Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.12.19 12:43



Да, писах предното си мнение, преди да прочета това, +1

Болсонаро е лош. Тръмп е лош. Реалността е лоша.





Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.12.19 12:44



пс "не би могло да бъде иначе"



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.12.19 13:01



Много интересно, Грийн. Добра вест.
Ако някой е попаднал на актуално инфо за пустините - общата им площ разширява ли се или се свива? За Сахара специално писаха преди време, че за 100 години се е раширила с 10%, но за останалите не знам нищо.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 13:36



И аз скептик.
Щото гледам оголените бърда покрай селата.
А 15 000 декара изглежда много като число, ама... толкова е землището на мойто село.


Да не говорим, че това, което виждам за въпросните 15 000 дка в картинките на розово-зеления е, че ЩЕ бъдат засадени. Бъдеще време. Нещо като "Ще ми купи колело, ама друг път"



Има ли картинка КОЛКО СА ИЗСЕЧЕНИ?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 13:41



Гледам и не вярвам на ушите си! Привеждаш ми като доказателство ГУГЪЛ!!! Грийн, къде са ти принципите?




Всеки ден в България се изсича гора с площ от 100 футболни игрища. От 1992 г. до 2005 г. площта на гората е намаляла с приблизително 15 %

Годишно се изсичат над 6.5 млн плътни куб м дървесина за огрев. Около 1/3 - 2 млн куб. м. , се добиват незаконно

Годишно над 1 млн куб. м. промишлена дървесина се добива незаконно

Годишно над 100 млн. лв. се отклоняват от държавата от незаконен дърводобив


Това как кореспондира със засажданото от ТВОИТЕ гугълски цитати? 15 000 дка гора, която ЩЕ бъде засадена? А кога ще порасне, АКО бъде засадена?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 06.12.19 16:48.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 13:47



Ти Уникалната не можеш да я убедиш в каквото и да е. Да не е тъпа!!!!!
Още малко и ще кажеш, че инверсионните следи не са пръскания на евреите с Торий и Алуминий, а ХААРП не контролира дъждовете!
Не на нас тия!! Тя (не) чете книжки!!!!!


Аре у лево с твойте женско-клюкарски постове. Бегай да четеш, да станеш още по-умен. ПоздравИ петела.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 13:50



Ех, къде е сега Сноупринцес да ни каже как не мелик брашни и се заяждаме аз и ти.

Че защо ще се заяждам с теб? Ти си толковма забавен!

А виж, ти определено излизаш извън нерви, когато си пишеш с мен. Не се хАби, ще ти мине.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Пословичните ти розови очила....нови [re: Green Light]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано06.12.19 16:20



да кажа какво мисля аз:



Кога изсичат една гора за дървен материал, са длъжни на колко си там дървета да оставят по едно здраво и право дърво за семенник.
Та, изсечената гора със семенниците, вероятно я броят за бъдеща залесена.
Пътувайки, всеки е виждал такива рехави гори, през "гъстотата" на които се вижда другия им край.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.12.19 16:30



Ако някой е попаднал на актуално инфо за пустините - общата им площ разширява ли се или се свива? За Сахара специално писаха преди време, че за 100 години се е раширила с 10%, но за останалите не знам нищо.

Разширява се, поне за пустините вафрика съм гледала разни географски филмчета.



Тема Re: Човешката дейност и "страданието на Земята"нови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано06.12.19 16:38



една съвсем безстрастна и тихичка статия на Наса

Подвеждаща е, слагат под един знаменател площите с едногодишни култури в Китай и Индия и изгорелите гори.

Едногодишните култури не изтеглят СО2 от атмосферата. Каквото дръпнат докато растат, след няколко месеца се освобождава обратно, част с изгарянето на сламата, останалото го издишва това, което е изяло фуража или зърното. Само горите изтеглят дългосрочно СО2, и то докато са млади и увеличават дървесната маса. Като остареят, броят на новопоникващите и умиращите дървета се изравнява и тези гори също престават да са фактор - поне докато мълния не ги подпали и върнат всичко натрупано обратно в атмосферата.

Ако искаме да върнем нещата към прединдустриалната ера, начинът е да изсичаме горите, да заравяме дървения материал в бившите въглищни мини, да залесяваме освободените площи и като пораснат достатъчно, ново изсичане, заравяне и пак отначало :)

Редактирано от 741 на 06.12.19 16:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.