Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Щото се достига до интелектуалщина...нови [re: Santo Modesto]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.11.19 21:11



При смъртта на бащата за жена му остава половината от общата сметка + половината от останалото- т.е още четвъртинка или общо 3/4 или 6/8.За двете сестри остава четвъртинка(2/8) или по осминка за всяка.
Или нагледно - ако примерно общата сметка е 10 000, за майката остават 7 500, за всяка от дъщерите - по 1 225.
Ако майката мисли, че дъщерята не е достатъчно опечалена и не заслужава четвъртинката от дела на баща си - има си съд.



Тема Re: Щото се достига до интелектуалщина...нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.11.19 22:22



Да! ... третата!



Бях се разбрал със сестрата да си ги делнем.



Тема Re: Щото се достига до интелектуалщина...нови [re: Santo Modesto]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.11.19 22:24



Когато "опечалената" вади нейния онаследен дял от сметката на майка си и баща си, дялът онаследен от смъррта на бащата:

Тука си доста неясен. КАКВА сума вади "опечалената" - нейната част от наследството ли? Въпросната една осма, за която говорят по-горе ли? Или повече? Ако сметката пък е ОБЩА на майка й и баща й - е още по-сложно... на нея се полага една осма от половинката на бащата...значи - една шестнайста.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 14.11.19 22:26.



Тема Re: Щото се достига до интелектуалщина...нови [re: Santo Modesto]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.11.19 22:48



и е бил присъствал на изтеглянето на онаследения дял от банковата сметка.

Значи сестрата е изтеглила само своя ДЯЛ от сумата, а не цялата сума?

Ако е така, другите наследници не са ощетени. И къде е драмата?



Тема Re: Тази обмяна е вид доказателствонови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.11.19 23:26



Впрочем, четейки тази извадка от условията на банката, отново ми се появяват въпроси и съмнения в противоречия:

П.П. Извадка от общите условия на произволна банка с помощта на Гугъл:
"2.4.5.2.В случай, че наследниците са няколко, те следва да се явят заедно за изплащане на наследствените дялове или да упълномощят едно лице с изрично нотариално заверено пълномощно, което да ги представлява пред банката за получаване на наследствените им дялове. Банката не носи отговорност за разпределение на наследствените дялове.2.4.5.3.Когато наследник се яви за изплащане на суми от сметки на наследодател, отделно от останалите наследници, Банката има право да откаже да извърши изчисление и изплащане само на неговия наследствен дял."


Според ПЪРВОТО болднато - е задължително (думата не е упомената, но се подразбира от "следва да") наследниците да се явят заедно или с пълномощно.

Според ВТОРОТО болднато обаче - щом банката просто "има право да откаже" - това означава според мен, че ако банката има доброто желание да НЕ откаже - значи тя ИМА ПРАВО да изплати само наследствения дял на този наследник, който се е явил...

И ся кво? Последно МОЖЕ или НЕ МОЖЕ според тази клауза банката да изчисли наследствения дял и да го изплати?

И като се има предвид, че това противоречие не е в два различни закона, или закон и последваща наредба, които си противоречат, а става дума за противоречие В ЕДНА И СЪЩА КЛАУЗА на един и същи документ!!!

И после върви разправяй, че тези, които пишат наредбите и правилата, са "с всичкия си"... Дипломирани юрисконсулти с претенции и високи заплати!


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Тази обмяна е вид доказателствонови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.11.19 00:01



А според адвокати когато наследниците упълномощят един измежду тях с изрично нотариално заверено пълномощно да вземе парите, то в пълномощното трябва и изрично да пише че освен да вземе парите е длъжен после и да им ДАДЕ полагаемите дялове, в противен случай НЕ Е ДЛЪЖЕН и ще им даде ако му е кеф...



Тема Re: Тази обмяна е вид доказателствонови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 00:25



Ами това е логично - когато упълномощаваш някого да вземе от твое име някакви пари - да уточниш и какво да прави с тези пари!




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Щото се достига до интелектуалщина...нови [re: Santo Modesto]  
Автор 741 ()
Публикувано15.11.19 08:50



Е, в най-първия пост пишеш за окрадена сметка, сега се оказва изтеглен дял. И пак ще го напиша, не е това практиката. Мира ти е цитирала общите условия на една банка,

друга банка си е направила труда да разпише на сайта си процедурата в тая ситуация. А пък още един клубар разказва какво се е случило, когато опитал да закрие сметка на баща си.

...разни интелектуалци решили да ми казват какво всъщност се случва, но аз не съм бил разбрал...

"Разните интелектуалци" населяват територията, случва им се понякога да губят близък и имат известна представа за порядките в страната. Жена ти е изтеглила късата клечка с конкретна банка или конкретен служител и ти от това генерализираш даже не за България, а за Европа.

Впрочем, тегленето на парите от сестрата не е пречка за дело в съда, каквото е нормалната процедура при липса на съгласие между наследниците, и ако се окаже, че сестрата има право на по-малко от изтегленото, останалите наследници ще си получат разликата от нея вместо от банката.



Тема Re: Щото се достига до интелектуалщина...нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.19 08:57



Жена ти е изтеглила късата клечка с конкретна банка или конкретен служител и ти от това генерализираш даже не за България, а за Европа.

То даже не е сигурно това, за късата клечка... ако сестрата е изтеглила САМО наследствения си дял.

Фантазирам си... какво би станало, ако отидат ВСИЧКИ наследници, и там, в банката, вземат да се пазарят кой кого колко е гледал и какви права има върху парите... В смисъл - какво прави в такъв случай банковият чиновник? Изсипва цялата сума на бюрото и ги оставя да си скубят косите?

Или има подписи на всички, които са там, и без тях той няма право да даде парите? Нямам спомен при нас как беше процедурата...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Щото се достига до интелектуалщина...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор 741 ()
Публикувано15.11.19 09:12



При смъртта на бащата за жена му остава половината от общата сметка + половината от останалото- т.е още четвъртинка или общо 3/4 или 6/8.За двете сестри остава четвъртинка(2/8) или по осминка за всяка.

Не, това е делене при друг случай. Когато наследява заедно с деца, съпругата участва наравно с тях, т.е. при две дъщери има 1/3 от наследството. Значи запазва 2/3 от общата сметка, дъщерите взимат по 1/6.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.