Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: hypey]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 22:47



колонскопията е същото, минимум два дни, ако е болнично изследване, защото трябва стриктна предварителна подготовка.


Ако говориш за България (щото темата е набъбнала така, че вече ми е невъзможно да я чета и следя) - всичко зависи от пътеката. Една и съща процедура (колоноскопия), ако си я направиш ПЛАТЕНА - може и за 1 ден. Подготвяш се вкъщи, отиваш в болницата сутринта, правят ти процедурата и следобед си тръгваш... Ако влезеш с направление - бяха дори 3 дни. РАЗБИРА СЕ - пускат те на втория, но ПИШАТ, че си лежал 3...

Както вече неведнъж написах - всеки лъже колкото може...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 22:48



300? Преди 10-ина години и повече. Може, не споря. Но зависи какво си правила за тези пари.
Всяка услуга струва пари.
Карамфилов към днешна дата плаща на счети половината от това, което аз плащам на моята.
Ама току ме пита за закони, пък като каже, че трябва да пуска платежни, пък.... да не изброявам. Аз си работя моята работя. И само получавам инфо от счети. Има и други тънкости на занаята, надявам се да ги знаеш, законни, разбира се.

Дали разбираш разликата?

Усещам как и той ще дойде при моята. Ще му излезе по-евтино, с по-голяма заплата, която й дава.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: parvaty]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.19 22:56



Да, има на черно.
Аз обаче превеждам парите по "банка", нема мърдане. Проверена от всякъде. Вече 25 години.
Само селяндури цървули ще тарикетаят. Не си намерила клиентите, които да те оценят.

АЗ давам и получавам.
Айде, лягам, вече.
Утре се прибра либето, ще стана сабале, ще запретна ръкави... и ... ще видим де, да не се заричам, щото може да полегна със запретнати ръкави и така да го дочакам





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано15.11.19 23:10



Пълно счетоводно обслужване за тези пари не съм предлагала. Писане на платежни и прочее винаги струва повече. Аз говорех за счетоводител на място, което е различно. Счетоводител на място в България струва различно. И, да, аз в последните години, откакто съм тук, получавам по Линкедин такива уникални оферти за работа от България, че няма да ти се вярва.. и подозирам, че ще стават по-уникални. Аз просто не издържах да работя с частни клиенти. Иначе е точно така. В България е много доходоносно да си добър счетоводител.





Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор hypey (о!тенуза)
Публикувано15.11.19 23:25



Възможно е, но както казах, това е поликлинично изследване, в самите болници има и поликлиники, които правят такива изследвания, но за болнично изследване не ми се вярва, защото няма основателна причина да те държат 3 дни, ако само са направили колоноскопията. Веднага ти издават болничен, няма как да излъжат с датата. Ако са махали полип, например, те държат не 3, а 5 дни, защото има риск да изкърви.
Колкото за лъгането в болниците, това ми е "болна" тема и няма да коментарм...

\\\"Понякога си мисля, че до 10-та си година човек е в най-добрата си форма\\\":)


Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: hypey]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 23:49



за болнично изследване не ми се вярва, защото няма основателна причина да те държат 3 дни

Пак да попитам, че не разбрах - ти за коя държава говориш? Тук, както написах, всичко е определено от така наречената "пътека". За колоноскопия пътеката е 3 дни (беше). Влезеш ли с направление - ОФИЦИАЛНО лежиш 3 дни. Така са определили от Здравната каса и плащат на съответната болница 3 дни за тази процедура. Може да те пуснат на втория, но ти изписват три, защото са длъжни. (тук е кражбата) Дори и да са ти махали полип пък - може и за 1 ден, ако го направиш платено. От личен опит знам. Макар че - всяка болница и дори всеки лекар си ги правят индивидуално.

Относно болничните - дават, и то много повече от 3 дни, доколкото помня. Седмица, или нещо подобно. Преди това те питат - ИСКАШ ЛИ БОЛНИЧЕН. И ако поискаш - ти дават. Това пак е определено от Здравната каса - колко болнични се полагат за всяка процедура.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано15.11.19 23:56



Аз съм от ходещите болни на работа, че няма кой да ни замества и не си спомням в последните 10-20-30 години да съм ползвала.
НО! съм съгласна първият ден да е неплатен, но и да не ми искат болничен - направо да го пишат неплатен! Тогава всеки път, като не ми е добре, ще си остана вкъщи.
Предполагам е ясно защо - а именно, че предпочитам да отида на работа нежива-неумряла, отколкото да ходя да вися пред докторски кабинети в подобно състояние, че и после да занеса болничния на работодателя, както е изискването - е, не!



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: parvaty]  
Автор Liya ()
Публикувано16.11.19 00:07



А в Обединеното Кралство дори и лекарствата за деца са безплатни! Абе... кво да говорим...



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.19 00:11



НО! съм съгласна първият ден да е неплатен, но и да не ми искат болничен - направо да го пишат неплатен! Тогава всеки път, като не ми е добре, ще си остана вкъщи.

Аз също си разсъждавах, че не ми се вярва заради един ден да се вдигне голям шум между хората, обаче не се оказа така... Впрочем - вероятно повечето хора (съдейки по реакцията в клуба) изобщо не са наясно кой какво плаща за болничните, голяма част не са и чули каква дискусия активно се води тия дни и просто нямат мнение... вероятно е само борба на по-високо ниво - работодатели/държава/профсъюзи... с други думи - някакви "игри". На единия човек вероятно не "му дреме" за един ден както на теб, но за работодателите и държавата са милиони... около 200, доколкото запомних.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Сериозна тема - къде е границата?нови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.19 00:20



А в Обединеното Кралство дори и лекарствата за деца са безплатни! Абе... кво да говорим...

Тоя разговор няма край и е от категорията ЕЖК... Всяка държава има различни правила. В Шв. лекарствата НА ВСИЧКИ са безплатни, ако ги изпише доктор, но пък на самия доктор си плащаш една определена сума, нищо, че си застрахован... и всеки случай е индивидуален, зависи от застраховката. Сложно за сравнение.

Но - в темата ми иде реч за съвсем други неща, а не за здравеопазването в разните държави... не ми стана ясно дали изобщо някой вникна в това.

Малко прилича на недоволството ни, когато чужбинците си вадят изводи за българите от поведението на циганите, които правят мизерии там... да, не е справедливо, но Е ФАКТ - доста неща ни се отказват именно поради тяхното поведение... покрай сухото гори и суровото...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 16.11.19 00:33.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.