Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Човешката дейност и "страданието на Земята"  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.12.19 09:12



Преди време съм писал за залесяването на България и това че въпреки ужасяващите ежедневни новини за Невероятните, Огромни, Катастрофални обезллесявания, бракониерство и пожари, всъъщяност горите на България са с 30% повече за последните 100 години и продължават да се увеличават. Първо заради ентусиазма на нашите дядовци и баби и в последствие заради адекватната политика на лесовъдите. Сега сме в етапа когато залесените иглолистни (бързо растящи) гори са постигнали целта си и са създали почва. Сега е ред те да отстъпщт мпстото си на естествената гора която е са съответната надморска височина. Затова иглолидстните боледуват (нападнати от корояд), а лесовъдите планирано засаждат широколистни.

Учудих се че това е процесът на цяката Земя. Учудих се, макар че е закономерно. Каквото е поведението на (епитет) медиите в България, такова е и на световните. Ужас, Пустиня, Останали сме с един болен бял дроб и т.н.
Главните букви са, защото иронизирам заглавия.
Ето една съвсем безстрастна и тихичка статия на Наса:


Видяна от мен в стаусът на Кристиян Шкварек във ФБ:

Светът става все по-зелен.

Планетата ни преминава през огромно залесяване, като на картата долу можете да видите в зелено процента на годишен прираст на горските и зелени площи. В кафяв цвят е обезлесяването, приблизително 8 пъти по-малко на годишна база от създаването или възстановяването на горски площи.

Докато ни втълпяват ежедневно и ежечасово за всяко отсечено дърво в Бразилия, как само и единствено сме унищожавали "Майката Земя", истината е много по-различна.





Тема Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 09:28



Преди време съм писал за залесяването на България и това че въпреки ужасяващите ежедневни новини за Невероятните, Огромни, Катастрофални обезллесявания, бракониерство и пожари, всъъщяност горите на България са с 30% повече за последните 100 години и продължават да се увеличават.

За мен това е поредният бум на стъкмистиката. За България.

Всички знаем ЗАЩО И КОЙ обезлесява територията ни. Ако можеш да ми обясниш ЗАЩО И КОЙ залесява - аферим. Особено в последните 30 години, когато територията се РАЗГРАБВА най-безжалостно (само преди дни научихме макар и под сурдинка, че цял един Перник и област е на воден режим по причина на ИЗТОЧВАНЕ на язовира им към частни производствени употреби на водата), някой се опитва да ме убеждава, че видите ли - горите се били увеличили с 30%... Ще кажеш - ама то, сравнението, е 100 години назад... Добре, аз имам предвид, че дори и през соца пионерчетата да сме посадили Х декара гори - в последните 30 години са изсечени 2 пъти Х декара. Само Симеон е изсякъл половината. Други - то са бракониери-роми за огрев, сеч за бума на мебелно производство откак е частно, масов износ на дървесина...А бодри доброволци, правещи добро на страната без лична изгода - нещо не виждам.

Да, видях оня ден репортажи за някакво залесяване, наистина от доброволци беше, но като знам колко бавно една изсечена гора може да се замести с друга залесена... Не 30 - 300 години трябва да минат.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 06.12.19 09:31.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.12.19 12:13



Ех, къде е сега Сноупринцес да ни каже как не мелик брашни и се заяждаме аз и ти.
Твоето супер ценно мнение направо грее като фар и осветява това което мисли масата. Много рядко ако не никога не се чува толкова ясен и силен глас, във всички други случии е мрън мрън маскари и толкова.

Конкретно - на въпроса Защо - Защото има държавна горска политика, има конфренеции където се съгасува работата (вместо приказките) и научна работа по въпроса.
Кой - Шестте Държавни горски предприятия

А колко - ами 15 000 декара планирано залесени само тази година. Отделно пионерчетата (WWF) си играят на горски и надуват свирката- сигурно и те са боцнали тук-таме та има и още.
Направих някакъв супер елементарен сърч:






За горските пожари и бракониери направих подобно търсене
Най-голям е бил пожарът в Рила - 300 декара. По десет да умножим е равно на 3000.

Интересен е линк към статия на bTV където се казва 50 хиляди декара. Изгубени за едно денонощие

Това е от бТВ Репортерите- сигурен съм че стотици хиляди гледат и плачат. Може би милиони. В самата статия има линкове където става ясно, че пожарът в Рила е 300 декара, а този над Чирпан не е горски а треви и храси, така че не е ясно как го смятат това с 50 хиляди декара вековни гори загубени за клета майка България, но какви са тези подробности за праведния гняв.
Всичко съсипаха!



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.12.19 12:21



Ти Уникалната не можеш да я убедиш в каквото и да е. Да не е тъпа!!!!!
Още малко и ще кажеш, че инверсионните следи не са пръскания на евреите с Торий и Алуминий, а ХААРП не контролира дъждовете!
Не на нас тия!! Тя (не) чете книжки!!!!!





Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.12.19 12:23



И аз скептик.
Щото гледам оголените бърда покрай селата.
А 15 000 декара изглежда много като число, ама... толкова е землището на мойто село.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.12.19 12:29



15 хиляди декара, но се усещат като минус 15



Еми какво да кажа? Нищо няма да кажа.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.12.19 12:37



Болсонаро имаше доста любопитна позиция относно тази истерия за обезлесената Земя. Природозащитниците в Бразилия имат супер бизнес с тези пожари плюс финансирането от Северна Европа и ако някой има интерс Амазония да гори, това са те. Малко по малко става ясно, че грандиозните пожари от тзи година са всъщност средностатистически, а дърводобивът е такъв какъвто е бил столетия (той се върти в кръг- сега се сече там където се е секло преди 60 години) Така че злият Болсонаро май ще излезе прав- природозащитниците имат бизнес. Производство: произвеждат новини за да получават пари от Германия и Скандинавия



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.12.19 12:36



Ами, зависи до колко наистина са засадени и по-важното - колко са изсечени за същия период.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.12.19 12:41



За бизнеса природозащитнически съм съгласен.
Затова в Ангх Морпорк няма пожарна.





Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.12.19 12:38



Между другото, това отчасти е заслуга, конкретно за нашата страна, на евро-велфаре стейта


Вижда се много добре покрай мангалската махала на Арчар.
Допреди 5-6 години околните хълмове нямаха дървесна и храстовидна растителност над 1 година. Просто мангалите сечаха всичко за отопление.
Сега вече не си дават труда - от нашите и европарите им се дават поголовно помощи за отопление и гората почти е успяла да се възстанови.

В световен мащаб е заради якото напомпване на ЦО2 в атмосферата, повечето влага заради по-топлия въздух в умерените и субполярни ширини. Не би било да бъде иначе.

А оранжевите петна са групирани около тропиците - нормално (субекваториална Бразилия и Индонезия са комай единствените изключения, но там горите се секат за да садят маслени палми или кура ми, демек са си хюман мейд простотия.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.12.19 12:43



Да, писах предното си мнение, преди да прочета това, +1

Болсонаро е лош. Тръмп е лош. Реалността е лоша.





Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.12.19 12:44



пс "не би могло да бъде иначе"



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.12.19 13:01



Много интересно, Грийн. Добра вест.
Ако някой е попаднал на актуално инфо за пустините - общата им площ разширява ли се или се свива? За Сахара специално писаха преди време, че за 100 години се е раширила с 10%, но за останалите не знам нищо.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 13:36



И аз скептик.
Щото гледам оголените бърда покрай селата.
А 15 000 декара изглежда много като число, ама... толкова е землището на мойто село.


Да не говорим, че това, което виждам за въпросните 15 000 дка в картинките на розово-зеления е, че ЩЕ бъдат засадени. Бъдеще време. Нещо като "Ще ми купи колело, ама друг път"



Има ли картинка КОЛКО СА ИЗСЕЧЕНИ?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 13:41



Гледам и не вярвам на ушите си! Привеждаш ми като доказателство ГУГЪЛ!!! Грийн, къде са ти принципите?




Всеки ден в България се изсича гора с площ от 100 футболни игрища. От 1992 г. до 2005 г. площта на гората е намаляла с приблизително 15 %

Годишно се изсичат над 6.5 млн плътни куб м дървесина за огрев. Около 1/3 - 2 млн куб. м. , се добиват незаконно

Годишно над 1 млн куб. м. промишлена дървесина се добива незаконно

Годишно над 100 млн. лв. се отклоняват от държавата от незаконен дърводобив


Това как кореспондира със засажданото от ТВОИТЕ гугълски цитати? 15 000 дка гора, която ЩЕ бъде засадена? А кога ще порасне, АКО бъде засадена?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 06.12.19 16:48.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 13:47



Ти Уникалната не можеш да я убедиш в каквото и да е. Да не е тъпа!!!!!
Още малко и ще кажеш, че инверсионните следи не са пръскания на евреите с Торий и Алуминий, а ХААРП не контролира дъждовете!
Не на нас тия!! Тя (не) чете книжки!!!!!


Аре у лево с твойте женско-клюкарски постове. Бегай да четеш, да станеш още по-умен. ПоздравИ петела.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 13:50



Ех, къде е сега Сноупринцес да ни каже как не мелик брашни и се заяждаме аз и ти.

Че защо ще се заяждам с теб? Ти си толковма забавен!

А виж, ти определено излизаш извън нерви, когато си пишеш с мен. Не се хАби, ще ти мине.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано06.12.19 16:20



да кажа какво мисля аз:



Кога изсичат една гора за дървен материал, са длъжни на колко си там дървета да оставят по едно здраво и право дърво за семенник.
Та, изсечената гора със семенниците, вероятно я броят за бъдеща залесена.
Пътувайки, всеки е виждал такива рехави гори, през "гъстотата" на които се вижда другия им край.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.12.19 16:30



Ако някой е попаднал на актуално инфо за пустините - общата им площ разширява ли се или се свива? За Сахара специално писаха преди време, че за 100 години се е раширила с 10%, но за останалите не знам нищо.

Разширява се, поне за пустините вафрика съм гледала разни географски филмчета.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано06.12.19 16:38



една съвсем безстрастна и тихичка статия на Наса

Подвеждаща е, слагат под един знаменател площите с едногодишни култури в Китай и Индия и изгорелите гори.

Едногодишните култури не изтеглят СО2 от атмосферата. Каквото дръпнат докато растат, след няколко месеца се освобождава обратно, част с изгарянето на сламата, останалото го издишва това, което е изяло фуража или зърното. Само горите изтеглят дългосрочно СО2, и то докато са млади и увеличават дървесната маса. Като остареят, броят на новопоникващите и умиращите дървета се изравнява и тези гори също престават да са фактор - поне докато мълния не ги подпали и върнат всичко натрупано обратно в атмосферата.

Ако искаме да върнем нещата към прединдустриалната ера, начинът е да изсичаме горите, да заравяме дървения материал в бившите въглищни мини, да залесяваме освободените площи и като пораснат достатъчно, ново изсичане, заравяне и пак отначало :)

Редактирано от 741 на 06.12.19 16:51.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.12.19 17:24



Зелений, след смяната на тапетите поне едно 10-15 години се беше развъртяла яка бракониерска сеч из наште планини зелени. Последствията от такова е ерозия на почвата и водите във водоемите - нюню. Затова от няколко години в нашата балканска махала вода ня-ма. През 50-те селяните каптирали некъв водоем на високото над махалата и прокарали водопроводни тръби до къщите със свои средства. Хем безплатна течаща вода от чешмата, хем я има. Сега - ТЦ. Като тръгнали да я търсят, разправяха, че некви апапи бръснали до голо, където не трябва, ама не залесявали. И дали от това, дали от глобалното затопляне или извънземни урочасали, ама водата избягала някъде. След 50-100 години като поникне пак гора, сигурно ще се появи. Ама дотогава...

И за да си понаместиш мащабите, малко инфо:

Площта на Стара планина (само на територията на България) е 11 596,4 km2

Землището само на наше село, към което е махалата, е само гори и малко ливади, ниви няма - е 73 кв. км.

А колко - ами 15 000 декара планирано залесени само тази година. за цяла България - туй са 15 кв км.

Значи - грандиозното залесяване на цяла България се побира в ЕДНА ПЕТА от землището на наше село. Селото е забутано, 230 жители.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано06.12.19 17:30



в началото на 19 век сме под милиард...
само сечта да беше...огромно варварско нашествие сме...да, варварско


мравки със самосъзнание на безсмъртни.
има тенденция за залесяване при нас. след жестокото опоскване...
колеги холандци са очаровани от зелена София...
все пак зависи от очилата наистина
но по-добре розови, отколкото черни....

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: 741]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.12.19 17:28



:-)
Еми...
Ще се чете да видим кое как.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: lipari]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.12.19 17:39



То е само за една година това- 15 000 декара. За (почти) изминалата.

Грандиозната бракониерска сеч след смяната на тапетите е доста нелогична. Всичко беше разградено, но по онова време е имало пълна липса на търсене. Застоя беше тотален. Що се отнася до горите това лични по останалите на самотек борови гори. Според повече от 50 годишният план, около 2000та година е трябвало те да бъдат поетапно изсечени и на тяхно място да се сади широколистна гора. Работата, обаче се разсъхнала както описах по-горе. Така че грандиозната бракониерска сеч - едно че едва ли е имало къде да се реализира. А тази която се е реализирала поне отчасти е свършила работата на лесовъдите.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 17:53



"Грандиозната бракониерска сеч след смяната на тапетите е доста нелогична. Всичко беше разградено, но по онова време е имало пълна липса на търсене."

Разбира се, че не си прав. Не става дума за 1-2 години след смяната, а от третата-четвъртата година след това. Когато се заформиха мафиите.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.12.19 18:35



То е само за една година това- 15 000 декара.

Казвам ти, че е нюню. Ти знайш ли колко гора са 73 кв. км, колкото е землището на нашто балканско село? С все катерене и слизане, че са много баири, по периметъра можеш да го обиколиш пеша за един ден. А само 15 кв. км от тях - за няколко часа.

Ха сега наложи този мащаб върху територията на ЦЯЛА България. Вярно, че саденето на дръвчета е трудоемка работа, ама тези 15К дка за цяла година една бригада може да ги насади само по нашите баири над махалата, ве.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: lipari]  
Автор 741 ()
Публикувано06.12.19 18:58



Тия 15000 декара са изкуствено залесени, където трябва укрепване примерно. На сечище обикновено не се залесява. Дърветата си тръгват сами от издънки.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано06.12.19 19:07



Грандиозната бракониерска сеч след смяната на тапетите Гледам горе Унка е писала някакви 6.5 млн м3 изсичани годишно тогава. Чета и доклада на агенцията по горите за 2018, изсечени са 8.5 млн м3 миналата година, и в същото време залесените площи са се увеличили.

Паникьорството в стил Грета е заразително :)



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 19:30



“Гледаш и четеш”, ама ни виждаш, ни разбираш каквото четтеш.

Петел имаш ли?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема 8.5 млн м3 e куб със страна малко над 200 метранови [re: 741]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано06.12.19 20:51







Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано06.12.19 21:03



"Всичко беше разградено, но по онова време е имало пълна липса на търсене."
По кое време, на хан Крум

ли?
""имало" липса казваш?????
Щото темата е днес и сега.. Тогава било липса, а сега са приходи?
Ади бе, ами че това с триста години разлика, и сме добре че е същото???
Ебаси...:" Всичко беше разградено, но по онова време е имало пълна липса на търсене. Застоя беше тотален."
Пък сега е напредък, не е като тогава.


Обаче тук си прав:"Така че грандиозната бракониерска сеч - едно че едва ли е имало къде да се реализира. "
Освен сега!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: PYTnik]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано06.12.19 21:08



Съвсем друг ни е проблемът, не е от сеч на горите..ние сме сега умрели , движещи се зомбита, със сигурност ще умрем зомбирани преди горите...обаче за горите ривем, Е?
Струва ли си да живеем повече от горите?


Така, че споко за горите!

Ще живеят много и след нас...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: 741]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.12.19 22:55



от 2015г.

"Над 350 хил. хектара гори са унищожени за периода от 1990-а до 2013 година у нас по различни причини. По-голямата част от тях обаче са възстановени и на практика унищожени напълно са около 30 хил. хектара, което прави 0.8 % от горите в страната", обяви заместник-министърът на земеделието Георги Костов, който направи презентация за състоянието на горите и на заседанието на правителството. Пожарите за периода 2000-2013 година са засегнали 218 хил. хектара, а поне половината от тях са изгорели на 100% и е трябвало да бъдат възстановени. Заради промени в климата и вредители са изсъхнали около 130 000 хектара.

"Няма повод да за притеснения, че териториите ни са обезлесени, защото гората ще я има", увери Костов.

Той поясни, че нетно сме загубили около 30 хил. хектара показват спътникови снимки на тези райони, което означава, че останалите хектари са били възстановени.


300 кв. км гори са 30 хил. хектара. Самовъзстановяващите се не влизат в сметката.
Значи, с по 15 кв. км годишно ще бъдат възстановени за 20 години.



Тема ужаст квадрат със страна 17 километра и 320 метранови [re: lipari]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано06.12.19 23:03







Тема Re: ужаст квадрат със страна 17 километра и 320 метранови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано06.12.19 23:18



Горите не се мерят така.


Това твойто мяза на "идеално сферичен кон с диаметър 1 м във вакуум".




Тема Който плаща...нови [re: Green Light]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано07.12.19 01:26



Не знам кой прав и кой крив.
Но имай пред вид, че НАСА е правителствена агенция на САЩ: тя е финансирана от САЩ правителсто, и изпълнява поръчките на финансиращото правителство.

Който плаща на майстора - той поръчва от майстора, той контролира поръчката и изработката, той е собственик на изработеното, и той го използва за свои цели.

Да знаеш за правителствена агенция, в някоя държава, която да НЕ следва правителствената пропаганда?



Тема Re: ужаст квадрат със страна 17 километра и 320 метранови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано07.12.19 01:35



въпроса е, че когато се говори за полощи или обеми трябва много да се внимава
числата много бързо започват да изглеждат огромни, а в действителност не е така

щото 1 милиард метра са 1 000 000 километра, повече от два пъти разстоянието до луната

обаче 1 милиард кубически метра е един кубически километър



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 07:44



Според мен въпросът е по-скоро принципен и обобщителен.

В държава, в която нищичко не е в ред - няма как да се очаква точно пък грижите за обезлесяването да са в ред, каквото и да включват.

Щом докторите, които КЛЕТВА са полагали, масово поставят стентове на здрави хора и си приписват немахнати полипи като махнати, за да прибират пътеки от НЗОК - оттам нататък никой нищо за никакви гори не може да ми каже.

Другото е заравяне глава в пясък и вярване в Дядо Коледа. Защото е тотално нелогично и неестествено.

Единствено бих повярвала на някакви цифри, АКО ми се докаже, че някакъв прираст или добро развитие на нещо, каквото и да е, се извършва по напълно ЕСТЕСТВЕН начин, без участието на хората, и даже - ВЪПРЕКИ тяхното участие.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 10:29



Какъв е принципът, на който облягаш това мнение? "Щом е българско значи е зле"?



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано07.12.19 10:44



Забрави телефоннните измамници.

Нерде държавна горска политика, нерде доктори и стентове. Тюрлюгювеч.





Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: 741]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 10:49



Твоят коментар за едногодишните култури би унищожил оптимизмът на новината, но сякаш не си прав.
"Залесяване в Китай" в Гугъл вади новини, включително от Световния икономически форум, в които се говори за гори включително и високопланински.



, цитирано от Дневник



, макар те самите пак да цитират НАСА в края на краищата.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 10:53



Какъв е принципът, на който облягаш това мнение? "Щом е българско значи е зле"?

Цял пост написах за принципа и пак не го разбра.

Щом в повечето сфери нещата не вървят, почти никой не си гледа работата КАЧЕСТВЕНО (и хората, които са назначени по места - нямат нужните качества) - няма причина 2 или три, от които никой няма частна материална полза, да са цъфтящи или поне - много вървящи.

Ти както обикновено си затворен в собствената си черупка - просперираща частна фирма и прекрасно семейство - и хабер си нямаш за реалностите навън. Пожелавам ти да не ти се налага да ги научиш ГОРЧИВО.

И не, не наблягам на "българско". Светът се скапва като цяло, ние сме част от това, може би по-уродлива, отколкото други държави - по милион причини.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Който плаща...нови [re: Santo Modesto]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 10:54



Аз също обръщам внимание на тези неща. Всеки обръща. Тук по време на избори излизат прогнози на социологически агенции и аз често ги цитирам в клуба. Напоследък- в последните два избора в България, когато пускам прогнози, освен източника пускам и информация за собствениците и докъде водят.
Наобратно казано - давам собственика, който поръчва музиката, но давам и прогнозата.
Не може да се пренебрегва на 100% нечие твърдение само на база на това че работи за неподходящ работодател.

П.П. 2 до 5% - може
(майтап малко)



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: lipari]  
Автор 741 ()
Публикувано07.12.19 10:59



300 кв. км гори са 30 хил. хектара. Самовъзстановяващите се не влизат в сметката.
Значи, с по 15 кв. км годишно ще бъдат възстановени за 20 години.


Е, защо.След като десетократно повече са възстановени или са се самовъзстановили да предходните 15 години, значи това не е кой знае какво. Вероятно поне част от тези 30-те хил. хектара са унищожените непосредствено преди 2015 и все още невъзстановени към онзи момент.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 11:02



Благодаря - дано!
Но не ми е просперираща фирмата- блъскам като всички- лятото си загубих съня, досега имам проблем да седя спокойно и не мога един филм да изгледам понеже ме хващат дяволите. Забрави това клише за мен.

Мисля че не си разбрала недоволството в България. Затваряш си очите, мижиш.
То е че може по-добре. Недостатъчно бързо напредваме, забогатяваме, изпреварваме. Градовете не достатъчно бързо стават по-чисти и красиви, курортите ни недостатъчно бързо се облагородяват и недостатъчно се грижат за морето, планините и горите и т.н.
Дърпаме напред и нагоре, но дразнещо бавно.

А не че- "става зле много бързо".
...
Губя си времето, нали?



Тема Re: ужаст квадрат със страна 17 километра и 320 метранови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.12.19 11:05



Аха, ясно, мерси. Сега те разбрах.



Впрочем, явно на английски вместо "сферичен кон" ползват крава.
Линк:



Редактирано от Naki на 07.12.19 11:02.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано07.12.19 11:08



А, не казвам, че китайците не залесяват. Само отбелязвам, че наса включва в зеленото и площи без особено значение за СО2 в атмосферата.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.12.19 11:12



Хмм, може и да има нещо вярно.

Оптимист!
Ама според мен по-скоро в много области дърпаме "назад", а в много малко - напред.
Или ако е напред, не е по "правилния" начин, което ще се върне тъпкано след години, или даже скоро.




Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 11:21



Забрави телефоннните измамници.
Нерде държавна горска политика, нерде доктори и стентове. Тюрлюгювеч.


Никак не е "нерде". Работи се усилено само там, където има възможност да се изкарат много пари. Най-често - нечестно. Всеки гледа отнякъде нещо да "чопне" и само тогава се старае. Дадох вчера друг пример, който може да ти е по-ясен. Частниците, които източват язовир, и заради това Перник остана без вода... Мислиш, че никой не е знаел ли? Айде де...затваряли са си очите съответните органи, предполагаемо "мотивирани".

Какво може да спечелиш от залесяване? Държавни чиновници, които получават ени 600 лева... Със сигурност някои от тях дори са във връзка с бракониерите...както във всяка престъпна група има участие на някой от МВР. Или във всеки трафикантски канал - митничар.

Не знам на кой свят живеете... може би - нямате контакти с достатъчно хора, от които да научавате това-онова...

Телефонните измамници са друга бира. И там се работи качествено - заради милионите.

На сина ми миналата година предлагаха срещу заплащане да участва в протести на хората с увреждания. Чак скоро научих, че майката на един негов бивш съученик, който тъне в пари и джипове, "държи" бизнеса с парите за тези хора...

На пръв поглед изглежда тюрлюгювеч. Но трябва да се мисли и да има умение да се свързват нещата, за да стане ясна общата картинка.

На дребно може да се уредиш почти навсякъде, ако имаш приятели. И да живееш добре. А горите ни - КЪДЕ имат "приятели", които да ги "уредят"?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 11:23



Но не ми е просперираща фирмата- блъскам като всички

Щом още я държиш, фирмата - значи те изхранва. Но не блъскаш "като всички". Тези с милионите не "блъскат". Цедят откъдето колкото и каквото може. Както видяхме напоследък - от банки, от НОИ ... от стентове, от ДДС... да не би да мислиш, че само ТОВА са хората които са мошенствали, а всички други блъскат като теб и мен? Поне 100 000 има като тях, че и по-мащабни. Да си чул за площадката за хеликоптери на Окръжна болница? От времето на Москов?

От залесяване няма кой-знае какво да се изцеди. И сигурно каквото може да се открадне - се краде.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано07.12.19 11:30



Принципа Кико го формулира наскоро доста сполучливо





Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 11:48



Това, киковото, съм го пропуснала. Прочетох го сега.

Ама не ми стана ясно.... по отношение на клуба кикото се декларира като пчела, а по отношение на жена си - като муха... начи трябва да има неква междинна категория. Пчеломух, или мухопчел.

Иначе като разказче е симпатично, само да не беше това противоречие... очевидно станало възможно поради вътрешна нужда да се омажат за пореден път разни ми ти парясници от страната на чудесата, сексови говорителки и говорители и разни други уникални звезди и ..... мдамммм....пчелояди. , за сметка на чистия като сълза пчеломух/мухопчел кико...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.12.19 12:44



Съгласен напълно.

Жалка история е/сме...




Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.12.19 12:46



"Обществото боледува,
обществото не е в ред.
Обществото прави, струва,
крачи все напред."
в."Стършел", към края на 70-те



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано07.12.19 12:57



"Ама не ми стана ясно.... по отношение на клуба кикото се декларира като пчела, а по отношение на жена си - като муха... начи трябва да има неква междинна категория. Пчеломух, или мухопчел."

Не е междинна-мухоебец е!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано07.12.19 13:01



От Гугъл линкът ти, е очевадно думичката "ще", че се сетих, че ако баба ми беше мъжка, щеше да е дядо, ама не е !

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: PYTnik]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.12.19 13:02



50 ст. глоба за стар, брадат и изтъркан лаф.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: PYTnik]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.12.19 13:06



Още 50 ст.глоба...



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: tuzlija-179435]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано07.12.19 13:27



Мнението ти по темата е много важно, ще го сейфам за идните поколения!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 13:25



"Ще" ама за изминалата година. :-)



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: 741]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано07.12.19 13:32



300 кв. км гори са 30 хил. хектара. Самовъзстановяващите се не влизат в сметката.
Значи, с по 15 кв. км годишно ще бъдат възстановени за 20 години.

Е, защо.След като десетократно повече са възстановени или са се самовъзстановили да предходните 15 години, значи това не е кой знае какво. Вероятно поне част от тези 30-те хил. хектара са унищожените непосредствено преди 2015 и все още невъзстановени към онзи момент.


Не са глобално бедствие, да. Обаче, и в "твоите" статии за "цели 15 хиляди декара залесили, бе" не пише дали това е стандартно планирано залесяване или специално възстановяване на неправомерно бастисаната гора.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано07.12.19 13:40



От залесяване няма кой-знае какво да се изцеди. И сигурно каквото може да се открадне - се краде.

Я кажи сега какво се краде при залесяването?





Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: PYTnik]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.12.19 13:57



По темата - споделям част от оптимизма на Грийна.Големи площи с ливади и храсти сред и под иглолистни масиви много бързо се превръщат в самозасят иглолистен гъсталак.Грийнът също е ловец, не го е гледал само от пътя.
За другото - от други клубари съм видял лафове, та и по-стари, които не са толкова известни и втръснали.Твоите са хептен от христоматийните.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.12.19 15:08



Страшна лъжа!

Крачи, баба си. (Или "на баба ми/си хвърчилото!")

Впрочем, все още съм абониран за в-к. "Стършел". (и нищо друго )



Редактирано от Naki на 07.12.19 15:05.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: lipari]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.12.19 15:48



Пари.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 16:23



Изпреварил си ме... пари за едни ми ти фиданки, които се отчитат засадени, а никой не контролира къде точно са засадени. И какви ли не още схеми... вероятно се и отчитат като залесени...и влизат в стъкмистиките. Може и за някаква послешна обработка на въпросните “засадени” гори да отпускат средства. А като дойде някой да контролира... и той е човек, и той душа носи и малка заплата има...като тия по язовирите...

Помниш ли оня случай с един герой, дето беше прилапал едни яки пари за отглеждане на едни коне...хем КОНЕ... винаги може някой да дойде да те пита де са ти конете.

Схемите са безброй.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.12.19 16:57



А, то само това да е.
Ами, фиданките се купуват от "наш човек", на цена х5 примерно. Засаждат се от "наша фирма", на цена х5, пишат се "посадени", пък всъщност не са, догодина ги отчитаме като "нехванали се"...



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 17:02



Тоест, нещо като магистралите, нали така? ;-)



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано07.12.19 17:09



Ами, кои големи европари харчени по държавна поръчка не са "като магистралите"...?



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 17:10



Никои. Но магистралите, площад Славейков и ремонта на Графа са факт. Има ги. Съществуват.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 17:18



“Тоест, нещо като магистралите, нали така? ;-)”

Усещам насмешка, или ирония?

Да, точно като магистралите. И ако не бяха ги хванали - и за магистралите нямаше да вярваш.

За магистралите е много по-мащабно, разбира се. Там е с милиони директно. И за Графа е така, юнакът е на съд в момента... ама нямам много вяра. Къщите за гости да напомням ли?

За залесяването е по-дребно- вероятно само пет-шестцифрени числа... мизерия.

Грийн, време е да свалиш розАвите очила


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 17:26







Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 17:24



Не мога да повярвам, че си толкова сляп...

“Никои. Но магистралите, площад Славейков и ремонта на Графа са факт. Има ги. Съществуват.”

Значи ти стига да съществуват? Опасни, некачествени, развалящи се, изискващи ежегодни ремонти?? Заради кражби и измами? Колко още хора трябва да се утрепят като при Своге, за да прогледнеш? Или да почнат да падат сгради и мостове? И това ще стане.

Не е истина... ОТКАЗВАМ СЕ...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.12.19 17:30



Оня откачалката с конете беше единствен случай от още към десетина други в същия район, които свалиха конете си в ниското есента.Въпросният разчитал на чужди заграждения и безснежната зима, но мартенският сняг му изиграл лоша шега.Дотогава там почти нямаше сняг.
Те и неговите коне ги имаше, ама без храна за тях.И не трябвало да са изобщо в Осогово, ами в Конявската планина на 30 и кусур км.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 17:36



Абе имаше неква далавера... и помня, че конете мизеруваха трагично.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 17:36



Добре, добре, няма повече.
Голям смях.
Тук, говорим за гората, дарлинг. Краде се, краде се, но я има. Увеличава се.
И вие с Поручика сами стигнахте до извода. Стъпка по стъпка.
Намерихте начина, мотивацията и дори финансирането, така че да има изгода от колкото може повече гора в България.
Аз дори не се намесих особено.
:-)))



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 17:39



“Краде се, краде се, но я има. Увеличава се.”

Увеличава се корабчето в окото ми. Или се увеличава с по 3 дървета на година. Но на теб това ти стига.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема вчеранови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.12.19 17:55



Значи ти стига да съществуват? Опасни, некачествени, развалящи се, изискващи ежегодни ремонти?? Заради кражби и измами? Колко още хора трябва да се утрепят като при Своге, за да прогледнеш? Или да почнат да падат сгради и мостове? И това ще стане.

в дипломатическата тема ти пуснах изказването на клеър дейли в брюксел:

Бългapия пaдa нaдoлy в индeĸca зa ĸopyпция и тoвa pyши имиджa нa cтpaнaтa. Πpиcъcтвиeтo нa г-н Гeшeв пpeдизвиĸвa cepиoзни пpитecнeния cpeд нac, вĸлючитeлнo и във вpъзĸa cъc cĸaндaлa „Aпapтaмeнтгeйт“, иcĸaмe дa гo чyeм и зa гpyпaтa „Heдoceгaeмитe“, зa дoгoвapянията, дoвели до пo-лeĸи пpиcъди. И oщe – ĸaжeтe ĸaĸ cтe били избpaн за глaвeн пpoĸypop нa фoнa нa мнoгo бypни пpoтecти oт гpaждaнитe. Aвтopитeтът нa зaceдaниeтo ce пoдpивa oт пpиcъcтвиeтo ви!“

ето ти линк, доколкото знам, само "евроком" са си позволили да съобщят.




Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: вчеранови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 18:05



Тарти, повторно ти благодаря, но нямам нужда от допълнително убеждаване... адресирай ги до розовия, той нещо се прави на интересен...

При все, че воят срещу Гешев аз не го одобрявам. Да дадат доказателства в прав текст и тогава да вият. Да, и на мен не ми е по вкуса на вид и образование, но това още нищо не значи.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: вчеранови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.12.19 18:09



за мен гешев тук не е главното, дали той, или някой друг, все едно.

другаде е акцентът - Бългapия пaдa нaдoлy в индeĸca зa ĸopyпция и тoвa pyши имиджa нa cтpaнaтa. Πpиcъcтвиeтo нa г-н Гeшeв пpeдизвиĸвa cepиoзни пpитecнeния cpeд нac, вĸлючитeлнo и във вpъзĸa cъc cĸaндaлa „Aпapтaмeнтгeйт“, иcĸaмe дa гo чyeм и зa гpyпaтa „Heдoceгaeмитe“, зa дoгoвapянията, дoвели до пo-лeĸи пpиcъди.

това сме. а дали е гешев, мешев или пешев...


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: вчеранови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 18:56



Защо тогава акцентират на Гешев? Да говорят принципно и общо, по-достоверно ще е. Като че ли с Гешев започва и свършва корупцията у нас... Филчев и Татарчев да не бяха стока?

Същото важи и за ГЕРБ. Не по-корумпирани от всички останали. Ако БСП бяха управлявали 10 години - камък върху камък нямаше да остане в държавата. Тези просто имаха късмет да спипат европарите.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: вчеранови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.12.19 19:26



именно, именно.
кой как се казва, няма значение.

щото всички са бойци на тихия фронт - политически поръчки, кинти, бизнес с влияние, западни и източни покровители и кво ли още не.

и пак въртим едни и също.

за герб няма да коментирам, за мен са близнак на червените.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: вчеранови [re: tartarianeyes]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано07.12.19 19:30



Е, как да не е главното? Нали той е представител на болнатото.
Аз ли го обслужвам че да съм главният?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: вчеранови [re: PYTnik]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.12.19 19:44



защото имената са без значение, те са като теракотената армия, охраняваща властелина.




Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: вчеранови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 20:23



Да, ЗА НАС имената нямат значение. Но ЗА ОНИЯ трябва да имат. Не е коректно да се хвърля вината върху един човек, а оная скубла точно това прави. Персонаризира. Абсолютно просташка история, от която личи, че работи по доноси. В противен случай защо ще подозира даден човек, преди изобщо да е изпълнявал длъжността??? Очевидно българи са го топили. А скублата, която се позовава на “протести” - да ходи да гледа протестите във Франция!!! А не нашите тук платени протестърчета от Дай, България!!




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: вчеранови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.12.19 20:34



Във всеки протест има от стабилно платени през малко или символично платени , та до неплатени и до дежурните откачалки.Разликата е в съотношенията.



Тема Re: вчеранови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 20:44



Нашите са така. Но не и стотиците хИляди във Франция. Дай ся НИЕ да се изтъпаним да искаме оставката на Макрон, щото имало протести!!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: вчеранови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.12.19 20:57



според мен използва положението, за да натърти - на, корупцията ви е в невиждани размери, съдебната ви система обслужва определени интереси.

и какво - днес имало заседание на мс, доколкото разбрах, умува се за избор на независим прокурор, който да може да контролира главния.

кат не щем ние да се оправяме, ще ни натискат и принуждават.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: вчеранови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано07.12.19 21:00



ежк твърди, че протестите на жълтите жилетки се финансират от путинова раша.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: вчеранови [re: tartarianeyes]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано07.12.19 21:11



Това е по препоръка на Тръмп, пропуснала си същественото от срещата им.
И още, че ако не го направим, Той щял да натисне в ЕС, те да ни го направят.
Към това има и още упътвания и мерки за яко повишение на ниските заплати и пенсии, препоръките са за най- кратък срок, но не зная какво означава това.
Най-вероятно, ние купувачите нямаме пари да им купуваме стоките и услугите, и всички ще мухлясаме..

"и какво - днес имало заседание на мс, доколкото разбрах, умува се за избор на независим прокурор, който да може да контролира главния. "

Не им е лесно, трябва да измислят нещо ново за да си остане същото!



Мнението е позиционирано и няма нищо общо


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.