Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: И все пак за протоколанови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.09.19 22:51



Малко ме четеш и грешно ме разбираш. Аз истински влизам в положението на тези хора и ги разбирам напълно. Ако не си разбрал това-значи напразно се пъна. Днешният “строй” е труден за такива хора, а на държавата не й дреме за тях. Не е задължително всеки да е бизнесмен, а за тези, които не са, в нормална държава също трябва да има нормален живот.

В нашата НЯМА.



Тема Re: И все пак за протоколанови [re: Silverado]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.09.19 23:35



Що бе, нямате ли гробища в Ловеч?



Затова му казах на Пътника, че хората сега не бягат, а избират.

Редактирано от LAMBl на 13.09.19 23:36.



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: Silverado]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.09.19 23:59



Ами 90-та от това бягаха! Тогава тук си беше още соц.



Тема Re: ППнови [re: Silverado]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.09.19 00:15



Поразиите на Цветан Василев нищо не са катурнали! Катурна се само КТБ и то не от поразиите на един човек, бил той и Цветан.

Много хора участваха в това мероприятие. Нали видя от онази Докладна записка на русофилинът, къде отишли парите от КТБ - в Россия!

"...недай си боже, пак до нас щели да стигнат поразиите им." Ти се радвай на дребните кризи през десетина години, като тази от 2008, щото иначе като строиш комунистически общества, идват Луканови и Жанвиденови зими и тогава много боли.

Редактирано от LAMBl на 14.09.19 00:21.



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано14.09.19 09:28



"цени в долари и наличност на стоки в търговската мрежа в САЩ и Русия през 1920 г. или 1950 г., или 1980 г.
- цени в долари и наличност на стоки в търговската мрежа в България - Португалия през 1950 г., или 1980 г.

Макар и да е трудно да се получи"

Само измислен банкер може да сравнява качеството на човешкият живот с цени на стоки и услуги.
От тук нататък диалогът е безсмислен.

Говорим за различни неща и на различни езици.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.09.19 09:28



"Обаче МНОГО ПОВЕЧЕ от половината българи работят на минимална." По-точно цифрата е около 400 хил. души, които работят на минимална работна заплата в България. Което е МНОГО ПО-МАЛКО от половината!





Тема Re: ППнови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано14.09.19 09:33



Да ЛАМБИ, тогава беше по добре, защото алчните за пари бяха страхливи, а сега са смели и свободни....и говорят само за пари.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: ППнови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.09.19 09:34



По-точно цифрата е около 400 хил. души, които работят на минимална работна заплата в България. Което е МНОГО ПО-МАЛКО от половината!

И какво ми доказваш по този начин? А имаш ли статистика колко работят на 600?

Което е почти същото - и като влияние върху "средната" заплата, и като покупателна способност.



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.09.19 10:18



Пътник, приятелю, аз качеството на човешкия живот го оцених по много начини, не само от финансова гледна точка, но чрез цифрите на парите се получава най-обективната съпоставка. Когато цифрите говорят и боговете мълчат.

Липари даде много хубав пример с екскурзия до Париж, колко дни ще изкараш там с доходите от 1988 г. и с тези от 2019 г. Ето ти обективна оценка!

Каза преди, че никога не си твърдял, че при соц-а е било по-добре? Ами тогава не оспорвай постоянно тези като мен, които го заявяват категорично, подкрепи ни, за да ти повярвам, че го мислиш наистина.



Не, Пътник, ти винаги си твърдял, че по соц-а е било по-добре! Никакви факти и доказателства няма да те убедят в обратното, това е твое чувство е като любовта, или вярата в Бог - нерационално е!

Аз мога логически да ти докажа, че комунизъм е невъзможно да се строи без репресия и насилие. Това ще те убеди ли, че е невъзможно доброто качество на живот в общество крепящо се на насилието?

Та утре трябва да изберем ПЪТя, по който да поемем в бъдеще. Как ще го направим, ако не оценим миналото и не отчетем, кое решение до какъв резултат ще ни доведе?

Кажи де? Как ще вземем решение за посоката, ако не анализираме миналото?

Редактирано от LAMBl на 14.09.19 10:23.



Тема Re: ППнови [re: LAMBl]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.09.19 10:18



По-точно цифрата е около 400 хил. души, които работят на минимална работна заплата в България. Което е МНОГО ПО-МАЛКО от половината!

И това е официалната статистика. Тя се засича чрез осигуровките, внесени от работодател. За всички държавни работници и част от работещите при частен работодател, който не укрива, статистиката е вярна. За частни работодатели, които декларират заплата и съответно осигуровки - минимална, а доплащат реалната заплата на ръка е невярна.

Ако в НСИ има данни за 400 хиляди, ОСИГУРЯВАНИ на минимална заплата, значи поне 1/4 от тях получават неясно колко, но над тази сума, месечно пари на ръка.

пъ съ: ако утре ме наеме частник за 560 деклариран осигурителен доход, пък на практика ми плаща 800-1000 чисто, и родната ми майка няма да знае колко получавам в действителност, пък какво остава за комшийката, дет не може да си държи устата затворена. Щото ще ми е по-изгодно да го играя социално ощетена.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.