Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано16.11.19 09:32



За мен 10 лв.също не са голяма загуба, но за други може и да са.
Въпроса не опира до пенсионерите. Съгласна съм, че пенсионерите у нас са с най- ниска пенсия и много от тях живеят много трудно. И те, включяя и безраборните не търсят болнични, защото просто не им трябват.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано16.11.19 10:21



Не знам какво да кажа. Досега правилото беше, първите 3 дни да се изплащат от работодателя,
има доста бг фирми, в които тези 3 дни изобщо не се изплащат (неофициално, разбира се, просто парите се удържат под друг предлог), тъй че...промяната няма да е принципна.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.19 10:43



промяната няма да е принципна.


Със сигурност има някакви игри. И някой ще спечели.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано16.11.19 10:48



Разбира се, че някой ще спечели, то затова се прави. Този някой е едрият бизнес. Плащането на първия ден от болничния не е "източване" на НОИ, а на работодателя.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.19 11:15



Плащането на първия ден от болничния не е "източване" на НОИ, а на работодателя.


Така де, очевидно измамниците "точат" от тях... ама 200 милиона си е стряскащо.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.11.19 11:49



Ох много имам да крещя по тази тема, и за ТЕЛК и за болнични, и за пътеки. Но не виждам смисъл...

Веднъж настояха да не мърдам от леглото без действителна нужда, свързана със здравето ми, за което съм там, нали така. Обаче имало проверка от НЗОК и трябвало да ме избройкат. После ме задължиха да остана и вечерта. Пак без реална нужда. Щото проверката не е свършила. Аз мога да им тегля майните, ама не искам да сменям болницата... Бясна!

Седнах и нажулих една жалба до НЗОК срещу собствените им действия. С всичките му права на човека и други кодови думи, и каква е тая глупост да напасват човека към пътеката, а не пътеката към човека, за което излишно се плащат пари, пак от плиткия ни джоб към дълбоките.

Всички в шах!

НЗОК побъркаха болницата от заплахи и проверки. Изядоха ми досието от кора до кора за пропуски и накрая болницата, пак с кодови думи, ама други, ми казаха, че няма смисъл да вървя срещу системата и прочие. И съответно кодирано ме помолиха да не продължавам с описаните бъдещи стъпки в жалбата, като комисии по правата на човека и прочие, като се навиха да ме пускат да си ходя, ако няма нужда да спя на техните възглавници.


От всичко ефектът беше, че им остана все пак едно ровчене на всички и писане, и гадаене какво ще предприема и толкова ли ми е омръзнал живота, че да съм готова да го жертвам, съответно настръхване от името ми и нежелание за срещи с мен...

Не са застраховани от омръзване на живота, обаче. Във всеки един момент е възможно да настъпи тоя момент за мен или други. Нищо чудно да дойде ден, в който ще ги закова с международен скандал. Обаче те после ще си го изкарат на чуждестранните инвеститори в болнични заведения у нас. И пак ще пострадаме всички.

Аджъбадем не случайно гръмнаха по едно време, че ще продават. Изтъкнатата причина е, че не срещат подкрепа и средата у нас не им изнася...

И какво като го споделих? И какво като пиша жалби...



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано16.11.19 12:03



Да, има игра, то когато нещо се случва с толкова шум, винаги има нещо.

Според мен първата промяна (първите 3 дни да се плащат от работодателя) е наложена преди години, за да се прехвърли отговорността и контрола над фалшивите болнични, защото той има най-сериозен интерес, все пак той ги е наел да работят, а не да се скатават. Това е лява мярка!
Сегашната промяна е в интерес на работодателите. Техният разход ще отпадне, но и контрола ще намалее.

Като не ги плащат, на работодателите ще спре да им пука толкова, на НОИ също.

Не знам, дали с тази мярка ще намалеят фалшивите болнични.
Това е една антикризисна мярка- намаляване на тежестта в/у бизнеса. Това означава по-голям ръст на БВП, повече приходи в бюджета и в НОИ, което е предпоставка за повече пари за пенсии, здраве и заплати.

Това е подчертано ДЯСНА мярка!

Когато говорим за ляво и дясно, ето по това се разграничават!

Редактирано от LAMBl на 16.11.19 12:03.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Ekna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.19 12:28



Честно казано - аз не виждам защо си писала жалби. Когато има закон - той трябва да се спазва от всички. Независимо колко калпав е. Толкова повече, че в момента не става дума за един единствен закон, та да е въпрос на една поправка и гласуване. А за цяла СИСТЕМА от правила, заложени във функционирането на цяла една здравна система. Че е калпава - никой не оспорва, но с едно фучене около един дребен неин елемент нищичко не може да се оправи.

Някой е решил доста отдавна, че трябва да има “пътеки”, някой е остойностил тези пътеки като цени и престой в болница за дадена процедура и толкоз. Вероятно са взели някаква средна стойност и искат да си вържат гащите. Тоест - да са спокойни, че ако те пуснат по-рано - няма да настъпят усложнения както при друг с твоята диагноза. При тази система това е стандартен подход и аз лично не виждам ПРИНЦИПНО нещо лошо. Лоша е самата система, но пък тя е най-сложната за реформа, по-сложна е и от образователната. И това дали ще държат някого 2 дни повече в болницата, след кото той, видите ли, си е преценил че няма нужда - е НАЙ-МАЛКИЯТ й кусур. На други места са недостатъците, стотици и доста фатални, но както вече сто пъти написах - НЕ ТОВА ми е темата.

Ако пуснеш тема за жалби от българското здравеопазване - сигурно ще удари над 2 000 мнения.

От друга страна аз преди седмица пратих сина си на ЯМР платено, без никакво чакане. ТОВА в някои благи западни държави просто няма как да се случи.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.19 12:40



“контрола ще намалее.“

То пък един контрол.....


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано16.11.19 14:11



Твоето виждане е такова. Примиренческо, типично. Няма как да се промени нещо с такова мислене.

А аз отказвам за бъда арестант, на която и да е каса или болница, само защото им е по-лесно да упражняват контрол. Има други механизми, много по-евтино и ефективни.

И, ако искаш да знаеш, нашето излишно престояване в болница струва милиони, част от които от твоя джоб.

Някой коментира точно излишния престой.

Пък не била това темата. Е, убу. Така или иначе няма никакво значение в правния мир. Също като смисъла да се пролежава ненужно.

Иначе ти пожелавам никога да не разбираш за какво става въпрос. Нито за болнични. Нито за ТЕЛКове. Не ти трябва тази сериозна тема.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.