Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: NBнови [re: lipari]  
Автор thehuntermuster-231270 (пристрастен)
Публикувано14.10.19 17:39



В съвсем друга тема ще влезем тук, тази на Е-тата и вероятно бързо ще постигнем съгласие. Може би примерът с веганите в конкретния случай не беше подходящ, но не променя смисъла на твърдението ми, че ако се храниш нормално много трудно можеш да си прецакаш електролитния баланс. Храните, които си изброила влизат без изключение в представата ми за нормалното хранене, наред с много други, разбира се.
Тялото е сложна, саморегулираща се система, никак не е лесно да му нарушиш процесите с едно просто хранене, като изключим строги диети, болести и злоупотреби.



Тема Re: Тя ... тази .... за затора, бе!нови [re: BATHco]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано14.10.19 17:43



Ако на Дунава няма вода, може и с пикня...пази се при подаването на огън може да се получи фитил от огън и да се взриви когато снарядът си пожелае...с три шева съм на брадичката и от тогава намразих жените

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Аз същото казвам, аманови [re: PYTnik]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано14.10.19 17:47



Не обърквай баничката със секса.

Не бъркай баничката с баклавичката.



_
If I turn out to be particularly clear, you\'ve probably misunderstood what I\'ve said.

Тема Re: NBнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано14.10.19 17:49



Много е лесно да нарушиш саморегулиращата система на здравето- като се натъпчем с лечебни хапчета и блокираме саморегулиране то и.

До тук като чета сме Велики Регулировчици... само не мога да определя от къде ни иде Знанието за Човека и хим. елемент и вещества?

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: NBнови [re: PYTnik]  
Автор thehuntermuster-231270 (пристрастен)
Публикувано14.10.19 17:55



Абсолютно. Долу ваксините. Долу антибиотиците. Долу аналгетиците. Долу бета блокерите. Долу ... ъъъ... Долу. Долу капитълизъма и загниващите западняци. Долу народа. Да живей любе и асамблеята на мира, в Неговата всевластна и всемогъща милост, да се свети Името Му съвецко, дето той язди в Сибир, а около него има забелязани еднорози, защото казано е "около него еднорози ще подскачат и премъдростта му ще спаси вселената"



Тема Re: Аз същото казвам, аманови [re: Phillip]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.10.19 18:06



В случая не исках да споря с теб, а да добавя към мнението, че изброените “бели” храни са едва ли не отрови и трябва да ги сведем до минимум.

Това е характерно за западопоклонниците, а всъщност оттам идват всички тези внушения: не яжте бяло брашно, захар, сол... за да отклонят вниманието от истинските отрови в храните, които те ни пробутват и които са много по-вредни. И овцете кимат с глави и попиват...


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Млечнокисела ферментациянови [re: ad miral]  
Автор hypey (о!тенуза)
Публикувано14.10.19 18:07



Да си дойдем на думата за киселото зеле:) Не знам по какви вселенски причини, като бяхме студенти, майките ни непрекъснато ни пращаха зелеви сарми, затворени в буркани. Това през ден (а като свършеха парите и всеки ден даже) да ядеш зелеви сарми, то не аман и байгън (дето е писал Филип), ами и бактън:) Следващите 20 години не само отказвах да ям сарми, но категорично и да ги готвя:)

Напоследък със заплесията по здравословното хранене, ферментиралите храни се оказаха адски полезни. От няколко години правя веднъж в годината зелеви сарми. За целта потребявам 1 зелка, къде от приятели, къде от магазин (само веднъж и не повторих). Склонна съм сама да си я направя, въпросът е, че рецептите, които са за кисело зеле са или за поне няколко зелки, или пък за нарязано зеле в буркан.
Въпросът ми е може ли да се направи 1 (една) кисела зелка, някой правил ли е? Например свърши зелето в бидона и ви трябва набързо една зелка...

\\\"Понякога си мисля, че до 10-та си година човек е в най-добрата си форма\\\":)


Тема Re: Млечнокисела ферментациянови [re: hypey]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано14.10.19 18:22



Може да си окисилиш една зелка пренощувала в кисела вода, но няма да е ферментирала.
Не знам какво от това.
Направи си капама вместо сарми.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Млечнокисела ферментациянови [re: PYTnik]  
Автор hypey (о!тенуза)
Публикувано14.10.19 18:33



Пътник, капамата е празник, много хора и хубаво настроение:) Дай нещата стъпка по стъпка, нека почнем от сармите:)

\\\"Понякога си мисля, че до 10-та си година човек е в най-добрата си форма\\\":)


Тема Re: Аз същото казвам, аманови [re: UnicaDonna]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано14.10.19 19:16



Отрови в храните?? Кажи поне една да добия представа какво разбираш под отрова.

@}-,-`-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.