Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: ad miral]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.11.19 22:24



Нещо не успявам да ги докарам до 13 - какво изпускам?

1 януари.
3 март.
Един понеделник за Великден
Гергьовден
1 май
24 май
6 септември
22 септември
3 дни за Коледа

11 ги изкарвам...



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Sgraffito]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.11.19 22:22



Благодаря ти за думите, Sgraffito!

Аз и не влизам много. За кратко се развихрих

Сега отварям малко напосоки, надниквам само, като искам да се разнообразя.

Иначе на днешния акъл нищо не ме притеснява от виртуала чак толкова. И да рита някой, и да обижда, не ме бърка, знам коя съм.

Просто се озадачавам на някои работи.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.11.19 22:27






АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.11.19 22:29



Събота и неделя са неработни по принцип.
Вероятността празник да се падне вторник или четвъртък, и да спечелиш един почивен ден, а работодателят да загуби такъв, е 2/7.
Вероятността празник да се падне събота или неделя, и да спечелиш един ден, а работодателят да загуби такъв, е 2/7.

От друга страна, ако преди се случеше празникът да е събота или неделя, нищо не печелиш, печели работодателя.
Ако сега се случи да е събота или неделя - почиваш един работен ден, работодателят губи.

Да не излезе, че сега е по-кофти за работодателите...





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.11.19 22:31



Е, сега и за вероятности ли ше говорим... висшата математика не ми е в ежедневието. Само изпити съм държала и съм я забравила! Ама не са ме скъсали де...

Да не излезе, че сега е по-кофти за работодателите...

А, не ми се вярва да са се минали.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано17.11.19 22:32



На когото му се рови, може да намери цифри за последните години.
Само за пример - За цялата 2018 г. са платени 14 668 561 дни. За първата половина на 2019 г. - 7 348 234 дни, горе долу половината.
Като суми 456 278 489 лв. за 2018 г. и 244 378 658 за първото шестмесечие на тази година. Пак по-скоро са равни сумите отколкото да са двойни.


За какво е цялата патаклама, не знам.
Вероятно, за да се скрие някоя по-сериозна дивотия, която се крои.
Повечето от "боледуващите" са от държавната администрация. В частния сектор на много места съществува правилото - имаш болничен за последните шест месеца, няма периодичен бонус; не си си ползвал на 100% платения отпуск, няма годишен бонус. Принципно, по закон, всеки работодател може да обжалва болничния и да не го изплати. Някои работодатели го правят с чисто дисциплинираща цел.
Проблемът не е в ползващите болнични, а в импотентността на държавата да се справи с далаверите на най-високо ниво.
Имам поглед в тесен семеен кръг върху работещи в: държавна администрация, самоосигуряващи се, голяма небългарска производствена фирма, един от мастодонтите на ДП, средно голям местен бизнес, инспектор в НОИ. Общо взето впечатленията ми покриват голям спектър от видовете работещи за страната.

Тук възкръсват след дългото скитане уморените ми нозе.

Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.11.19 22:32



Значи не бъркам - 11 са, а не 13.
Което ни поставя още по-назад в таблицата.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: eta d]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.11.19 22:34



Ти сравняваш с миналата година, а те сравняваха днес с 2012 май. Така дочух. И оттогава били удвоени.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.11.19 22:36



Значи не бъркам - 11 са, а не 13.
Което ни поставя още по-назад в таблицата.


Ти пък! Червеничкото гледай, което е извън съботите и неделите. Аз ги броя 12.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.11.19 22:33





Е, сега и за вероятности ли ше говорим... висшата математика не ми е в ежедневието. Само изпити съм държала и съм я забравила!


Ами, как иначе ще ме убедиш, че сега се почива по-малко?

А, не ми се вярва да са се минали.

Има само 14 възможни варианта за подредба на календара, не е сложно да се сметне. Ако ми остане време тия дни ще го направя.




Страници по тази тема: << 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.