включили "и да продава" от пълномощното, щото нямало смисъл, за продаванката се вадели срочни.

А то какво "всичко" е имало тогава, щом продажба не е имало? Ако не е било за продажба - даже може да не е бил описан имотът както е по нотариален акт.


Абе прясно купен имотец на името на Липарското и веднага след покупката то ни вади пълномощно да правим с имотеца му, каквото си щем, докато си вее перчема в Сф. Естествено, че описан по нотариален акт.



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано12.12.19 23:18



Свекървата ми, която си отиде за кратко време на 71 години, не се погрижи за здравето си навреме, но усети момента и за 2-3 дни уреди всички подобни отношения... После последваха мъчителни 2-3 месеца до края й...
И да го мислим, и да не го мислим, все тая - за едно погребение пари все ще намерят





Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: Liya]  
Автор 741 ()
Публикувано12.12.19 23:23



Така е, няма смисъл да я занимавате с това.

Спомням си, че беше писала за гаф с регистъра при погребението на баща ти. Обърнала ли си внимание като каква са те записали в удостоверението за наследници?



Тема Re: Поради темата на Ета...нови [re: 741]  
Автор Liya ()
Публикувано12.12.19 23:29



Оправиха го и се извиниха многократно

Като дъщеря съм записана, предполагам, но не съм гледала изрично, защото казаха, че и удостоверението за наследници е със срок 6 месеца и ако потрябва, ще се налага да се вади ново.
Беше шок тогава наистина, но сега нямам притеснения като каква са ме писали. Всъщност като каква различна от дъщеря може да ме пишат?!
Има непроменими неща въпреки формалностите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.