Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:16 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Справедливо е!нови [re: LAMBl]  
Автор aiumi ()
Публикувано10.11.19 17:07



Защо се правиш на шантав, имам предвид, че не е достатъчно условие, а не, че не е необходимо.



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.11.19 17:29



Тогава който се опитваше да мине нелегално границата, рискуваше да попадне в затвора, а ако се опитваше да я мине легално със зеления т.н.паспорт - в лудницата...



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: aiumi]  
Автор DarkSide ()
Публикувано10.11.19 17:38



Съмнявам се, техният начин на мислене ги кара да търсят вече изградена по-добра система, в която да се внедрят, а не да търпят лишения и негативи, за да творят и да изграждат нещо.


едното няма логическа връзка с другото, ако си творческа личност, ще твориш и на добра и на лоша система, а ако си конформист, ще се внедряваш и в добрата, и в лошата система - твърдението ти, че ние сме отишли наготово на добрата система за да се внедрим и да си клатим краката там, а вие сте останали да страдате и търпите лишения, защото сте творци, идеалисти, морално извисени и т.н. ..., няма никакво логическо основание - ако ти си пълнолетен и знаеш къде ти харесва да живееш и какво ти харесва да правиш и въпреки това решиш да живееш другаде и да правиш друго нещо, само защото си се родил на дадена територия - това по никакъв начин не те прави морално възвишена личност ами си е най-обикновен мазохизъм



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.19 17:46



Същото може да се каже и за хората, които са живяли през турско - че или са останали тук и са се включили в безобразията, или са избягали. :)))

Ами разбира се, че е така! Само дето е имало една група истински патриоти, готови да дадат живота си за България... те са били избити. Казах го веднъж, и сто пъти ще го кажа. И не съм само аз. СОБСТВЕНИТЕ НИ КЛАСИЦИ са го казали... "Не сме народ, а мърша", "Преклонената главичка остра сабя не сече", и още, и още... "Народе????"... Това да не е случайно?

Не се самозалъгвай. НИКОЙ не ни е виновен. Ние самите си творим съдбите.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Справедливо е!нови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.11.19 17:49



няма никаква връзка между богатството на висшата класа и благоденствието на работническата.

Има връзка, но тя е заложена В ГЛАВИТЕ на "висшата класа". У нас колкото и да е богата тя - много рядко плаща заслужено високи заплати.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано10.11.19 17:55



Завчера, понеже ми бръмчи някакво радио, докато си мацам, и се заслушах с половин ухо в коментар на ежегодната стъкмистика в кои държави са най-щастливи и най-доволни от живота си. Българите, естествено, пак на опашката. И щастливите, и доволните от живота си - щото били различни категории - под 35% при средна стойност за Европата около 55%. Пък скандинавските, Швейцария, Белгия били с най-висок % щастливост и доволство.

Туйто. Не стига, че у нас си се къпем в черногледство и недоволство, ами и сънародниците от благите държави като ни нарочат в мазохизъм, задето кибичим тук, мизерията става пълна.





Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: lipari]  
Автор DarkSide ()
Публикувано10.11.19 18:08



чакай сега, имах предвид че мазохизъм е ако си живял в някоя от щастливите държави, харесало ти е да живееш там, можел си да останеш там, обаче въпреки това си се върнал обратно - това си е буквално определение за мазохизъм ...

обаче ако никога не си живял там, а само си бил на туризъм или само си слушал митове и легенди за живота там, или пък си се опитал да отидеш да живееш там, но поради някаква причина не ти се е получило да си щастлив там и затова си се върнал, то това е съвсем друго нещо



Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: MilaO6]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано10.11.19 18:09



...тцтц, абе що така говорят тия хора... баси родоотстъпниците-егоисти...

моето племенниче, което е голям мъж вече и от дестина години живее в Англия, казва: добре че се връщам, за да си припомня защо съм заминал... не вярвам някога да се върне, освен по някаква съдбовна принуда... да го пази господ и да му спести съдбовните принуди, но... срещу фактите и боговете замълчават... и не казвай защо не си правим нещата такива и у нас, просто защото отдавна сме разбрали, че нищо не можем да променим... а да не казвам, че някои ни "изпратиха с почести до вратата, белким се не върнем никогаш и не им клатим спокойната лодчица" . Че има си просто причини да не се случват баш добре нещата в Родината, извън рамките на една или няколко човешки съдби...



Тема Re: Справедливо е!нови [re: aiumi]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.11.19 18:06



Напротив, необходимо и достатъчно условие е!






Тема Re: 30 години 10-ноември!нови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.11.19 18:20



Дори нещо повече. Тези които сте заминали сте си жертвали комфорта тук и сте поели рискове и сте се преборили в една изключително конкурентна среда, което останалите тук не сме посмели да направим и след вашето заминаване у нас конкуренцията е намаляла.

Така че, ако мерим качеството на едните и другите, от самосебе си се налага оценката, че емигрантите сте по-качествената част от народа.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.