Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 15.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: България и българския расизъмнови [re: Жугдердермидийн Гура]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано16.09.19 20:44



Кириле, ей ти от Уикипедия малко за анатомията на човешкото тяло.



и ако ми намериш учебник по медицина, в който да класифицират костната или мускулна система /последната дори не е детерминирана полово, нота бене/ като различна при различните раси, ще призная, че си прав, а аз съм малоумна.

Не, че разбирам защо ме окачествяваш като такава, но щом такъв ти е речниковият запас, мога да проявя разбиране.



Тема Re: България и българския расизъмнови [re: shtirlic-149751]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано16.09.19 20:48



ами, прощавай.. звучите ми еднакво, по отношение на тази тема.



Третата световна война нито ще е окопна, нито ще продължи повече от 10 минути.. затова и никой няма желание тя да се състои, да ти кажа..

за циганите.. действително са сериозен проблем за Европа.. но немците му намериха колая, отрязаха им детските помощи без уседналост поне в рамките на три месеца. Писмото на Бундесфинанцхофа е от миналата седмица. Така, че.. въпрос на желание е. Държавническо желание.

Апропо, тук има глоба, ако не си пуснеш детето на училище. 600 евро. Защо в България няма.. както казах, е въпрос на управленско решение. Та.. проблемът не е този, дето яде баницата. Както винаги.



Тема това е само в твоята глава!нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано16.09.19 20:49







Тема Re: Нещо не те слуша главата!нови [re: ad miral]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано16.09.19 20:51



Не съм, българите сме светли. По кожа, по душа не всички!



Редактирано от parvaty на 16.09.19 20:51.



Тема Re: какво те чаканови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор shtirlic-149751 (прогресор)
Публикувано16.09.19 21:15



такава война не е очаквам
По скоро в близките 10 години е по вероятен континентален съюз Берлин-Париж-Рим-Москва...за ужас на англосаксите


Първия път не успяха ...прецакаха Шрьодер и Саркози
Втория път ще успеят...
Е те тогава май вече това котео Сър Скромний пророкува за Трета Световна и с пътни знаци на български до Лондон



Тема Re: България и българския расизъмнови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.09.19 21:19



Разбира се, че костната система и особено черепът, са различни при различните раси. Просто еволюционно са се формирали при различни параметри на околната среда.
Независимо какво пише в учебника по биология, тези разлики се използват за определяне расата на човешки останки както в археологията и антропологията, така и в криминалистиката.



Тема Re: България и българския расизъмнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано16.09.19 21:25



Да, но се определят от антропометрията, не от антропологията. Антопологията просто детерминира костните характеристики на хомо сапиенс. Щото стана въпрос кой колко е чел и кой е малоумен.



С което исках да кажа, че всичкият хомо сапиенс има ЕДНАКВИ кости и скелетна система. Просто при различните раси имат различни математически параметри, което обаче не ги прави различни кости.

Апропо, не знам дали чете статияа за влюбените от Италия. Намерени са в гробница от преди 6-7 века и доскоро се е смятало, че са мъж и жена. Последни хистологични проби доказват, че са мъж и мъж. Смятай колко се различават скелетно даже половете, при положение, че определено женската тазова кост е различна от мъжката. А те ми говорят за скелет на черен, скелет на жълт.. не обичам расисти, просто.. никой не е избрал кожата, с която да се роди. Виж, вярванията са нещо друго..



Тема То си бе написанонови [re: parvaty]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано16.09.19 21:46



За скелетите, бе написано, че причината защо до сега "се е предполагало" че са мъж и жена (не е било сигурно какви са!) е че скелетите били доста разложени. Да се досетим, че основните скелетни различия между половете са липсвали от каквото е останало.

Не знам до колко на вътре си в медицината, но както си спомням от материали за медицински изпит по патология и диагностика, расата на пациента е основен параметър за определение на диагноза: едни и същи симптоми, за различни раси, предполагат различни заболявания. Не всички заболявания са така, но достатъчно много, че всяка раса да си има свой паталогичен и диагностичен профил. Възможно е в България, със сравнително хомогенно население, такива расови профили да не биват изучавани, или да биват претупвани като маловажни; в САЩ обаче те са де факто задължителни.

Ако навлезеш в генетиката и молекулярно-химическата основа в медицината... Там пък човешкото "равенство" и "еднаквост" изчезват, та пушек се вдига! Много малко от генома на една раса се различавал от генома на друга: да! Но човешкият геном много малко се различава и от генома на маймуна или на прасе! Значи, заключението е НЕ че всички са еднакви, а обратното: щом малка разлика отделя човек от прасе, то съвсем "незначителна" разлика значи страхотно разделя вид хора от друг - щото разликата още малко да нарасне - прескачаме животинския вид.



Тема Re: То си бе написанонови [re: Santo Modesto]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано16.09.19 21:48



Абсолютно съм съгласна с твоето твърдение. На молекулярно ниво се наблюдава не само междурасово различие, а дори разлики между кокейшъните по Света. Тук говорехме за скелетна система. И класификацията й като такава. Нищо повече.



Тема Re: България и българския расизъмнови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано16.09.19 21:54



Антропометрията е част от антропологията девойко, както оптиката е част от физиката.
Никой не ти казва, че костите са различни и азиатците вместо череп имат бедрена кост, а ти се казва точно това - че по определени параметри на костите, може да бъде определена расата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.