Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 18.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Справедливо е!нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.11.19 19:10



Все едно да внеса в банката ти и като си ги поискам да ми кажеш че Банката няма пари? Че що да не ти го кажа?



Стига лъготи децата бе, че бизнесът нямал пари. Всеки бизнес има пари и е бизнес до толкова, до колкото са му парите и държавата е държава до толкова до колкото има пари, а тя парите ги взема от бизнеса. Ако бизнеса в България имаше пари като английския, държавата щеше да ни е като английската.

Пътник, стига лъга клубарките, че парите и ебането нямат нищо общо, ами развържи кесията, като ти се е доебало.



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: eta d]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.11.19 19:14



Ти кой и на какво искаш да ти помогне?

... содата или там к'вото е.



Тема Re: Справедливо е!нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.11.19 19:21



"Пътник, стига лъга клубарките, че парите и ебането нямат нищо общо, ами развържи кесията, като ти се е доебало."

Що да плащам като като мога да еба без да плащам?
Кажи поне една причина?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: LAMBl]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано10.11.19 19:24



М, да.
Банкерски извОд... :)

WALL·E


Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.19 19:29



ми айде излез малко от София, де!
И колкото по далече, ще разбереш колко по не си права!



Ми да ти кажа - напоследък доста често не съм в София. Вкл. в момента. Може да съм случила на свестно село, ама все пак - аз съм си го избирала, което могат да направят и всички останали хора. Само едно мога да ти кажа - няма стока, която сме си купили от околните села и градчета (а купихме доста неща - от строителни материали, мазилки, плочки, санитария, ел уреди, батерии, мебели, домашна посуда и пр), която не е поне 20% по-евтина от същата стока в София. В един затрит краен магазин дори случайно попаднах на ел. фурна Дипломат за лятната кухня, която в софийските магазини беше над 250 лева, взехме я за 130... Дори смешни дреболии от рода на чашки за ракия - купих една шестица за 12 лева от София, а се наложи да купим още една, защото щяхме да имаме повече гости, а нали Уникалният лочи вече домашна ракия и зарибява и гостите с нея - СЪЩИТЕ ЕДНО КЪМ ЕДНО в тукашния магазин бяха 7 лева...Има пазар веднъж седмично - селскостопанска стока. Направихме си пътечки към мандри, ядем чиста продукция вече. Има магазини, предостатъчно заредени. Каквото няма - Уникалният си дава заявка и вече зареждат и от него, включително - една определена марка цигари. Улиците са асфалтирани, има канализация и камери за наблюдение на всеки уличен стълб. И площад, по-красив от ул. Граф Игнатиев в София...

Всъщност - аз не разбрах в какво точно не съм права?




АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 10.11.19 19:34.



Тема Re: Справедливо е!нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.11.19 19:37



А вързва ли?

А смятал ли си го, колко излиза когато не си си платил?

Редактирано от LAMBl на 10.11.19 19:38.



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано10.11.19 19:35



И по времето на Алеко, и днес, идиотите са най-мощната организация в света. Имат си хора навсякъде!





Тема Re: Справедливо е!нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано10.11.19 19:45



"А смятал ли си го, колко излиза когато не си си платил?"
Нима допускаш че не мисля???



На кого, колко какво излиза?
То на работниците какво излиза, кво да го мисля, то вече се разбрахме че за тях нищо не излиза щото няма.
А иначе за бизнесът нали вече ти казах, не си ли платиш няма бизнес.
Скъпо излиза да имам бизнес, а ти защо казваш на това че бизнесът няма пари?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.11.19 19:46



Значи, не можем да очакваме за 30 г. манталитетът да се промени. Ако нещо друго променим, добре та погледай това другото да ускори промяната на манталитета.





Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано10.11.19 19:46



В отговор на:

твърдението ти, че ние сме отишли наготово на добрата система за да се внедрим и да си клатим краката там, а вие сте останали да страдате и търпите лишения, защото сте творци, идеалисти, морално извисени и т.н. ..., няма никакво логическо основание




Отговаряш на нещо, което не съм написала.

Писах, че не виждам причина някой от преуспелите в чужжбина българи да се върне, и да ни "оправи", първо, защото там, където са, те самите те не са изграждали обществена система, защото то наистина е нещо различно от професионална реализация като някакъв вид специалист и т.н.,

в същото време, обществено-политическата работа е яка борба и същевременно творчески акт, нали, дето за чий, някой ще си зареже комфорта, който е извоювал и ще тръгне да никне дето не са го сяли т.н.

и второто не съм го таписала, но то е, че не вярвам, че въобще е възможно, няколко човека отвън, колкото и умни, борбени и напредничави да са, са в състояние на променят цяла обществена система, нрави и обичаи и прочее. Промяната винаги е тръгвала отвътре.

И никъде не съм писала, че тия, които сме останали тук, сме нещо по-стока, даже обратното, аз по-скоро съм на мнението на Ламби, че сте по-добрата част от нас, поне що се отнася до адаптивност и предприемчивост и т.н.....но всичко това, по никакв начин не грее милата РОдина, нали, не че трябва или че някой за нещо е длъжен, ...просто....туй всичкото, понеже Уникалната писа кое ни бил шанса да се "оправим".




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.