Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 20.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Човешката дейност и "страданието на Земята"нови  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.12.19 09:12



Преди време съм писал за залесяването на България и това че въпреки ужасяващите ежедневни новини за Невероятните, Огромни, Катастрофални обезллесявания, бракониерство и пожари, всъъщяност горите на България са с 30% повече за последните 100 години и продължават да се увеличават. Първо заради ентусиазма на нашите дядовци и баби и в последствие заради адекватната политика на лесовъдите. Сега сме в етапа когато залесените иглолистни (бързо растящи) гори са постигнали целта си и са създали почва. Сега е ред те да отстъпщт мпстото си на естествената гора която е са съответната надморска височина. Затова иглолидстните боледуват (нападнати от корояд), а лесовъдите планирано засаждат широколистни.

Учудих се че това е процесът на цяката Земя. Учудих се, макар че е закономерно. Каквото е поведението на (епитет) медиите в България, такова е и на световните. Ужас, Пустиня, Останали сме с един болен бял дроб и т.н.
Главните букви са, защото иронизирам заглавия.
Ето една съвсем безстрастна и тихичка статия на Наса:


Видяна от мен в стаусът на Кристиян Шкварек във ФБ:

Светът става все по-зелен.

Планетата ни преминава през огромно залесяване, като на картата долу можете да видите в зелено процента на годишен прираст на горските и зелени площи. В кафяв цвят е обезлесяването, приблизително 8 пъти по-малко на годишна база от създаването или възстановяването на горски площи.

Докато ни втълпяват ежедневно и ежечасово за всяко отсечено дърво в Бразилия, как само и единствено сме унищожавали "Майката Земя", истината е много по-различна.





Тема Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 09:28



Преди време съм писал за залесяването на България и това че въпреки ужасяващите ежедневни новини за Невероятните, Огромни, Катастрофални обезллесявания, бракониерство и пожари, всъъщяност горите на България са с 30% повече за последните 100 години и продължават да се увеличават.

За мен това е поредният бум на стъкмистиката. За България.

Всички знаем ЗАЩО И КОЙ обезлесява територията ни. Ако можеш да ми обясниш ЗАЩО И КОЙ залесява - аферим. Особено в последните 30 години, когато територията се РАЗГРАБВА най-безжалостно (само преди дни научихме макар и под сурдинка, че цял един Перник и област е на воден режим по причина на ИЗТОЧВАНЕ на язовира им към частни производствени употреби на водата), някой се опитва да ме убеждава, че видите ли - горите се били увеличили с 30%... Ще кажеш - ама то, сравнението, е 100 години назад... Добре, аз имам предвид, че дори и през соца пионерчетата да сме посадили Х декара гори - в последните 30 години са изсечени 2 пъти Х декара. Само Симеон е изсякъл половината. Други - то са бракониери-роми за огрев, сеч за бума на мебелно производство откак е частно, масов износ на дървесина...А бодри доброволци, правещи добро на страната без лична изгода - нещо не виждам.

Да, видях оня ден репортажи за някакво залесяване, наистина от доброволци беше, но като знам колко бавно една изсечена гора може да се замести с друга залесена... Не 30 - 300 години трябва да минат.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 06.12.19 09:31.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.12.19 12:13



Ех, къде е сега Сноупринцес да ни каже как не мелик брашни и се заяждаме аз и ти.
Твоето супер ценно мнение направо грее като фар и осветява това което мисли масата. Много рядко ако не никога не се чува толкова ясен и силен глас, във всички други случии е мрън мрън маскари и толкова.

Конкретно - на въпроса Защо - Защото има държавна горска политика, има конфренеции където се съгасува работата (вместо приказките) и научна работа по въпроса.
Кой - Шестте Държавни горски предприятия

А колко - ами 15 000 декара планирано залесени само тази година. Отделно пионерчетата (WWF) си играят на горски и надуват свирката- сигурно и те са боцнали тук-таме та има и още.
Направих някакъв супер елементарен сърч:






За горските пожари и бракониери направих подобно търсене
Най-голям е бил пожарът в Рила - 300 декара. По десет да умножим е равно на 3000.

Интересен е линк към статия на bTV където се казва 50 хиляди декара. Изгубени за едно денонощие

Това е от бТВ Репортерите- сигурен съм че стотици хиляди гледат и плачат. Може би милиони. В самата статия има линкове където става ясно, че пожарът в Рила е 300 декара, а този над Чирпан не е горски а треви и храси, така че не е ясно как го смятат това с 50 хиляди декара вековни гори загубени за клета майка България, но какви са тези подробности за праведния гняв.
Всичко съсипаха!



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.12.19 12:21



Ти Уникалната не можеш да я убедиш в каквото и да е. Да не е тъпа!!!!!
Още малко и ще кажеш, че инверсионните следи не са пръскания на евреите с Торий и Алуминий, а ХААРП не контролира дъждовете!
Не на нас тия!! Тя (не) чете книжки!!!!!





Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.12.19 12:23



И аз скептик.
Щото гледам оголените бърда покрай селата.
А 15 000 декара изглежда много като число, ама... толкова е землището на мойто село.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.12.19 12:29



15 хиляди декара, но се усещат като минус 15



Еми какво да кажа? Нищо няма да кажа.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.12.19 12:37



Болсонаро имаше доста любопитна позиция относно тази истерия за обезлесената Земя. Природозащитниците в Бразилия имат супер бизнес с тези пожари плюс финансирането от Северна Европа и ако някой има интерс Амазония да гори, това са те. Малко по малко става ясно, че грандиозните пожари от тзи година са всъщност средностатистически, а дърводобивът е такъв какъвто е бил столетия (той се върти в кръг- сега се сече там където се е секло преди 60 години) Така че злият Болсонаро май ще излезе прав- природозащитниците имат бизнес. Производство: произвеждат новини за да получават пари от Германия и Скандинавия



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.12.19 12:36



Ами, зависи до колко наистина са засадени и по-важното - колко са изсечени за същия период.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.12.19 12:41



За бизнеса природозащитнически съм съгласен.
Затова в Ангх Морпорк няма пожарна.





Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.12.19 12:38



Между другото, това отчасти е заслуга, конкретно за нашата страна, на евро-велфаре стейта


Вижда се много добре покрай мангалската махала на Арчар.
Допреди 5-6 години околните хълмове нямаха дървесна и храстовидна растителност над 1 година. Просто мангалите сечаха всичко за отопление.
Сега вече не си дават труда - от нашите и европарите им се дават поголовно помощи за отопление и гората почти е успяла да се възстанови.

В световен мащаб е заради якото напомпване на ЦО2 в атмосферата, повечето влага заради по-топлия въздух в умерените и субполярни ширини. Не би било да бъде иначе.

А оранжевите петна са групирани около тропиците - нормално (субекваториална Бразилия и Индонезия са комай единствените изключения, но там горите се секат за да садят маслени палми или кура ми, демек са си хюман мейд простотия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.