Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос който ме вълнува!нови [re: NUT]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано05.12.19 20:48



Какво значи “редно” ?



Редно ли е аз да поканя приятелката си на кафе или е редно тя мен да покани?

Твоето “редно” е редно от позицията ти на родител, който мисли че децата не са способни да оцеляват в тоя лош свят (същото като котката, която носи мишка на стопанина си, за да не умре от глад)

Иначе и с нашите родители е същото, сигурно и ние ще сме така.

Преди мислех че се дължи на това, че останалите сестри не могат да си позволят това, което родителите им могат, а ние двамата с моя приятел хем сме от силната страна, но и понякога вадим дивиденти поради факта че сме от групата на “дъщерите и синовете”


Иначе другото поколение — баби и дядовци биват поканвани от децата си т.е. нашите родители — дефакто поколението на нашите родители е най-натоварено.

п.п. Знам и други, които и на 50г още висят на джоба на родителите си.



Тема Re: въпрос който ме вълнува!нови [re: Шило]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано05.12.19 20:50



Бабата и дядото на моя приятел имат 3 деца,
Моя приятел има още 2 сестри т.е. и те са 3 деца.

За Коледа бабата и дядото редуват празнуването при различните деца.
Тая година пак сме ние наред — баба, дядо, майка, баща, 3 деца с 3 партньора и всяка двойка с по 1 дете + куче.

Добре че това е само на единия коледен ден. На другия е следващата част от родата унас или утях





Тема Re: въпрос който ме вълнува!нови [re: snowprincess]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано05.12.19 21:06



"ако те вълнува този въпрос и искаш да сте в родителите на Нутчо, казвала ли си му го досега

има достатъчно време, обсъдете го двамата, предложи нещо от вечерята ти да приготвиш и занесете"


Колко много е хубаво че пишеш тук и даваш мъдри предложения



Ама ти видя ли, как НУТката се втурна да ги изпълнява.


Дейба, тебе, дейбаказвам ти го за да се усетиш, най накрая, че за НУТ и е през сливата какво и казваш, но за теб е важно да го кажеш.


Казвам ти го, за да си наясно като казваш нещо, защо го казваш и на кого?
НУТката, аз и останалите НУТки ти играем мръсни номера, за да ти паднат сините гащи.....



Ама много те моля....не съм казал нищо което се вижда от всички, имам предвид под гащите....или ако щеш и на челото!


Не е лично бе жена, и с мен е същото, само ти капвам капки в очите, за да ВИДИШ.


Ебането е друга тема
НЕДОСТЪПНА

Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: въпрос който ме вълнува!нови [re: Silverado]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано05.12.19 22:10



Аз мисловен проблем нямам. Нито житейски и тия термини не знам кви са. Некой редактира постинги ли



Тема Re: въпрос който ме вълнува!нови [re: Albena l]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано06.12.19 01:57



"аз мисловен проблем нямам"


Офффффф...да знаеш откога търся жена с която двамата да не мислим нищо?????


Просто си била вписана в късмета на поручика, и аз все увисвам



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: въпрос който ме вълнува!нови [re: NUT]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 14:45



Аз съм на мнение ЧЕ родителите трябват да се грижат за спокойствието на децата си...и с една скромна трапеза...ако е поднесена с желание...може да се получи съвместен уют:) въпреки разликите в годините на изживян живот!!!

По всяка вероятност твойто гуру ти е пошепнало да не реагираш на постовете ми. Няма значение. Просто в главата ми жужи твоята тема и не ми се струва редно да си мълча.

Ти не смяташ ли, че от един момент нататък ролите на грижещ се и обгрижван би трябвало да се обърнат? Идва един момент, в който родителите стават възрастни, болни, уморени от живота, не-особено-парични... Не смяташ ли, че биха били доволни на празник децата им да ги отменят от ДЪЛГОГОДИШНИТЕ грижи и суетня около празниците? Сигурна съм, че самите те биха събирали децата и внуците си "до последно". И при нас беше така... или поне - допреди десетина години, когато съвсем съзнателно и почти "насила" взехме със сестра ми да си редуваме домакинството по празниците - Коледа, Нова година, Великден, Гергьовден, Никулден, Заговезни... И мама не беше НЕДОВОЛНА от това... да, винаги първо възразяваше, но после с удоволствие идваше у нас в ролята на гостенин, който сяда на масата без преди това да се е трепал около менюто, и се наслаждава на факта, че децата й ВЕЧЕ могат да правят това, което тя е правила за тях толкова дълги години...

Всъщност - проблемът е В ГЛАВАТА. Която си позволява да мисли, че възрастните "трябват да се грижат за спокойствието на децата си..." Категорично мисля, че от един момент нататък трябва да е ОБРАТНОТО. Иначе какво - до смъртта си ли трябва да ни посрещат? Докато мърдат? Ако вече не могат - да си стоят сами, ний ще си организираме празника по друг начин...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: въпрос който ме вълнува!нови [re: UnicaDonna]  
Автор NUT (член)
Публикувано06.12.19 15:21



родителите докато са адекватни и финансово стабилни - е редно да съберат децата си в "бащиният дом"!!!



Тема Re: въпрос който ме вълнува!нови [re: UnicaDonna]  
Автор NUT (член)
Публикувано06.12.19 15:23



ДА!!!
защото само той търси нашата компания...



Тема Re: въпрос който ме вълнува!нови [re: NUT]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 15:26



родителите докато са адекватни и финансово стабилни - е редно да съберат децата си в "бащиният дом"!!!


Финансово стабилни - имаш предвид 300 лева пенсия ли? А дали не им е уморително да посрещат 6-7 човека, примерно? И дали няма да се зарадват, ако им кажеш - "не, този път ВИЕ ще дойдете у нас, ще се радвам да ви посрещна".

И пак те питам - ако децата имат свои деца - къде остава задължението на средните да канят свойте си деца в къщата си?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: въпрос който ме вълнува!нови [re: NUT]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.12.19 15:28



Добре ли разбирам, че всъщност винаги на Коледа прекарвате у родителите на Нутчо? Заради имения ден на баща му?

ДА!!!
защото само той търси нашата компания...


Ами значи нямаш от какво да се оплакваш. Щом всички години до момента сте били у него - значи може би вече е време да го отмениш.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.