Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Паниката с ромските децанови [re: lipari]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано10.10.19 09:34



Земай си Ржевски и ми се махай от главата. На мен другото ми стига



Тема ППнови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.10.19 09:41



Нали заловиха сума телефонни измамници? Имотите им като конфискуват и продадат- ето ти няколко милиона... Хем ще бъде - пари на цигани за цигани!




АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Паниката с ромските децанови [re: Albena l]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано10.10.19 09:54



Ти само подпиши съгласие и с Липарски си го земваме за втори съпруг на минутата.





Тема Re: Да. Щеше да е голям цирк, ако слухътнови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.10.19 09:56



Акцентът, както много пъти написах е в това че сегрегираните трябва да харесват условията на сегрегацията си. Да развиват своя бит и култура по начин по който на тях им идва. Да развиват бизнеса си отново по собствен начин- мешеретата ли, барони ли, какви са там да направщт писани закони и да ги следват. Тогава тия "определени дейности" за които говориш - циганската престъпност и неграмотност ще намалеят до контролирани нива.

Тук опасността идва на друго ново или плоскост. Евентуалното развиване на псевдо-национално самосъзнание и идеи за независимост. "Псевдо" защото това в днешна България и Европа може да бъде само заради икономически интереси - някаква вътрешна група недоволна от мястото в което я постваят барони/мешерета ще търси популярност и ще я намери в протовопоставянето.
Това не е за пренебрегване, особено дългосрочно. Може би няма хляб в тази сегрегация.



Тема Re: Да. Щеше да е голям цирк, ако слухътнови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.10.19 10:07



Тук опасността идва на друго ново или плоскост. Евентуалното развиване на псевдо-национално самосъзнание и идеи за независимост.

Има и друга "плоскост" Тези хора ДОРИ когато се движат в среда на всякакви закони и правила - си правят всичко както те си искат, без да се съобразяват със законите. Ако се осъществи това, което предлагаш - хептен ще заживеят със самочувствието, че ВСИЧКО им е разрешено, а от това до ТОТАЛНИТЕ своеволия има само една стъпка разлика.

Според мен трябва да се предприемат мерки в посока НЕ да им се разрешава да си живеят "като тях", а да им ХАРЕСА да живеят "като нас".


АЗ МИСЛЯ ТАКА.



Тема Re: Да. Щеше да е голям цирк, ако слухътнови [re: UnicaDonna]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано10.10.19 10:11



Според мен трябва да се предприемат мерки в посока НЕ да им се разрешава да си живеят "като тях", а да им ХАРЕСА да живеят "като нас".

за да им хареса да живеят "като нас", първо на нас трябва да ни хареса животът ни.



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: Да. Щеше да е голям цирк, ако слухътнови [re: ad miral]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.10.19 10:13



за да им хареса да живеят "като нас", първо на нас трябва да ни хареса животът ни.

Що, на теб не ти ли харесва животът ти?

На мен моят си ми харесва.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.


Тема Re: Да. Щеше да е голям цирк, ако слухътнови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.10.19 10:14



Да, така е.
Недомислих я тая работа с "добрата сегрегация", обществото трябва да (се стреми да) е единно.



Тема Re: Да. Щеше да е голям цирк, ако слухътнови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано10.10.19 10:15



Според мен трябва да се предприемат мерки в посока НЕ да им се разрешава да си живеят "като тях", а да им ХАРЕСА да живеят "като нас".

Че ти живееш далеч по-зле от циганките от поне няколко съсловия.
Как да им хареса да живеят като тебе?





Тема Re: Да. Щеше да е голям цирк, ако слухътнови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.10.19 10:16



Че ти живееш далеч по-зле от циганките от поне няколко съсловия.
Как да им хареса да живеят като тебе?


Ти за пари ли говориш? Аз - не.


АЗ МИСЛЯ ТАКА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.