Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 16.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: И все пак за протоколанови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.09.19 17:42



Щото всеки вика: аааа, ма с 250 лева в България можеше да се олееш от ядене и пиене през соца. Пък сега с 1000 - мизерстваш.

Затова - ко прайм с тогавашната и сегашната заплата в долари в Париж, например?


А на теб ЗАЩО това ти е важно? За кого е важно? За тоя, дето с 500 лева едва претака - важно ли му е? Ние говорим за тях. Поне АЗ говоря за тях. За тези, които просто ИЗПАДНАХА от съревнованието. Изпаднаха отвсякъде. Защото не могат нищо друго, освен да работят това, което са им казали. И сега мизерстват. И носталгия по соца вече все повече и повече ги мъчи. Вие се чудите защо. А аз ги разбирам...Ламби пресмята някакви сметки, които НИКОГО не интересуват.... бате ти Бойко - също денонощно дрънка някакви глупости по екраните. Но обикновеният човек отдавна не му вярва. "Вярват" му тези, които са му на хранилката с крадените от обикновения човек пари. И пак ще гласуват за него.

Дори висшето образование в днешни дни е НИЩО. Висшисти започват с по 800 лева и стигат до 1000. ТОВА ДОБРЕ ЛИ Е?



Тема Re: ППнови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.09.19 17:49



нямам идея колко са доходите на българите и изобщо не ме интересува, мен ме интересуват чстите тротоари, окосените зелени площи и чистотата по улиците и състоянието на къщите

Те си вървят с високи доходи. По-високи заплати - повече данъци - повече пари за поддръжка на държавното и повече пари за поддръжка на частното. В нашенско мин. заплата е 280 евро, във вашенско - 1600 евро. Той с 280 евро не може да се наяде, ти искаш да си боядиса къщата и да си мете тротоара редовно.



Тема Re: ППнови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.09.19 17:51



Ако половината работещи на трудов договор са на 560 лв., а другата на 1560 лв. средната заплата ще е пак толкова 1060 лв.

Обаче МНОГО ПОВЕЧЕ от половината българи работят на минимална. Поне официално. В това е разковничето на дразнещата "средна" заплата от 1060 лева. И това дава големите заплати, за които ти говоря.



Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.09.19 17:58



Нормално желание ЗА СЕГА. Преди нямаше подобни "нормални" желания за Париж, просто щото не беше разрешено.

ХИПОТЕТИЧНО, ако беше разрешено. Транспортът и храната вътре в изолираната ни държава може да са били евтини, ама ако не мърдаш от държавата и пазаруваш САМО от български магазини. Но, ако ХИПОТЕТИЧНО искаш и можеш да се поразтъпчеш из цивилизацията - докъде щи стигне тогавашната заплата?
А докъде би стигнала средната заплата на белгиец, тръгнал да се поразтъпче из цивилизацията в Париж?

Щото пък на село още по без пари - дворът фраш от зимнина, мръвка и мляко, някой лев за сол, олио, захар, гащи и галоши и си живееш като цар. Стига да не мърдаш от село, докато си жив.





Тема Re: ППнови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.09.19 18:09



ХИПОТЕТИЧНО, ако беше разрешено. Транспортът и храната вътре в изолираната ни държава може да са били евтини, ама ако не мърдаш от държавата и пазаруваш САМО от български магазини

Ами те тия, дето за тях говоря, носталгиците, си пазаруваха в БЪЛГАРСКИТЕ магазини, ходеха си на БЪЛГАРСКОТО море и такъв живот им харесваше, животът в тая изолирана държава. Не им требваше Париж, можеха да идат до Москва или Ленинград и да разглеждат Ермитажа. Другото не им беше важно. И сега също не им е. За тях сега е важно, че тогава бяха нахранени и спокойни. А сега не са.



Тема Re: И все пак за протоколанови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.09.19 18:14



Дори висшето образование в днешни дни е НИЩО. Висшисти започват с по 800 лева и стигат до 1000. ТОВА ДОБРЕ ЛИ Е?

Висшистите през 80-те започваха със 175 лева заплата бруто - кълна се, защото знам.
Аз получавах 155 бруто, около 125 чисто, без данъци. Туй са по 4 лева на ден. Стигаха ми САМО за храна, малко битови нужди и бельо, а за дрехи и обувки трябваше яко да пестя от храната и битовите нужди. Едни свестни български обувки бяха 40-45 лева.

Сега нетната заплата на начинаещ висшист е 620 лева, едни свестни български обувки - 80-100 лева. Може и да се наяде, и обувки да си купи, и за кръчма да му останат.





Тема Re: И все пак за протоколанови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.09.19 18:49



Лиса, спориш от любов към спорта. Никой от вас не е живял достатъчно време в соца, за да знае всичките му благини. Ти ми говориш за твоята ергенска заплата, аз за заплатите на родителите си и какво са направили с тях за четирима души. Сигурно сме живели на различни планети.

Плюс това аз съм последният човек, който ще твърди, че животът тогава е бил по-хубав и за предпочитане пред днешния. Но - има една категория хора, които наистина НЕ СТАВАТ за днешния начин на живот. И то - какъвто е в България. Просто не се справят, а на държавата не й дреме за тях.

Дори няма да отварям дума за 2 милиона пенсионери (от 7 милиона население, тоест - малко по-малко от една трета население), които получават пенсия на половината на прага на бедност... защото това може да се случи само в Абсурдистан.



Тема Re: И все пак за протоколанови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.09.19 19:56



Аз живях в соца 26 години, от които работих на заплата 6 години.
2 години от тях в София, учене след гимназия, през останалото време - с мама. На нейната заплата преди да работя, тя беше дори по-ниска от моята, минималната издръжка от баща ми и малко ученическа стипендия до 18, после само ние двете на мускули. И изплащанка на ведомствена панелка. Едно му признавам на соца и нашите заплати - научи ме от нищо да правя шапка, супа и скандал.



Майка ми поработи няколко години след пенсия, затова, не гладувах чак, за да си купувам дрехи и обувки, ама на практика наполовина съм била на нейна издръжка като работеща и печелеща. От време на време, но не редовно, ми падаше и по малко работа на хонорар. За себе си категорично мога да заявя - материалните ми възможности тогава са несравними с материалните ми възможности сега. В полза на сегашното. Ако си бях останала на тогавашната работа, както много хора - учат, завършват нещо, после цял живот на една и съща работа и работно място, направо щях да съм по-бедна и от начинаещ висшист сега.



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.09.19 20:19



гледам ви, слушам ви, чета ви, па си викам що са врете по кьошетата, като истината е най често по средата?
Щото и на единия, па и на другия "голям брат", погледът му е все в задните ни части!
Наща задача е да си държим гащите все вдигнати и здраво закатанчени, че инак ай са наведем, ай на фалцет ни'й минал гласът.





Тема Re: Ми ще ти отговоря.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.09.19 20:45



С малката разлика, че до дето са били Хабсбургите тоалетните са платени, па отсам - безплатни.
То с пари всеки може!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.