Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: 741]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 10:49



Твоят коментар за едногодишните култури би унищожил оптимизмът на новината, но сякаш не си прав.
"Залесяване в Китай" в Гугъл вади новини, включително от Световния икономически форум, в които се говори за гори включително и високопланински.



, цитирано от Дневник



, макар те самите пак да цитират НАСА в края на краищата.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 10:53



Какъв е принципът, на който облягаш това мнение? "Щом е българско значи е зле"?

Цял пост написах за принципа и пак не го разбра.

Щом в повечето сфери нещата не вървят, почти никой не си гледа работата КАЧЕСТВЕНО (и хората, които са назначени по места - нямат нужните качества) - няма причина 2 или три, от които никой няма частна материална полза, да са цъфтящи или поне - много вървящи.

Ти както обикновено си затворен в собствената си черупка - просперираща частна фирма и прекрасно семейство - и хабер си нямаш за реалностите навън. Пожелавам ти да не ти се налага да ги научиш ГОРЧИВО.

И не, не наблягам на "българско". Светът се скапва като цяло, ние сме част от това, може би по-уродлива, отколкото други държави - по милион причини.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Който плаща...нови [re: Santo Modesto]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 10:54



Аз също обръщам внимание на тези неща. Всеки обръща. Тук по време на избори излизат прогнози на социологически агенции и аз често ги цитирам в клуба. Напоследък- в последните два избора в България, когато пускам прогнози, освен източника пускам и информация за собствениците и докъде водят.
Наобратно казано - давам собственика, който поръчва музиката, но давам и прогнозата.
Не може да се пренебрегва на 100% нечие твърдение само на база на това че работи за неподходящ работодател.

П.П. 2 до 5% - може
(майтап малко)



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: lipari]  
Автор 741 ()
Публикувано07.12.19 10:59



300 кв. км гори са 30 хил. хектара. Самовъзстановяващите се не влизат в сметката.
Значи, с по 15 кв. км годишно ще бъдат възстановени за 20 години.


Е, защо.След като десетократно повече са възстановени или са се самовъзстановили да предходните 15 години, значи това не е кой знае какво. Вероятно поне част от тези 30-те хил. хектара са унищожените непосредствено преди 2015 и все още невъзстановени към онзи момент.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.12.19 11:02



Благодаря - дано!
Но не ми е просперираща фирмата- блъскам като всички- лятото си загубих съня, досега имам проблем да седя спокойно и не мога един филм да изгледам понеже ме хващат дяволите. Забрави това клише за мен.

Мисля че не си разбрала недоволството в България. Затваряш си очите, мижиш.
То е че може по-добре. Недостатъчно бързо напредваме, забогатяваме, изпреварваме. Градовете не достатъчно бързо стават по-чисти и красиви, курортите ни недостатъчно бързо се облагородяват и недостатъчно се грижат за морето, планините и горите и т.н.
Дърпаме напред и нагоре, но дразнещо бавно.

А не че- "става зле много бързо".
...
Губя си времето, нали?



Тема Re: ужаст квадрат със страна 17 километра и 320 метранови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.12.19 11:05



Аха, ясно, мерси. Сега те разбрах.



Впрочем, явно на английски вместо "сферичен кон" ползват крава.
Линк:



Редактирано от Naki на 07.12.19 11:02.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано07.12.19 11:08



А, не казвам, че китайците не залесяват. Само отбелязвам, че наса включва в зеленото и площи без особено значение за СО2 в атмосферата.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.12.19 11:12



Хмм, може и да има нещо вярно.

Оптимист!
Ама според мен по-скоро в много области дърпаме "назад", а в много малко - напред.
Или ако е напред, не е по "правилния" начин, което ще се върне тъпкано след години, или даже скоро.




Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 11:21



Забрави телефоннните измамници.
Нерде държавна горска политика, нерде доктори и стентове. Тюрлюгювеч.


Никак не е "нерде". Работи се усилено само там, където има възможност да се изкарат много пари. Най-често - нечестно. Всеки гледа отнякъде нещо да "чопне" и само тогава се старае. Дадох вчера друг пример, който може да ти е по-ясен. Частниците, които източват язовир, и заради това Перник остана без вода... Мислиш, че никой не е знаел ли? Айде де...затваряли са си очите съответните органи, предполагаемо "мотивирани".

Какво може да спечелиш от залесяване? Държавни чиновници, които получават ени 600 лева... Със сигурност някои от тях дори са във връзка с бракониерите...както във всяка престъпна група има участие на някой от МВР. Или във всеки трафикантски канал - митничар.

Не знам на кой свят живеете... може би - нямате контакти с достатъчно хора, от които да научавате това-онова...

Телефонните измамници са друга бира. И там се работи качествено - заради милионите.

На сина ми миналата година предлагаха срещу заплащане да участва в протести на хората с увреждания. Чак скоро научих, че майката на един негов бивш съученик, който тъне в пари и джипове, "държи" бизнеса с парите за тези хора...

На пръв поглед изглежда тюрлюгювеч. Но трябва да се мисли и да има умение да се свързват нещата, за да стане ясна общата картинка.

На дребно може да се уредиш почти навсякъде, ако имаш приятели. И да живееш добре. А горите ни - КЪДЕ имат "приятели", които да ги "уредят"?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.12.19 11:23



Но не ми е просперираща фирмата- блъскам като всички

Щом още я държиш, фирмата - значи те изхранва. Но не блъскаш "като всички". Тези с милионите не "блъскат". Цедят откъдето колкото и каквото може. Както видяхме напоследък - от банки, от НОИ ... от стентове, от ДДС... да не би да мислиш, че само ТОВА са хората които са мошенствали, а всички други блъскат като теб и мен? Поне 100 000 има като тях, че и по-мащабни. Да си чул за площадката за хеликоптери на Окръжна болница? От времето на Москов?

От залесяване няма кой-знае какво да се изцеди. И сигурно каквото може да се открадне - се краде.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.