Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 18.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.19 14:06



Проблемът е, че ти си ги припознала за твои и гласуваш редовно за тях.

Не, поручик. Проблемът е НАРОДОПСИХОЛОГИЯТА, поради която цялата ситуация В БЪЛГАРИЯ е такава. И тези, които се кандидатират, и онези, които ги избират, и третите, които не гласуват, щот са много умни, но търпят - все сме ЕДНАКВО виновни, повечето - без да искаме. Всичко е в главата.

Ненапразно се опитах да ти НАБЛЕГНА, че ние и само ние сме на тоя хал, дето го описа.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано10.11.19 14:09



Проблемът е НАРОДОПСИХОЛОГИЯТА, поради която цялата ситуация В БЪЛГАРИЯ е такава. И тези, които се кандидатират, и онези, които ги избират, и третите, които не гласуват, щот са много умни, но търпят - все сме ЕДНАКВО виновни, повечето - без да искаме.

Имаш някакво преложение, решение, рецепта или просто си мрънкаш?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.11.19 14:14



Манталитетът не се променя за 30 г. Нормално е да е същият. Алеко си чел. Е, виждаш, че и за 120 г. нищо не е мръднало в манталитета, пък за 30 ли!?



Взимаш доверени хора. Пренебрегваш знанието, че с квалифицирани и с конкурс ще си по-успешен. Явно това ти е трябвало! - доверени хора. Изборът е твой, никой не ти е пречел да направиш конкурс.



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.11.19 14:22



Имахме си, зелени едни такива. Правилно! Връщам си думите назад.

Ама банани имаше!

Редактирано от LAMBl на 10.11.19 14:20.



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: LAMBl]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.11.19 14:23



хаха, че кой през соца виждаше капитализъм по пътя който бяхме? а, впрочем да, малко преди да падне соца, трябваше да ме приемат в комсомола. не ме приеха и майка ми беше в паника "ще си останеш прост бачкер, никой университет няма да те приеме без да си комсомолец". аз се опитах да я успокоя че социализма си заминава, перестройки ала бала, миришеше на капитализъм вече, но тя ме изгледа като пале "ти луд ли си бе, кога е било историята да се връща назад". аз тогава наистина се разтревожих че може би съм пале което не разбира и нищо не казах.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: ad miral]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.19 14:24



Имаш някакво преДложение, решение, рецепта или просто си мрънкаш?

Това не е мрънкане. А установяване на факти.

Решението МОЖЕ БИ Е да се върнат онези, които живеят навън, ние да измрем, и те да пренесат тук друг начин на мислене.

Но като гледам по Милен Велчев и Никиту Василев колко ни е силен генът.... нямам големи надежди.




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: zaphod]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.11.19 14:27



Явно наистина си бил пале, щом не са те приели в комсомола с такава сериозна полит. подготовка - "ти луд ли си бе, кога е било историята да се връща назад"





Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: aiumi]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.11.19 14:39



все едно да се радваш, когато грее слънце



Хах, ама човек наистина се радва, когато грее слънце... тя радостта да не е по желание - човек му идва да се радва и се радва... не мож се запря насила да не се радваш, като ти се радва

Някой път като ги изръсите едни такива, че човек остава със зяпнала уста, а ти си толкова умен човек иначе

Ела в Лондон, дето вали и е мрачно през цялото време и ще разбереш, какво значи спонтанна радост, като поизгрее Слънчо

Редактирано от MilaO6 на 10.11.19 14:44.



Тема Re: соц пица - кап пицанови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.11.19 14:40



Аз го помня. Беше ми смешно. Виждах жалкото изражение на соц-а, който се гъне и измята, явно под натиска на западните патентни закони, щото трябваше да се подмазваме за пари (кредити) за замазване на истината за катастрофалното положение на соц-а.

Да, знаех, че се огъваме пред капиталистическите страни и че затъваме.

Злорадо се подхилквах.

Редактирано от LAMBl на 10.11.19 14:37.



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано10.11.19 14:41



опростачване, циганизация и профанизация на огромна част от населението. Виж какво става по училищата само. Виж предаванията по телевизиите, виж "елита" на нацията по същите.

според мен не е целенасочено опростачване, а си е просто простеене като нормално състояние на 99% от населението, и преди 89-та имаше простаци, простотия и простеене, но те някакси оставаха незабележими зад комунистическите лозунги за борба с аналфабетизацията и преизпълнението на 120% на плановете, заклинанията за нация техническа, качество и ефективност - след 89-та простащината излезе от нелегалност, изгря и разцъфтя в цялата си неподправена прелест, подхранвана от благоприятната среда на неограничените възможности за всевъзможни прояви на простеене

на света има под 1% умни хора, от които можеш много да научиш, добре че е интернет, защото той ги прави достъпен на интересуващите се




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.