Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.11.19 14:25



какво се правиш на утрепана, очевидно е че имах предвид понятието българин в изречението "българинът мисли еди-си-какво за родината" - няма такова нещо като някакъв средностатистически българин или някакъв представителен говорител от името на седeмте милиона различни хора, мислещи различни неща за понятието родина, под което понятие (родина) различните хора разбират различни неща, в зависимост от възпитанието, образованието, семейната история и т.н.

националността в личнaтата ти карта означава че ти си един конкретен представител на абстрактното понятие "българинът" или "българския народ" ако щеш ... а какво мисли българския народ по някакъв въпрос се разбира веднъж на няколко години по време на избори под формата на проценти и то най-често е различно от твоето





Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.11.19 14:36



Ама как ще е девалвация, моля ти се, никаква девалвация не е!
Хич!
И 15 удивителни.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 14:43



Ако ти доставя удоволствие да ДЕВАЛВИРАШ в главата си едно от най-ценните неща като родителите и Родината (защото не си избираш родителите - просто те създават и се раждаш С НЯКАКВА НАЦИОНАЛНОСТ и някаква Родина) - проблемът си е твой, с колкото и удивителни да го направиш.

Пп - разбира се - има и хора, които се отричат от майките си. Или не се отнасят добре с тях. Или ги напускат. Това не променя факта, че СА РОДЕНИ ОТ ТЯХ. В дадена държава.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 13.11.19 14:48.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: ad miral]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 14:49



Родината е майка.
Добра или лоша – имаш една, не подлежи на смяна.


А, тук си казал нещо, което мисля и аз, ама с тия телефони е трудно да се следи... Написах го по-долу до зеления.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: ad miral]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 14:55



много хора ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ, за които понятието Родина ще остане висока ценност до живот.

Може и да има.
Но аз такива съвременници не познавам.
Последният, когото познавах, беше набор на родителите ми.
Значи за едно поколение нещата са се променили.


Що, за теб Родината не е ли ценност?

Аз мога да ти посоча веднага един човек, за когото още е, и не е набор на родителите ти. За да не говоря за себе си - щото ще съм втората. Първата е Шоколада. Примерно.

И друго. Ненапразно капслокнах ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ. Ако за много българи Родината е нещо девалвирало и незначително - има държави, чиито народи наричаме "шовинисти", но както и да ги наричаме - те си уважават държавата и милеят за нея, тоест - ОЩЕ им е ценност.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.11.19 15:02



Понятията девалвират, това е факт а не желание или моя някаква наклонност, нито по някакъв начин от това може да съдиш обичам или не обичам Родината, Европа и света.
Впрочем твърдение от сорта "обичам Родината, но презирам народа" с което ти се идентифицираш е леко противоречиво... Но се ла ви, има хора, например, които не се интересуват от науката история, но дават исторически справки за доказателства кое как било и накъде отива.
Всякакви хора има.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 15:03



какво се правиш на утрепана, очевидно е че имах предвид понятието българин в изречението "българинът мисли еди-си-какво за родината"

Че откъде да ми е на мен "очевидно" ТИ какво си имал предвид? Да не съм ти в главата? Не си цитирал в поста си конкретното изречение, на което отговаряш. Да не съм длъжна да връщам назад всичките ти диалози? Чета нещо и отговарям на него. ЕТО КАКВО си написал:

и "родина" и "българин" са абстрактни понятия - в реалността съществуват няколко милиона много различни хора с еднаква националност и една административна територия, населявана от конкретни хора и управлявана по определен начин съобразно (или въпреки) определени закони

И не се прави на утрепан да ми вадиш някакви наистина АБСТРАКТНИ доводи. Ако тръгнем по твоята логика - с какво право се наричаш ЧОВЕК а околните са ХОРА??? Ние не сме ли просто некви организми, които лазят по една от планетите (територия) в Слънчевата система? А самата пък Слънчева система какво е? Част от Вселената!

Родил си се В БЪЛГАРИЯ и си БЪЛГАРИН и по рождение, и по паспорт. Каквото и да има в главата ти. И България ти е Родина, каквото и да мислиш за нея. И това не е абстрактно.

ПП - а изречения като "българинът мисли еди-си-какво за родината" най-често обозначават някакви преобладаващи проценти. Всекиму е ясно, че организмите, живеещи на Земята, са различни и всеки мисли различно по всякакви въпроси. Но нЕкакси се е наложило мнението, че ЗЕМНИТЕ ЖИТЕЛИ мислят, че земята е кръгла. Което значи - ПОВЕЧЕТО от тях.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.11.19 15:05



Що, за теб Родината не е ли ценност?

Дефинирай я тази ценност. Колко ценна да е тази ценност, по-ценна от живота, от щастието, от семейството, от децата, от какво ... Ако утре боко реши че българските интереси са застрашени примерно в сирия и реши да изпрати там една дивизия запасняци да мрат за родината, ти на твоя син ще започнеш ли да му пилиш мозъка да се запише доброволец в името на родината? Или айде да не е сирия, нека да е за освобождаването на толкова жизненоважната македония от гадните македонци, дето не знаят че са българи - ще пратиш ли детето си да загине геройски за разширяването на родината накъмто трите морета?



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 15:09



Понятията девалвират, това е факт

НЯКОИ понятия девалвират. Но не и понятието "Родина". И да, прав си - факт е, че за НЯКОИ хора и това понятие е девалвирало. БЪДИ ТАКА ДОБЪР да не правиш неадекватни обобщения.

"обичам Родината, но презирам народа" с което ти се идентифицираш

Както обикновено - НИЩО НЕ СИ РАЗБРАЛ...



Не "обичам" Родината. Тя за мен е ценност, неотменна, като майката, с всичките й качества и недостатъци. И не "презирам" народа, защото бих презирала и себе си. Само отчитам огромното му количество недостатъци.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 13.11.19 17:38.



Тема Re: Ветеринарите носят ли униформа?нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.11.19 15:16



Ако утре боко реши че българските интереси са застрашени примерно в сирия и реши да изпрати там една дивизия запасняци да мрат за родината, ти на твоя син ще започнеш ли да му пилиш мозъка да се запише доброволец в името на родината?

По мъжки и мачовски (и доста ограничено) свързвате ценностите с умирачка. Глупаво е.

Ценност. ЦЕННОСТ. За мен ценност е отговорността към родителите. Ценност е съжителството без изневяра. Ценност е честността. Ценност е уважението към околните. И Родината също.

Всеки с ценностите си.


ПП - не бих умряла, ако ИЗНЕВЕРЯ на партньора си. Но бих му казала в името на честността. Или бих се разделила с него...

АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Редактирано от UnicaDonna на 13.11.19 15:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.