Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: какво те чаканови [re: parvaty]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.09.19 15:07



тъй де, тъй де - всички вече разбрахме че си баварка с чиста арийска кръв.


Ако ти беше маалко по плътно междуушието, щеше да вденеш какво от години ти вдяват в русата главица хората, били тоя чуждоземски тъпан десетилетия преди теб.
Пък ти се надявай да целунеш нявгаш мангал и той да се превърне в синеок, русокос немски принц.



Тема Re: какво те чаканови [re: parvaty]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.09.19 19:08



В отговор на:

основните пари, които постъпват в държавата, са от Европейският съюз по най-различни фондове



Това е мит, Парватке - тези фондове са между 3 и 4% от БВП на България. Тоест 97% не са от еврофондове.
Разбира се, ефектът им е особено важен...



Тема Митът е старнови [re: Crrafterr]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано14.09.19 19:57



Този мит, че България живее на гърба на ЕС, и че България без ЕС не може да съществува - и производното че ЕС без България ще затъне в благоденствие, защото ЕС няма повече да храни и издържа България - е и стар, и широко разпространен по Запада.

Чувал съм горния мит, във всичките му версий, от англичани, германци, холандци, французи, норвежци. Говоря за образовани хора, способни на четмо и писмо и (предполагам) лична мисъл. Това е защото всяко недоволство от икономиката или нещо в споменатите държави бива извинено с разширението на ЕС, и защото по ЕС са щъкнали доста поляци, чехи, унгарци, и други от 2-ра класа ЕС граждани, и политически е по-трудно тяхните държави да бъдат олайнявани като смучещи от ЕС, дежурните по вина са 3-та класа ЕС членки Румъния и България. Ако не знаеше, ако ги нямаше Румъния и България, ЕС щяха да са построили комунизма!

Предполагам, че Гърция от както е в ЕС е попила повече ЕС пари от цяла Източна Европа заедно - но ЕС да хрантутят Гърция... това е едва ли не цивилизационен европейски дълг.

В моя специфичен случай, щом чуя някой от изброените държави да споменава горе-описания мит, аз веднага предлагам ЕС да махнат България, за да се освободят от българското бреме. Следва неподготвено стреснато мълчание - защото западняците, с комуналната им стадна психика, са неспособни да си зададат въпроса защо ЕС сами са се нагърбили да хранят България, че в процеса да си мъчат първо-класните граждани по Запада: от великодушие и щедрост и някакъв човешки идеализъм ще да е, да? Впрочем, един холандец точно това каза (на служебно събрание, по друга тема - но щом разбра че съм с български произход...; пред около 15 човека на събранието, как ЕС издържат Румъния и България, от европейски идеализъм) - на което аз запитах от кога държави, купували, продавали, и развъждали роби, в разрез с християнските принципи и европейската християнска цивилизация, са се научили на човешки идеализъм; добавих, че първите роби в САЩ са били внесени от холандски кораб. Холандецът после избягваше да ме среща в коридора, до като той и делегацията им бяха при нас.

Защото не България насили ЕС да я приемат, а ЕС насилиха България да влезе. Да не забравяме, че ЕС е още един вид натискане на сегашните граници в Европа, за ущърб и подчинение на Унгария, България, и други.



Тема нищо не бъркамнови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.09.19 21:22



жалка си, кого си мислиш че ще впечатлиш с безсмислено дуднене на дълги думи?

с картинката дето я беше плеснала искаше да кажеш, че етикета не може да се определи от скелета

е, етикета за раса може



Тема Re: нищо не бъркамнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано14.09.19 21:48



не разбрах точно пък теб как те обидих, че използваш такива епитети, но не се учудвам..



Тема Re: какво те чаканови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано14.09.19 21:49



Геврек, да ти кажа честно, не знам дали е така. Не съм проверявала. Помня делата по САПАРД, което определено е европейска програма. Както и разбирам нуждата от европейски съюз, ведно с всички ползи от него. Колко е БВП на България .. не знам. Дудненето подир мен тръгна по линия на подмяната на населението на Европа.



Тема Re: Митът е старнови [re: Santo Modesto]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано15.09.19 00:19



Чувал съм горния мит, във всичките му версий, от англичани, германци, холандци, французи, норвежци.

норвежците пък какво ги бърка, че ЕС се брънзало покрай нас?



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Комплексаринови [re: ad miral]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано15.09.19 01:29



Норвежците са всред най-надъханите расисти които съм срещал. Тяхният расизъм обаче, обичайно, следва политическата правилност: пълни са с омраза срещу източно-европейците, защото тази омраза е поощрявана.

Предполагам, съществуват норвежци които не пъкат с комплекси спрямо българи или руснаци - и се надявам някога да ги видя.

Самите норвежци бая години са били считани от шведите за полу-човеци, и много са щастливи да си търсят някой спрямо който да се правят на велики... Забравил съм от колко скоро норвежкият става писмен език (1000 години след българския?). Висша раса, нордическа, абсолютно!



Тема Re: Комплексаринови [re: Santo Modesto]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано15.09.19 01:33



Това – как да е, ама Норвегия не е член на ЕС.
Защо плачат на чужди гробища?



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Непрекъснато обиждаш българитенови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.09.19 01:56








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.