Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:43 19.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Добре. Тогава дай предсказаниенови [re: Phillip]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.10.19 13:00



Няма, защото просто няма кой да работи тук.
Тия, дето през ден се убиват по половин дузина наведнъж с Голфовете ли? Те не могат да пишат на собствения си език, камо ли да придобият трудови навици в необходимата насока.



Тема Re: Мерси. Предсказано!нови [re: Phillip]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.10.19 13:15



Много готино това "Зеленко Светлинов" - искам и аз!!! айде измисли ми нещо бе бате, мола ти са!

ПП: Към Зеленко:
цитат от икономиста Георги Ангелов: "Може би в немската компания вече разбират, че България е най-добрият избор?" (по повод 7-мото поред отлагане на решението за Турция)
- не казва по-добрият, а най-добрият въобще. Вероятно включва и активните по същия въпрос румънци.

Редактирано от Crrafterr на 17.10.19 13:15.



Тема Re: Добре. Тогава дай предсказаниенови [re: mangosutu-168725]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано17.10.19 13:28



"Няма, защото просто няма кой да работи тук. "

Ти пък?
С едно кратко изречение уби всичките илюзии на филип.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Добре. Тогава дай предсказаниенови [re: PYTnik]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.10.19 13:30



Само дето е невярно


Има проблем с работната ръка, но не чак такъв. Не е криза положението, по-скоро предкризисно.



Тема Re: Мерси. Предсказано!нови [re: PYTnik]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.10.19 13:32



Кажи сега за корупцията - тя в Турция следователно отсъства?

(закачка към Greenlight)



Тема Re: Развитие на аферата "завод на Фолксваген наблизо"нови [re: Crrafterr]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано17.10.19 13:29



"Дреме им на оная работа на катарските акционери."
Дреме му на оная работа на Плевнелиев за мненията ни.

Ама чу ли, вече установиха че нямало кой да работи!
Дреме ми на оная работа...Подкрепям борбата на Плевнелиев.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Редактирано от PYTnik на 17.10.19 13:33.



Тема Re: трудови навицинови [re: mangosutu-168725]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано17.10.19 13:41



Те не могат да пишат на собствения си език, камо ли да придобият трудови навици в необходимата насока.

Всичко се учи.
Даже и трудови навици.
Специално ФВ има доста голям опит с източноевропейци.
Спомням си подхода му Словакия, когато построиха първия завод там. Основният проблем с трудовата дисциплина се оказа употребата на алкохол. Не през деня по време на работа, а този от вечерта преди.
Поставиха уреди подобно на катаджийските на входа и при който уредът показваше над определено ниво, директно отиваше да си получи последната заплата. Това беше вписано в трудовия договор.
След месец флуктуацията значително намаля и мина дори под средното.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Мерси. Предсказано!нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано17.10.19 13:44



Аз предпочитам да се придържам към това как потребителят сам се нарича. След доста време единствено към Уникалната започнах да се обръщам с "Уникална", вместо УникаДонна, защото ми се стори, че и е неприятно. Иначе ти си Крафтър, а не Геврек или Еснаф, Жгудареймин си е Жгудареймин, и Мангосуту- Мангосуто, а не Киро, Сноупринцес не е "Сноу" и т.н.
Навремето в 30-40 имаше едно рядко лайно което се казваше "Зеления" и имаше рядката способност да ме вади от релси, и по тая причина малко ми трепва, когато ме наричат така, обаче минало бешело, кой ти помни толкова отдавна. Не възразявам който както иска така да ме нарича.

Не намерих цитата на Георги Ангелов, но то и няма нужда- аз, с цялата си некомпетентност, също виждам предимства на България- не знам как може да се компенсира например това да изграждат завод в страна която не е член на ЕС или близостта до столицата (и администрацията), но то си е тяхна работа. Сметнали са го. Приемам го.
Ще бъда истински радостен ако прогнозата ми се провали и заводът дойде у нас.
Аз по принцип в прогнозите съм печален...



Тема Re: трудови навицинови [re: ad miral]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.10.19 13:48



Всичко се учи, но в случая - с повече калъчка и по-малко благо.

А след като 19-годишно "дете" "се чувства наранено от думи", вместо да бъде набързо произведен в млад мъж, няма как да го накараш да работи.

Ще пистат 10 К толерасти как "експлоатират", как "удължават работно време", как "поставят при непоносими условия".

Има и друго.
Каква, мислиш, инвестиция, е нужна, за да бъдат превърнати 3К разглезени мамини синчета в съвестни работници?) И струва ли си да се прави, при положение, че в Турция или Египет дори, ще намерят веднага такива за много по-малко пари?

Хубавото е, че виждаш, че има проблем, за разлика от крафтъра, който извън Бояна не излиза често и не знае, че България вече не е в предкризис, а Я НЯМА, освен в София, Варна и Пловдив, т е реално вече хич я няма, щото същото се е случвало десетки пъти - Рим, Константинопол, че и Ниневия даже.....

Предкризис!

Муайкуооооууу....!



Тема Re: трудови навицинови [re: ad miral]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано17.10.19 13:53



"Всичко се учи.
Даже и трудови навици. "


Шефе, объркал си се, коригирай мнението си.
Германците ще отварят завод за производство на автомобили а не ТВУ /Трудово Възпитателно Училище./

Ако ти потрябва Макаренко на твое разположение съм!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.