Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 27.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема бе некой тука има ли да слуша сериозно музиканови  
Автор DarkSide ()
Публикувано07.11.19 13:26



първо да дефинирам понятието - под сериозно слушане на музика, независимо от жанра, имам предвид поне по два часа на ден и да си я избира сам, активно, в зависимост от собственото си настроение и желание какво точно му се слуша,

което означава че не се брои за сериозно слушане на музика ситуацията пуснато да има там нещо да бръмчи в бекграунд, радио, телевизор или подбран наготово (от някой непознат) плейлист в тубата, етс ...

или както викаше един съученик, на ти една касета, да ми я напълниш с музика, на три бързи една бавна да има, за дискотеки






та ако има такива слушащи, нека се обадят, та да си говорим за и споделяме кефа от сериозното слушане на музика - знам че има тук поне двама такива, тъй че не се спотайвайте



и за активно слушащите - поздрав с най-последното парче на джеф лин - човекът оркестър, който свири на всички инструменти, пише текстовете и композира музиката и прави аранжиментите и който в продължение на 50+ години е на сцената и има само хитове - в това парче има две леки загатвания към предишни негови песни, ха да видим кой ще ги открие (без да гледа в коментарите)






Тема Re: бе некой тука има ли да слуша сериозно музиканови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.11.19 14:18



под сериозно слушане на музика, независимо от жанра, имам предвид поне по два часа на ден и да си я избира сам, активно, в зависимост от собственото си настроение и желание какво точно му се слуша,

Ти добре ли си?

Не съм те имала за пенсионер с достатъчно висока пенсия и много свободно време ... Че кой активен човек в днешно време в БГ има ДВА ЧАСА НА ДЕН да се занимава с такива дейности??? Ходене на работа, домакински задължения - пазаруване, готвене, миене, пране, гладене, подреждане, чистене, грижа за домашните..."животни" от всякакъв характер (и грижите, и "животните"), писане в клуба, хигиенни нужди, 5-6 часа сън... кви два часа, кви пет лева!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 07.11.19 14:15.



Тема Re: бе некой тука има ли да слуша сериозно музиканови [re: DarkSide]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано07.11.19 14:22



Не си слагам даже радио на колата, слушам двигателя.

Не съм готов на емоционална емпатия, която музиката принуждава.

Звукът е нещо което е отвън, и идва да ти вибрира тъпанчетата.
Не знам друг дали се е сетил да съжалява че няма клепачи и на ушите, ма аз съм са сетил.





Тема Re: бе некой тука има ли да слуша сериозно музиканови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано07.11.19 14:43



еми кой както си го организира - аз освен слушането на музика миниум един час и гледането на музика в ютюб минимум 1 час, за последните 4 дена прочетох и двете последни книги на гришам, едната 300 другата 400 страници - ако има някой и който ги е чел, можем да си споделим, аз съм чел абсолютно всичко на гришам и много му харесвам книгите и ще се радвам да си говорим за него, примерно мен много ме изкефи как в предпоследната (от 2018), където действието става през четиридесетте в щата мисисипи и е много яко в стил фокнър, как някъде към края, в една сценка, абсолютно несвързана с действието, един от героите се срещна със самия фокнър и му каза здрасти мистър фокнър, аз съм ваш голям почитател, може ли един автограф




и тази въпросната книга освен с фокнър, също може да се сравни и с цар плъх на клавел, като според мен е по-силна от цар плъх ....

гришам, балдачи, лий чайлд, харлън коубън ... чел съм им всичките книги, на някой нещо да му се споделя?



Тема Re: бе некой тука има ли да слуша сериозно музиканови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.11.19 14:59



Чисто аритметически остава да споделиш КОЛКО ЧАСА на ден ходиш на работа или си зает плътно със служебни задължения, колко часа спиш и кой се грижи за домакинството ти.

Щото, извини ме, ама ТРИ ЧАСА НА ДЕН наистина според мен може да си разреши само някой, който не работи.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: бе некой тука има ли да слуша сериозно музиканови [re: DarkSide]  
Автор 741 ()
Публикувано07.11.19 15:00



Първите 15-тина книги на Гришам съм ги чел може би без изключение. Първите разочарования бяха Бялата къща и Да пропуснеш коледа, хич не ми се понрави смяната на жанра. После съм чел няколко на случаен принцип, ама въобще не беше като в началото. Все пак, качил съм на телефона 2-3 негови от новите за резерв в случай че трябва да убия няколко часа и няма с какво, ама не им идва времето. Той не е същия, а и аз със сигурност не съм и напоследък чета доста по-малко от преди.



Тема Re: бе некой тука има ли да слуша сериозно музиканови [re: 741]  
Автор DarkSide ()
Публикувано07.11.19 15:29



Точно тези двете не съм ги чел, и аз не обичам смяната на жанра и чета само юдридическата драма, има една - две които ми дойдоха твърде социални - тайм ту кил и форд каунти, и ги оставих в началото, но към останалите нямам забележки - гришам е като търговска марка - знаеш какво да очакваш от него и досега не съм оставал разочарован ... баси, спомням си аферата пеликан и фирмата - четох ги на български по татово време, а снощи приключих последната му към момента от тази година ... и този човек през всичкото това време продължава да пише ...

А пък ние сега ако не се начетем на воля, то кога ?



Тема Re: бе некой тука има ли да слуша сериозно музиканови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано07.11.19 15:40



Чисто аритметически е 8 часа сън, 8 часа работа и 8 часа кеф



45 минути път към работата е времетраенето на един винилов албум - тази сутрин беше върджън килър на скорпиънс от седемдесет и шеста, отдавна не го бях слушал и му се изкефих максимално - все още са с ули рот и китарата му си личи ясно пред тази на руди шенкър

Пък за теб специално ще кажа, щот си падаш по скандалите, напиши в гугъл оригинална корица на албума и чети и си се възмущавай на воля




Тема Re: бе некой тука има ли да слуша сериозно музиканови [re: DarkSide]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано07.11.19 15:38



значи дефинирано така, аз се занимавам супер сериозно с музика. Цялото ми съзнателно време, в което не комуникирам с някого, е на фона на музиката. Слушалките на ушите докато съм извън дома по улиците, по време на път. У дома-свалям слушалките и пускам музика-от тв, от лап топ.
Имам си и тематични настроения. Тия дни си пускам руска музика в съвременно звучене. Някак оставаше настрани от мен, а попадам на доста интересни попадения, като например


Парчето, доколкото намерих информация, е от 2014 година. Сигурна съм, че доста младежи нямат представа, че това е химн и ще си го слушат с кеф
Та така слушаме, слушаме, повече отколкото трябва даже



Тема Re: бе некой тука има ли да слуша сериозно музиканови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано07.11.19 15:45



аз пък тъкмо щях да се изфукам, че Бялата къща и Окръг Форд ме изненадаха много приятно.

И да кажеш, че Време да убиваш била твърде социална и си я зарязал...
Сигурно и Адвокат на улицата си подминал тогава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.