Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 05.10.24 
Поколения
   >> 40-50
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Архивиране/съхраняване на даннинови  
Автор .Jess. ()
Публикувано25.11.19 13:09



Може би трябваше да питам в клуб Програмисти (ако още е жив), ама не знам дали ще вземат насериозно лаишкия ми въпрос

.
Та: Каква програма ползвате за да архивирате данните си (текстови и графични файлове, снимки или видеозаписи) на външни устройства? Лутам се тук из нета и не знам коя да си сваля. Мен ме интересува предимно да може да компресира и записва на външно устройство текстови файлове и снимки, без загуба на информация и да не е прекалено сложна за ползване.
Пък може темата и на друг клубар да послужи, сигурна съм, че има такива, които не са се замисляли по този въпрос (няма да ги споменавам поименно ).

Никога няма да забравя, как едно време врабеца пусна тема

, която тогава, сигурна съм, беше от полза за много хора.



Тема Re: Архивиране/съхраняване на даннинови [re: .Jess.]  
Автор L lskrenova (лична и искрена)
Публикувано25.11.19 13:23



Джес, айлавю!
И други сме от софкиния отбор, че и по-зле, щото не се сещаме и за какво да попитаме, супер ще ни е полезна темата!





Тема Re: Архивиране/съхраняване на даннинови [re: .Jess.]  
Автор 741 ()
Публикувано25.11.19 13:35



Нищо не ползвам. Ценното дето няма откъде да го възстановя е малко. Има и някой друг гигабайт албуми със снимки, никакво видео, така че нищо сериозно като обем. Просто копирам от време на време съответните директории на външни устройства и гледам да пазя последните 2-3 копия.



Тема Re: Архивиране/съхраняване на даннинови [re: .Jess.]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.11.19 13:39



И аз правя като 741. Копирам всичко ценно на външен диск. Аз си архивирам и пощата. Ползвам MS Outlook - там следвам процедура, която ако искаш ще ти обясня, но по същество е - архивирам досегашната поща и запазвам файла както правя и с всички останали.
Време ми е пак да го направя.



Тема Re: Архивиране/съхраняване на даннинови [re: 741]  
Автор .Jess. ()
Публикувано25.11.19 13:58



Копирането не ме устройва, защото заема място. Макар да имам дискове с по 1 ТБ памет, не ми стигат

.



Тема Re: Архивиране/съхраняване на даннинови [re: .Jess.]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано25.11.19 14:13



Компресирането пък отнема време. Преди години ставаха и фалове (с rar, zip и др.).
Инвестираш в повече дискове и се приключва

Копи-пейст и айде.



Тема Re: Архивиране/съхраняване на даннинови [re: .Jess.]  
Автор 741 ()
Публикувано25.11.19 14:25



Ами зависи какви са ти файловете. Примерно, jpeg снимките в самия формат имат предвидена компресия, няма излишък от информация и допълнително компресиране почти няма ефект върху размера. Та ако тоя терабайт са снимки, не очаквай чудеса, пак ще ти трябва терабайт за архива.



Тема Re: Архивиране/съхраняване на даннинови [re: .Jess.]  
Автор DarkSide ()
Публикувано25.11.19 14:38



едно време архивирането имаше смисъл, защото пpостpанството беше по-скъпо от времето - архивиращите програми намаляваха размера на файловете, обаче за да използваш файловете трябваше да ги разархивираш наобратно - демек търгуваш време срещу пpостpанство - понастоящем времето е по-скъпо от пространството и според мене няма смисъл от архивиране - просто си пазарувам нов диск и си ги копирам файловете едно към едно



Тема Re: Архивиране/съхраняване на даннинови [re: 741]  
Автор .Jess. ()
Публикувано25.11.19 14:40



Май си прав. Снимките много място заемат. Само от последното ми пътуване в Америка са към 7000 броя. Не знам дали ще ми стигне животът, за да ги обработя и да ги съхраня.


А следващата година се очаква ново пътешествие.



Тема Re: Архивиране/съхраняване на даннинови [re: DarkSide]  
Автор .Jess. ()
Публикувано25.11.19 14:41



Така е. Ще помисля още малко и ще реша как точно да си освободя диска на лаптопа.

Редактирано от .Jess. на 25.11.19 14:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.