Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 19.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема грета и бай танас  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.09.19 04:15



гражданска позиция и отношение към различните (дебелите)

от 38 минута





Тема Re: грета и бай танаснови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор L lskrenova (лична и искрена)
Публикувано29.09.19 08:20



ех, таралежите.......



П.П. Не ми се говори за Грета, не ми е симпатична



Тема Re: грета и бай танаснови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано29.09.19 16:59



Закачката с белите

ли е?

Редактирано от Metropolis на 29.09.19 16:59.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано29.09.19 17:17



Много са ми линковете, момчета. Не съм тук за линкове.
Не бях обръщал внимание на Грета Тунберг до момента с патетичната и реч в ООН и последвата вълна "разкрития" как не е добре, че и липса експертиза и че правят маркетинг на неин гръб. Глобален милионен хейт понеже е несръчно, грозно лапе.
И заради това ми стана супер симпатична. 16-годишна, естествена, грозничка, емоционална, с плитки. Тропа с крак и ядосано крещи в лицата на котюмарите, точно като мен навремето.
Използвали я. Ми по добре да използват нея. Връстниците и пред компютрите, които не им дреме от нищо не ги ли използват? Не използват ли стотици изрусени перчемлии на по 70+ вместо стотиците хиляди 16 г с естествени плитки, грознички и сресани на път?



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.09.19 17:33



Ами, точно номерът с Грета е удар под кръста.
Защото, ако тия дрънканици ги говори възрастен, здрав човек, ще може всеки да го критикува и майтапи колкото иска.
В случая, ако кажеш нещо такова, веднага ще те засипят с нападки, че "они же дети" и на всичкото отгоре - болни.
Хау ю деър и не тъ лий срам!



Тема Re: грета и бай танаснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.09.19 17:53



я да ви черпя с един идиличен морски пейзаж.





Тема Re: грета и бай танаснови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.09.19 17:54



грийни, на това моме, гретето, му има нещо.
не е съвсем наред горе, в канцеларията.
налудничаво, загледай го


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: грета и бай танаснови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано29.09.19 18:04



Е разбрах де, не е наред, аз чак след като това разбрах започна да ми става симпатична. После разбрах че е на 16 и че се кара на тия в ООН (дето от тях милите не зависи и как да са облечени сигурно) и чак после разбрах че за климата е лафът. Аз за климата освен хилеж (на инициативите) и сълзи (на реалността) нищо друго не мога да реагирам. Климата се променя, а ние мравките си въобразяваме че ще спрем въртенето на Земята с квоти или протести. Както и да е.
Искам да кажа, че всяко ненормално идеалистично лапе, което вика и се движи печели моите симпатии. Тези които крещат в очите на авторитетите печелят концентрираното ми внимание и симпатии. Тези които стигат до ООН влизат в червената ми зона на симпатии и внимание. А когато привличат насочен и аргументиран многомилионен хейт, вече са във фойерверките на ума ми.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано29.09.19 18:23



аз вече написах в другата тема, ама пак да го повторя, кат те поканят тебе на трибуната на общото събрание на ООН да си кажеш каквото имаш да кажеш пред всичките световни лидери на куп, тогава ще имаш пълното право да плюеш на воля срещу грета - ама до тогава си трай, щот тя може да е секаква, обаче ни скри топката на сичките с решението си да спаси планетата с един лозунг върху картон, което я доведе до изказването й пред ООН на едва 16 годишна възраст, без никакви особени знания и умения, с единствената идея че именно тя трябва да направи нещо за да спаси планетата, понеже никой друг не ебава да си помръдне пръста - за мен е важна идеята, че всеки от нас трябва да направи нещо, а не че тя си няма и на идея за какво говори и че не може да предложи решение на проблема

и понеже на обама му дадоха нобел за мир, а пък той подпали войните в украйна, либия и сирия, в резутат на което имаше ислямски халифат, вълна от терористични актове и милиони мигранти в европа, то на тоз нобел му се изпя песента, затова никак не бих се учудил ако след някакъв брой години започнат да дават награда грета торнберг за заслуги пред човечеството, която ще е по-ценна от нобела



Тема Re: грета и бай танаснови [re: tartarianeyes]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.09.19 18:26



Синдром на Аспергер.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Green Light]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.09.19 18:31



щом чуя как онуй, алтавото скандинавче се пеняви и се сещам за

! Точно в 1,23,14.
И се питам - каква ли е разликата.
Всъщност, аз я намирам, разликата де, за огромна.
Ама за да се не бия с мисъл, та викам малко консулт!



Тема Re: грета и бай танаснови [re: DarkSide]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.09.19 18:39



аз пък искам да дадът Нобел-ът на бай Дончо Тръмпов, че той нито една война не подпали, за разлика от всичките си предшественици.
Даже по спомен, на Обонго му дадоха Нобел-ът за мир, предварително - преди даже да е подпалил войните си.





Тема Re: грета и бай танаснови [re: Green Light]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.09.19 18:41



Ей сега имаше интервю с известен шведски психиатър по БТВ.

Определи масовия интерес към нея в Швеция като нов култ. Популярността и се дължала на добър пиар, била от много известно семейство, майка и оперна певица, бащата забравих каква популярна личност. За момиче със синдром на Аспергер на нейната възраст било характерно и обичайно като прояви интерес към някаква материя или кауза да се пристрасти и да упорства в интереса си. И ако не била от подходящото семейство и професионално лансирана пред медии и т.н., щяла да бъде просто едно от многото хлапета, които си протестират за нещо и никой не им обръща внимание. В момента в Швеция нещо се чалнали по Грета, докторът пак подчерта, че е характерно за култовете - ако някой каже и думичка срещу Грета бивал обвиняван, че отрича екологичните проблеми. Каза, че в Швеция вече го заклеймили като "анти", защото се изказал, че момиченцето всъщност не говори за научен подход и решения, а настоява хората незабавно да се паникьосат. Което не е полезно, конструктивно и не води до никъде. И че това било нормална емоция за 16-годишно пристрастно дете, особено предвид синдрома му. Но възрастните около нея, които я правят популярна по този начин, дори разните му световноизвестни личности, които се срещат показно с нея и открито одобряват кампанията й се държат... абе като идиоти.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Silverado]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано29.09.19 18:41



Аааа, яко, много добър паралел, пич!
Ебати, тва даже с панделки!!!
Изкефих се, так убий, же, кво чакаш.
Кеф!


Бе, кви са тия филми..?



Тема Re: грета и бай танаснови [re: lipari]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано29.09.19 18:50



Хубу, де, разбрахме! Преди да пиша вече разбрах, със синдром, използвана, около нея пари, използвачи... И кво? Теб кефи ли те малката щурава бандитка или не те кефи?

П.П. тука сме малко обратно на Швеция по въпроса за Герта Тунберг- "който не е наясно че е използвана невротичка е тъпанар и 90% вероятно - педераст"
В моя Фейсбук има 1, точно едно мнение в подкрепа на кретенчето. Грамаданската енергия тече към - че е куку и вреди.

П.П. Оп! Аз съм наясно, наясно съм.
Да сме наясно.
Алоу!



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Silverado]  
Автор DarkSide ()
Публикувано29.09.19 18:47



бай дончо цаков досега бие убедително всичките си предшественици по всички показатели, напук на петте цяло и девет десети милиарда специалисти, които от четири години денонощно се съдират да обясняват колко е невменямен и инфантилен бай ни донча, (досущ клета грета), което само по себе си е значително по-ценно от отдавна обесмисления нобел





Тема Re: грета и бай танаснови [re: DarkSide]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.09.19 18:53



мисля, туй алтавото, дето не видяло нищо от живота, някой чичко от ООН-то да го фане за ушото и от трибуната направо да го качи на самолета, ма не за Швеция, ами за Хаити, па да погладува там и да я видим тогаз каква заучена песен ще запей.
Пиклата му с пикла!



Тема Re: грета и бай танаснови [re: DarkSide]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.09.19 18:55



съгласен и извъобще!





Тема Re: грета и бай танаснови [re: Green Light]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.09.19 18:59



този филм първом го намерих по песента към него - "Кукушка".



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Silverado]  
Автор DarkSide ()
Публикувано29.09.19 19:09



реално проблем има и решение за него към момента няма

то няма дори и дефиниция на проблема

единственото, което е ясно е че за пръв път в историята на човечеството сме изправени от проблем в планетарен мащаб и затова никой от живялите досега на земята хора няма никакъв опит в третирането на подобни проблеми -

- тоест и ти, и аз, и чичковците от ООН, и експертите климатолози и еколози и всякакв други -лози, и бай дончо, и товарищ володя и който и да е от нас, шесте и кусур милиарда живущи на планетата понастоящем - никой от нас не е с нищо повече от никой друг по отношение на този проблем от качествено нов тип и затва никой от нас не е нещо повече от грета, единствено че тя е достатъчно луда и млада за да не си трае и колкото повече се дига пушилка около този проблем, толкова по-скоро ще започнат да се усещат чичковците от ООН и ще започнат да търсят решения от качествено нов тип, според мен по-голямата част от решенията ще бъдат технологични, за което обаче чичковците требе да пренасочат големи пари в научните изследвания, щото само с некви кухи политически декларации и нови данъци няма да бъде решен проблемът - тъй че изказването на грета пред чичковците, че нищо не правят, си е съвсем на място и съвсем навреме и нищо чудно именно това изказване да ги подтикне да се размърдат, което пък в края на краищата да доведе до спасението на човечеството от измиране



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Green Light]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.09.19 19:30



Що да не ме кефи детето? Съвсем като за възрастта си се държи и без синдрома.
Чувства, емоции, идеализъм, каузи, ала-бала. Прилича ми на стеснително, но упорито зубърче. Требе да се върне на училище, да залегне здраво над учебниците, да завърши някакви природни науки и да се посвети на екологията вече като учен - ако иска наистина да си защитава каузата. Тумба-лумбата добре, ама в САЩ и Канада - филмче загледах - вече ПОЛОВИНАТА птици ги няма. Към 3 или 30 мильона от всички местни видове. Драстичното им намаляване го отдават на замърсената околна среда. Туй вече учените. Ето нещо реално притеснително и трябва да се вземат мерки на всички нива за възстановяване на екосистемите. Не само програми за опазване и възстановяване, където тук-там вече по мъничко действат с коралите, а мащабна превенция. Светията изплака, че и светулките изчезнали от Хоустън и околностите. Ми пестициди, инсектициди, светлинно замърсяване - как няма да изчезнат!

Туй са сериозни неща, които освен тумба-лумба политическа, си иска сериозните решения и армии от специалисти.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: DarkSide]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.09.19 19:41



ох, Ламби с валутния си борд и аз с мойто си - планетата е ПРЕНАСЕЛЕНА!
И точка!
Никакви помощи на никакви държави, дето земята им не може да ги изхрани!
Някой мислел ли я е Европа-та, когато е нямала какво да яде и се е въздигнала от завъдените от Америка картофи и т.н.!
Не, нали?
Ами като секне петролът, а?
Ний пак ще си направим батерии за ток от оцет в глинени гърнета и да се возим, ама тези, сегашните, оялите се дембели от богатите на петрол в пясъците си, а?



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.09.19 19:45



Тотално не ме кефи. Излъчва не гняв, а омраза, чете някакви неща, които не е измислила тя, не е стигнала хич сама до нивото да бъде поканена в ООН, някой просто прави нещо с нея.

Кефи ме ето този младеж:



Ето повечко за него. Планетата ще я спаси той. Или такива като него. Не Грета, най-малкото щото не учи, ами ходи да ми крещи как съм виновен, как не бива да ям и да се размножавам.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано29.09.19 20:14



Тотално не ме кефи. Излъчва не гняв, а омраза, чете някакви неща, които не е измислила тя ...

обществото ни е такова, че личността на месинджъра е станала много по-важна от месиджа - в случая имаме месидж с извънредна важност, поднесен от личност, на която можеш да и намериш 1001 кусура, и по начин, на който можеш да му намериш още 1001 кусура ... можем да изкараме следващите пет години единствено в търсене на кусури на грета и все да намираме нови и нови кусури

ама в случая важен е месиджа, а не месинджъра на колко е години и с какво образование е и как изглежда и какви ги плещи несвързани и емоционални глупости

важното е, че има ГИГАНТСКИ СПЕШЕН проблем със замърсяването на планетата, с изчезването на жизнено необходими за съществуването ни животински и растителни видове (пчелите, горите), и вероятно и с климата (все едно дали ние хората сме допринесли за това или не), да не говорим пък за миграцията на вече десетки милиони - проблемите си се трупат и никой нищо не прави, щото никой не може нищо да направи, докато не се приеме че наистина има проблем, който е от мащабите на планетата и не е в прерогативите на една отделна държава или дори група от държави, та дори и на един континент - и затва общото събрание на ООН е точно мястото, където трябва да се вдигне алармата и точно това грета го направи



Тема Re: грета и бай танаснови [re: DarkSide]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.09.19 20:18



Дарки, сигурен съм, че и ти като мен, тия месиджи си ги получавал още на 14, четейки бта-паралели и "наука и техника за младежта".
Озоновата дупка ще ни довърши, утре ще избухне атомна война...

Ми ей на, живеем дейба, па озоновите дупки се покриха.

Страх и омраза - ебаси продуктивното.

Сравни излъчването на тоз малолетен Хитлер:



с това на младежа по-горе.

Аз избирам него!



Тема сравнението беше за другонови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.09.19 20:27



толерантност, зачитане на различните и отговорност
които таралежите го имат
за разлика от съвременните разлигавени хлапета



Тема и какъв е проблеманови [re: DarkSide]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.09.19 20:31



че климата се променя?
ми той винаги се е променял
през средновековието е били и по-топло


и по-студено

и кфо, даже венеция не е потънала



Тема Re: и какъв е проблеманови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор DarkSide ()
Публикувано29.09.19 21:05



написах вероятно за климата, защото там не съм убеден дали наистина има проблем - обаче със замърсяването има голям проблем, щото през средновековието боклук не е съществувал, всичко се е използвало до шушка, боклукът се е появил с индустриализацията и индустриалните отпадъци в голямата си част са директно или индиректно токсични, а пък пластмасите, които вече са навсякъде, тотално ебават майката на океаните и всичко живо в тях, което съвсем пряко ни засяга, също както и изсичането на горите, изчезването на пчелите и т.н. екологични проблеми, които нито една държава или група държави сами не могат да решат, хеле пък с политически решения и икономически инициативи от типа на гениалното "замърсителят да си плаща" - щото за чий ще са ни парите, платени от замърсяващите, ако нямаме какво да дишаме или пием

проблемът е в икономическия модел на развитие на западната цивилизация, основан на все по разрастващо се производство и потребление - който неявно предполага наличие на безкрайни ресурси и съответно безкрайно големи сметища, безкрайна атмосфера и безкрайни реки и океани - и който модел е набрал огромна инерция и много трудно ще бъде сменен



Тема Re: грета и бай танаснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор DarkSide ()
Публикувано29.09.19 21:06



все ми е едно ако ще и хитлер, мусолини, сталин, ленин, мао, пол пот, атила, калигула и чингис хан заедно да се изтъпанчат прегърнати и да изиграят дайчовото хора пред ООН, стига това да има ефект

Редактирано от DarkSide на 29.09.19 21:10.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: DarkSide]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.09.19 21:56



Фашизмът е фашизъм, па бил той и еко.



Тема Re: и какъв е проблеманови [re: DarkSide]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.09.19 22:00



проблем със замърсяването има

за съжаление съществуващите решения са проблематични и пак по-скоро политически

но ако забелязваш никой (с малки изключения) не квичи за замърсяването, всички са се вторачили в "климатичните промени"

защо?
защото за замърсяването могат да се вземат конкретни мерки които ще ударят големите корпорации по джоба
а с климатичните промени могат да стрижат стадото

и въпреки че по принцип съм против пилеенето съвременното рециклиране е пилен ташак
а ето едно вилмче, което показва че ако си млад не е задължително да си идиот





Тема Re: грета и бай танаснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано29.09.19 22:10



е и на мен се пробваха да ми влязат с "нима атакуваш 16 момиче?"....ми да! ако посочване на явни несъответствия е атака, така да бъде...ма що пък не...нали децата по стандартите на евротолерастите имат еднакви способности и права за вземане на решения и отстояване на позиции...супер - не и отричам правото на защитаване на позиция, ама айде да си напише домашното.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: lipari]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано29.09.19 22:15



Гледах го и аз днес. Уточнение -- на английски "култ" най-често не значи, това дето е на български, а по-точно значи "секта".






Тема Re: грета и бай танаснови [re: DarkSide]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано29.09.19 22:27



смЕх брат! имам право да я коментирам по простата причина, че съм мъкнала мрежичките със стъклен амбалаж и сламките, ако въобще са били позвани, бяха от слама...та Грета да истерясва срещу съучениците си дет не могат да си представят живота без маркетинговата реалност на пластмасата за еднократна употреба и моменталното удовлетворение…
Ти може и да трябва да чакаш специална покана, но не всички сме от твоя модел...някои просто реагираме на ситуациите и разрешението ти не ние важно.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Silverado]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано29.09.19 22:31



+1



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Green Light]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано29.09.19 22:40



грамаданската енергия, че е куку, е да балансира промитите мозъци, че е гуру....и докато текат тия жизнени енергии, насам натам в нета непродуктивно...някой, някаква идея, що мръсна /от невъзобновяеми източници/ електроенергия бива избълвана от процесорите на сървърите под формата на топлина....айде да ви е честито екологичното събуждане от лудото гретче....
чудя се какво всъщност пропускам покрай пушилката с аутистчето?



Тема Re: грета и бай танаснови [re: reborn2008]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано29.09.19 22:59



Зелената нео-фашиска вълна от света и в частност от Европа има нужда от рекламни лица.
Може в скоро време да издаде книга за своята борба, по подобие на мустакатия австриец, който искаше да прекрои света. И той е имал доста голям успех, дори е дошъл на власт с избори.

Редактирано от Metropolis на 29.09.19 23:02.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Naki]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.09.19 23:01



"култ" е по-уместен превод, защото ставаше дума не само за култ към екологията, но и култ към личността на говорителката Грета.
А симптомите са същите като при сектите - безусловна вяра в идеята, никаква критика и който не е с нас, е против нас.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Metropolis]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.09.19 23:07



Грета без



Тъжно е.

Тва девойче няма и милиграм собствена мисъл.
Просто е подходящ картон, върху който някой пише пропагандата си.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 29.09.19 23:08.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано29.09.19 23:16



Тъжното е че чичо Хегел е толкова прав, като казва че историята показва, че човечеството не се учи от историята. Толкова утопични напъни за драстична промяна веднага са се проваляли, защото това не е възможно както не е възможно от бебе да станеш изведнъж зрял човек, но опитите продължават.

Редактирано от Metropolis на 29.09.19 23:17.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Metropolis]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.09.19 23:27



Защото сам сатаната се преобразява като ангел на светлината.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано30.09.19 00:17



Защото сам сатаната се преобразява като ангел на светлината.

че той си е ангел на светлината - Луцифер.





Тема Re: грета и бай танаснови [re: lipari]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.09.19 01:44



Е, цитирам Библията все пак.



Ама мисля, тоя въпрос не е 100% изяснен.
Тоест, не е много ясно сатаната и Луцифер едно и също лице ли са, или не.



Тема Обратнонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано30.09.19 01:59



Ангела на светлината се разбунтувал и станал сатана



Тема Re: Обратнонови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.09.19 01:59



Според някои, разбунтувал се е не един, а няколко ангели, като двама от тях са сатаната и луцифер.



Тема Re: и какъв е проблеманови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.09.19 10:23



Ми да, толкова млади хора работят върху сериозни проекти, ний трябва да се възхищаваме на едно лапе, което развяват като чучело насам - натам.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: грета и бай танаснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.09.19 12:00



Ти да не четеш апостол Павел?



Редактирано от Metropolis на 30.09.19 12:00.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Metropolis]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.09.19 12:11



Запомнил съм го като лаф просто.



Сега гугълнах - да, от него е, естествено - към коринтяните. :D



Тема Re: грета и бай танаснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.09.19 12:11



Второ послание гл 11::
9. защото оскъдицата ми удовлетвориха братята, дошли от Македония; та и във всичко се пазих и ще се пазя, да ви не бъда товар.
10. По истината Христова, що е в мене, ще кажа, че тая похвала няма да ни се отнеме в страните Ахайски.
11. А защо постъпвам тъй? Затова ли, че ви не обичам? Знае Бог! Но което правя, ще правя,
12. за да пресека повода на ония, които търсят повод, та в онова, за което се хвалят, да се окажат като нас.
13. Защото такива са лъжеапостоли, лукави работници, които се преобразяват в Христови апостоли.
14. И не е за чудене: защото сам сатаната се преобразява в ангел на светлината,
15. та затова не е голяма работа, ако и служителите му се преобразят като служители на правдата; но техният край ще бъде според делата им.
16. Казвам пак: никой да ме не смята за безумен; ако ли не, поне като безумен ме приемете, та и аз колко-годе да се похваля.
17. Което казвам с такова самоуверено хвалене, не го казвам по Господа, а като че ли в безумие.
18. Понеже мнозина се хвалят по плът, ще се похваля и аз....


Редактирано от Metropolis на 30.09.19 12:12.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Metropolis]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.09.19 12:23



Второ послание

Както казва чичо Прачет - в което кротко ги кори, че не са обърнали внимание на първото.



Както и друг път съм казвал - Новият завет ми е леко скучен, с изключение на откровението и по принцип трудно помня имена на автори, и датите на конгресите на БКП.
Та затуй.
Запомнил съм лафа, ама от къде и кого е - тц.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: lipari]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.09.19 13:17



По средата е според мен.






Тема Re: Обратнонови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано30.09.19 13:57



Ангела на светлината се разбунтувал и станал сатана


и го изгонили от клуба



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: грета и бай танаснови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.10.19 23:03



Абе нямах търпение сега да го чета че днес сили не останаха. Та може и

да е фаик. Ама ако на някой му се занимава .....

Редактирано от Metropolis на 01.10.19 23:06.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.10.19 12:14



Тя надали е по-куку от хиляди други разпалени глезени тийнове, въобразили си, че светът им е крив. Дет беше писала една мама в интернет, по памет, по повод Гретето: дъщеря ми разпалено обвинява нашето поколение, че сме съсипали планетата; освен това кара шофьорски курс, за да може да ходи на лекции с кола.

Гретето само дето по една или друга причина, вероятно по една И друга, успя да стане известно.

Нали го видяхте оня майтап в нета "познайте на кого от тези са му откраднали детството" - и снимки на Грета и на разни деца, мъкнещи камъни, бачкащи на полето и на шевна машина. Макар че, строго погледнато, това, че е по-откраднато на един, само по себе си не значи, че не е и на друг, пак е яко.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: грета и бай танаснови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано02.10.19 18:52



гледах в тубата линкът ти от по преди, ама днес вече го няма.
Най вероятно родителите и са се дигнали и са си я прибрали.
Или пък от "дружеството за защита на гламавите деца" са взели най сетне мерки.
Мале мале, какъв бой сега я чака, не ми се мисли.


А може и от училище да са я изключили - за неизвинени отсъствия и миткосване насам натам.



Тема Re: грета и бай танаснови [re: tartarianeyes]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано03.10.19 10:07



Голямо гретенясване настана.

Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"


Тема Re: грета и бай танаснови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано04.10.19 16:50




Редактирано от Metropolis на 04.10.19 16:50.



Тема чучело на ...нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано07.10.19 16:40



чучело на климатичната активистка Грета Тунберг беше открито обесено под римски мост



Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.