Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: MilaO6]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.11.19 07:36



Ето и Пътника ще ти каже, че тя тази работа не с набиване в главите, а с пари става!



То затова всичките сте се юрнали по чужбините, щото вярвате в Торбалан и чудеса.

Не, скъпи, чудеса няма! Бачкане му е майката! Е, и с кражби става, но те не са за всеки!



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: aiumi]  
Автор DarkSide ()
Публикувано11.11.19 09:44



Писах, че не виждам причина някой от преуспелите в чужжбина българи да се върне, и да ни "оправи" ...

Ама още ли е жив мита за "оправянето", как някой идва от някъде и оправя системата и всички заживяват щастливо и в охолство?

1. Според мен системата няма нужда от оправяне, тя си е това, което мнозинството от живеещите в нея искат да бъде. Затова малцинството, на което не му харесва съществуващото, се "оправя" поединично.

Народът е такъв, какъвто е (прост) и иска да живее както му харесва (в простотия), не можеш да го задължиш да прави неща, които не му идват отвътре - последният опит беше комунизма, на който комунизъм в момента му лелеем епитафията.

2. Изнеслите се в чужбина българи не са монолитна маса от еднаквомислещи и еднакво успели. Сред тях също има голяма част простаци, нагаждачи, мошеници и т.н. Успялостта им е спектър, гаусово разпределение - болшинството са навън единствено за парите, те живеят по-добре от в България, но ако имаха възможност да изкарват същите пари в България, моментално биха са върнали обратно, има едно малцинство, което се чувства отлично в чужбина и не би се върнало дори и за по-високи доходи в България и има и мазохисти, които в чужбина са по-зле материално от в България, но стоят в чужбина защото ги е срам да се върнат, понеже всичките им роднини и познати ще си кажат, че са се провалили.
Според мен никой от живеещите в чужбина няма сред жизнените си приоритети "оправяне" на системата в България.



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано11.11.19 09:58



Доволни, недоволни, очаровани, разочаровани...?

.... за мен е една нищонезначеща дата. :)



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: LAMBl]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано11.11.19 10:05



е да, но все пак бях надушил края на соца , вятъра на промяната и тн тн тн. същата миризма, даже направо смрад, я има и днес, носи се от запад.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: zaphod]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано11.11.19 10:14



Ти пък? С две изречения им разби философиите за миризмите

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано11.11.19 10:55



Две неща ми се въртят в ума тези дни. Първо - че това е най-значимото историческо събитие на нашия живот. Беляза ни като поколение- ние сме Поколението на десети ноември, нищо друго от тогава насам не може да се сравни по мащаб с това. А съответното случило се в другите държави от Източна Европа промени света въобще. Няма човек, който да не е повлиян по някакъв начин на цялото Земно кълбо, а ние с вас тук направо бяхме като листа във водовъртеж. Нито Единайсти септември, нито ИДИЛ, нито разпада на СССР, Чернобил и Фукушима, Крим... нищо не е толкова грандиозно и всеобхватно.
Второто нещо е - че Десети ноември е уникален и защото има почти пълен консенсук, че събитието е положително. Сваляне на окови, свеж въздух, освобождаване и т.н.
Прочетох какво пише Ржевски, но той е в драстично малцинство, тотално непредставен като глас в медиите, а мисля и в обществото. Аз лично нямам нито един познат, който да мисли, че Десети ноември е нещо лошо.
Това ми се върти - грандиозно положително нещо, което в края на краищата ни обединява. Знам, че изглежда невероятно и невярно- дефакто тогава започна деленето, но това е второстепенно, според мен. Българите харесват това което се случи и не биха го отсъпили с лека ръка.
По-обединяващо от това - здраве му кажи!

Редактирано от Green Light на 11.11.19 10:59.



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: Green Light]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано11.11.19 10:57



Беляза ни като поколение, ние сме Поколението на десети ноември, нищо друго от тогава насам не може да се сравни по мащаб с това.

Имаш личен принос към случилото се, и впоследствие за случващото се?



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано11.11.19 11:24



Грандиозното му е в това, че вдигна оборотите на ситото. Прав си за обществото, че плявата е повече, а зърното е малко. А огънят се засили за да изшлува пяната отгоре...да се отдели шлака от златото.
Що за мислене??? Нима в блатото Лотос е мнозинство.


Ситото, ситото брат ми, и плявата.
Грандиозно.
Горкото мнозинство на Грандиозното.

Тежко ми е като виждам и пиша това

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.11.19 11:32



“Аз лично нямам нито един познат, който да мисли, че Десети ноември е нещо лошо.”

Какво разбираш под “познат”?? Поручика и пътника не ги ли броиш за такива?



Мога само да ти завиждам, че не познаваш такива хора, макар че мисля - лъжеш се. Има ги много, все повече се множат. Просто е непрестижно да се афишира такова мнение, затова не го чуваш.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано11.11.19 11:43



Даже за приятели ги броя, но аз имах передвид в прозаичния реал. Мислех че се разбира без допълнителни обяснения.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.