Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.11.19 15:22



Еми щото по какъв друг начин показваш с поведението си че родината ти е ценност за тебе? Като си татуираш ботев или тангра на челото, като издаваш маймунски викове по трибуните при международни мачове, като спиш увит в националния флаг ... как го показваш с поведението си? Щото ти можеш да си тръбиш наляво и надясно че съжителсвото без изневяра е велика ценност за тебе и в същото време да се чукаш с който ти попадне зад гърба на половинката. Затова те питам, какво е поведението на този, за когото родината е висша ценност?



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 15:33



Еми щото по какъв друг начин показваш с поведението си че родината ти е ценност за тебе? ...............Затова те питам, какво е поведението на този, за когото родината е висша ценност?

Че защо трябва да има определено поведение, с което да ти ПОКАЗВАМ, че дадено нещо е ценност за мен? Освен да ти го кажа? Ценностите СА В ГЛАВАТА ТИ. Не се измерват с дрънканици по форуми, не се демонстрират с татуировки и лозУнги. Или ги имаш - или ги нямаш. А който ги има - не се интересува от това дали нЕкой си му вярва, или не.

Нещо съвсем елементарно - ако Родината е ценност за теб, а си избрал да живееш в чужбина - намираш начин да превъплъщаваш тази си ценност. Събираш се с други българи, записваш се в (или създаваш) група за народни танци и песни и привличаш съмишленици - вкл и чужденци, учиш децата си на български език, четеш им българската история, възпитаваш ги в УВАЖЕНИЕ към България, защото тя е ТВОЯТА Родина и ТИ САМИЯТ също я уважаваш. Интересуваш се какво става в нея, болееш с проблемитте й, гордееш се с постиженията й... Има стотици хиляди българи по целия свят, които правят тези неща. Не пропускат концерти на български групи и ПЛАЧАТ на "Я кажи ми, облаче ле бяло"...

Част от СЪЩИТЕ НЕЩА може да правиш и без да живееш в чужбина.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 13.11.19 15:35.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.11.19 15:44



много добре си описала какво правят псевдо патриотите, как показно милeят за "българщината", друсат ръченици и разчувствено плачат на заблеяло ми агънце ... ама кат дойде време да се лее кръв, аааа, ама това било мачовизъм, не истински патриотизъм





Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано13.11.19 17:26



Спорите на пусто и напразно, защото не знаете кои сте и какво сте.
Не познавате себе си, собственото си устройство, тръгнали сте глобални теми да въртите.
Поне от Библията да бяхте прочели някой и друг ред, за да не си задавате тук нелепи въпроси един на друг.
Щяхте сега да знаете, че сме устроени от дух и материя, между които има душа, затворени в тялото /торба с кокали

/

Духът е идеала за Родина, чист и не опетнен, силен,,,, свободен и Вечен.
Това е РОДИНА!
Другото РОДИНА у нас е физическото измерение на РОДИНА, което ние изпълняваме така както можем и различни, но тази Родина се ражда живее и умира заедно с нас.

Тез двете РОДИНА, са у нас и всяка една дърпа душата ни към себе си, като на разпъване на кръст.

И вие двамата не знаете за коя от двете родини говорите, няма и как да знаете щом не знаете себе си.

"[7:22] Защото с вътрешния си човек намирам услада в закона Божий, /РОДИНА/
[7:23] но в членовете си виждам друг закон, който воюва против закона на моя ум и ме прави пленник на греховния закон, що е в членовете ми. /РОДИНА?/
[7:24] Нещастен аз човек! Кой ще ме избави от тялото на тая смърт?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 17:35



ама кат дойде време да се лее кръв, аааа, ама това било мачовизъм, не истински патриотизъм

Няма да успееш да ме убедиш, че трябва да си готов да УМРЕШ, за да е вярно, че милееш за България и тя те интересува, и ти е ценност. Никой от нас не знае какви биха били реакциите ни, ако СЕ НАЛОЖИ. Просто защото ОТДАВНА това не се налага. И няма и да се наложи. "Организацията" на войните вече е съвсем друга.

Швейцарците като са имали от векове само и само НАЕМНИ войници и дори не са воювали - да не мислиш, че не си милеят за държавата?? Референдумите им са "през ден", и има доста високо участие, което означава, че имат мисъл за държавата си и милеят за нея.

Много по ценно за България е да ВЪЗПИТАШ ДЕЦАТА СИ в познаване на страната и ги научиш на езика и историята й. Включително - да покажеш на съпруга/съпругата си, ако е чужденец, че и за теб това е ценност. АКО ТОВА Е ФАКТ.

Предполагам, че не си от тези, които "друсат ръченици", така че - работата е ясна. Продължение на диалога е безсмислено.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 13.11.19 17:52.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.11.19 17:41




Голем си образ, бе човек!

Нищо общо няма това нито със спора, нито с идеала(Родина в сърцето и кръвта) и реалното му защитаване(Родината в политиката (на Стамболов, например) и борбата)

Библейските текстове говорят за противопоставянето на нуждите на тялото и душата.
"Идеал+защита" не е равно на "противопоставяне на дух и тяло"

П.П. Да ти намигна малко, ама на будизъм избиваш - чета Сътворението на Гор Видал и съм в Индия та затва.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.11.19 17:52



Не "обичам" Родината. Тя за мен е ценност, неотменна, като майката, с всичките й качества и недостатъци. И не "презирам" народа, защото бих презирала и себе си. Само отчитам огромното му количество недостатъци.

"Не сме народ, а мърша" ти е любим израз.
Аз малко не проумявам как някой има за неотменна ценност мършата и идентифицира себето и майка си с трупен леш.

Ти гордееш ли се, че си мърша?



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 17:57



"Не сме народ, а мърша" ти е любим израз.
Аз малко не проумявам как някой има за неотменна ценност мършата и идентифицира себето и майка си с трупен леш.

Ти гордееш ли се, че си мърша?


Че не проумяваш - не е мой проблем. Да, в известни отношения сме МЪРША със сигурност. И аз - наравно с всички. Мъка ми е заради това, но то не може да ми попречи да си имам България в сърцето и да си я обичам - и нея, и народа й, част от който съм.

Ти не обичаш ли майка си, въпреки всичките й недостатъци, които със сигурност има, просто защото никой не е идеален?


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.11.19 18:11



Ти не обичаш ли майка си, въпреки всичките й недостатъци, които със сигурност има, просто защото никой не е идеален?

Разбира се. И цялото си семейство обичам, и приятелите си, и себе си.
А цялата ни група е част от тъй наречения народ.

По тази причина НИКОГА не бих нарекла народа си МЪРША. Пък майка си - зАбрави.

Но щом тебе те кефи да третираш себе си и всичките си близки като МЪРША, значи сте мърша и това е. То пъ, във всяко стадо имало мърша. Поне знаем коя е.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.11.19 18:14



"Жестокостта ми се сломи" за какво и за кого е написал Бай Петко Славейков, знаеш ли?

Знаеш "не сме народ, а мърша"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.