Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.11.19 11:28



Уверявам те, че има много хора ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ, за които понятието Родина ще остане висока ценност до живот.

Може и да има.
Но аз такива съвременници не познавам.
Последният, когото познавах, беше набор на родителите ми.
Значи за едно поколение нещата са се променили.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.11.19 11:41



Оооо има, има!


В България това се е превърнало в мода! Масово се надпреварват да се правят на патриоти. Едни си татуират Левски, други Ботев...
Това е провинциалният манталитет, когато няма с какво да се гордееш, се гордееш с произхода си, за който, всъщност, нямаш никаква лична заслуга.
Да живей България!
България на три морета!
Не търси космополитизъм в мисленето на българина...



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.11.19 11:59



Не търси космополитизъм в мисленето на българина...

Не търся.
Тези, за които пишеш, не знаят значението на тази дума.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: ad miral]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.11.19 12:18



и "родина" и "българин" са абстрактни понятия - в реалността съществуват няколко милиона много различни хора с еднаква националност и една административна територия, населявана от конкретни хора и управлявана по определен начин съобразно (или въпреки) определени закони



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано13.11.19 13:15



А понятие не е нищо друго освен интерпретация на информацията, която заформят възприятията ни

И после нека някой каже, че не живеем в илюзия...и след като всички сме съгласни, че всяка дума може да носи всякакъв смисъл .

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: ad miral]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано13.11.19 13:21



За мен Родина е аз и майка ми, баща ми, братята и сестрите ми...и една синя слива в двора ми
За теб какво е Родина, нещо абстрактно ли?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: PYTnik]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.11.19 13:33



Родината е майка.
Добра или лоша – имаш една, не подлежи на смяна.
Местоживеенето е съпруга.
Не ти ли харесва – сменяш.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.11.19 13:42



Ясно, но какво е Родината? Всички обичаме природата на България, нали така? Сигурно и Борис Джонсън да попитам, и той ще ми каже че природата, храната, водата, жените и песните на България ги обичат от тук до Луната. Но какво бихме жертвали за да живеем и служим единствено на България?
Получила ли си писмо в което да пише "Мила ми Венето, обичам те, но повече обичам България" и затова отивам там да служа с каквото мога? По-скоро си получила обратното, нали - "боли ме сърцето за България, но тебе те обичам повече и затова заминавам"- нещо такова? Ето ти вид девалвация. Втората подобна е - да се чувстваш спокойно и уверено в Европа например, сърцето ти и душата да се радват на някой европейски успех и да пееш заедно с компания от португалци и германци, ура, ура, победихме- нова девалвация на родолюбието (не искаш тях да победиш, а да победиш заедно с тях). Трета е да няма граници, четвърта да не ти дреме за Македония (и тоновете пролята кръв в темата), пета и най-голяма- да се радваш децата ти да отидат другаде и т.н.
Де-вал-ви-ра, обезценява се, губи своята значимост. От по-важно от любов и живот, сега вече е планините, киселото мляко и една сълза годишно на море пиле, славей пиле. Което може и Борис Джонсън да прави за България, що па не.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 13:49



Амии... нЕкак си няма как “българин” да е абстрактно понятие, щом е написано в официален документ, напълно материален, и доста зор и усилия изисква да ти напишат друго, или на друг да напишат същото, ако е швейцарец, например.

Дори и най-големите космополити имат някаква конкретна (а не абстрактна) националност.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 13:58



Никаква девалвация не е това, че не отиваш да мреш за нещо. По-скоро онова е идеализъм. Или както казах - друго съдържание.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.