Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: Green Light]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.11.19 18:21



като отишъл на село и видял ужасната непрогледна бедност на горките селяни, докарани дотам от "умните" нашенски политици, му се сломила жестокостта към народа.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: lipari]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.11.19 18:39



Човек вижда колкото знае. Не е моя мисъл.
Публикувано е след залавянето на Левски -1873, няма администрация. Но остави това. Авторът на не сме народ а мърша, като го четеш тука, как мислиш - харесва ли, обича ли народа? Него ли трябва да цитираме, когато показваме презрение към простия и безпросветен народ и "народопсихологията"?
Колкото знаем, толкова виждаме.



Тема Тази обмяна е вид доказателствонови [re: 741]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано13.11.19 18:53



Може наследник да бръкне веднага в банковата сметка на родителите, щом един е починал: представя се копие на удостоверение за смърт, копие на удостоверение за наследници - и толкоз. Това било някакъв "нов европейски закон".

От банката звъннали на тъща ми, като "лична услуга" (!), от служителка която видяла опечалената наследничка и мъжа й да влизат да си прибират наследството. Това няколко минути преди сметката да бъде поопразнена.

Според български адвокат, горе-описаното си е изцяло вътре в този нов европейски закон.

Тази обмяна е доказателство, че нещо куца с българската подредба по онаследяване. Считайки че и двамата сме образовани и горе-долу запознати с положението, поне до там че цитираме специфични примери - такава разлика в опита не трябва да има. Примерно, ако хванеш 2-ма тексасци, с успоредни лични специфични примери за онаследяване / разделяне на банкова сметка, такива различия няма да щръкват.

Аз не съм чувал, до сега, за случай в който банковата сметка на родителите, с един току-що починал, да е била празнена от наследник, който пряко да отива до банката и си тегли парите - без да минава през легална инстанция, с дължимото осведомяване на другите наследници, и прочие. Може би защото не съм живял в членка на ЕС, или както би се изказал Бенни Хилл, "защото не съм обикалял достатъчно".



Редактирано от Santo Modesto на 13.11.19 18:56.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 18:58



Но щом тебе те кефи да третираш себе си и всичките си близки като МЪРША, значи сте мърша и това е. То пъ, във всяко стадо имало мърша. Поне знаем коя е.


Да, може да спиш спокойно. АЗ съм мършата.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 19:08



Авторът на не сме народ а мърша, като го четеш тука, как мислиш - харесва ли, обича ли народа?

Разбира се, че го обича. Най-безпощаден в критиките си човек е винаги към тези, които най-много обича.

Впрочем:

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.


Това цялото като че ли е писано ВЧЕРА.

А вие продължавайте да подскачате и да се правите на обидени.

И нещооо... от разговор за лични ценности отидохме в разговор за Славейков?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.11.19 19:25



Най-безпощаден в критиките си човек е винаги към тези, които най-много обича.
Това не е вярно. Най-досаден - да, най-обвиняващ в най-големи подробности, най-познаващ всички грешки. Но "безпощаден"? Ни най-малко.
Имаше мненя на Сноупринцес наскоро в тоя смисъл. Жената е бръснач просто. Страшна е.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 19:23



Но "безпощаден"? Ни най-малко.

Поредната дума, чийто смисъл разбираме различно.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Чела ли си Марк Твен?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано13.11.19 19:32



Като го четеш (има книга с негови насъбрани изказвания), ще речеш че само плюе по янките американци, отделно плюенето му по южняците американци. Обаче!

Обаче, ако промениш националността в изказванията на Твен, той все едно се изказвал за българите. Огледално за Алеко Константинов и американците.

Човешкият фактор е удивително еднакъв, по целия свят. Точно заради което аз много харесвам американската казармена поговорка, че "войната бива спечелена от войската чиито генерален щаб има 1 идиот по-малко". Малките различия между народите създават голямата разлика между тях.



Тема Re: Тази обмяна е вид доказателствонови [re: Santo Modesto]  
Автор 741 ()
Публикувано13.11.19 21:02



Първото, което чуваш от банката в тая ситууация - искат всички наследници в комплект, лично или пълномощни.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.11.19 22:27



Уффф много са тези и се надъхват един друг и става мазило.

Като футболни хулигани след мач са.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.