Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: DarkSide]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.09.19 11:17



Олеле, "сигурност, предвидимост" - абе вие мъже ли сте, аджеба или путки, без извинение?! Иначе мнозина тука в клубя се пра'ите на гоУемоте страшни пичове, дето едва ли ме всеки ден пребиват по един човек.
Агресията при хората си беше същата и при соца, и други нелицепривтни черти от кародопсихологживот. Напр. броят на умишлените убийства у кас на 100 хил.души у нас за периода 2000-2015 са толкова, колкото и за периода 1975-1990 - .За промянята ня кякои трябват дълги десетилетия, често повече от един човешки живот.Сега по- малко хора изпитват потребност да се прикриват.
Има си чалъми да се подпредпазваш, без да си в постоянен стрес и да се страхуваш повече от нормалното.



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.09.19 11:31



Олеле, "сигурност, предвидимост" - абе вие мъже ли сте, аджеба или путки, без извинение?! Иначе мнозина тука в клубя се пра'ите на гоУемоте страшни пичове, дето едва ли ме всеки ден пребиват по един човек.

мъже сме, което означава че имаме жени и дъщери, и понеже не искаме да става както в някои държави, където навсякъде да трябва ние мъжете да ги придружаваме своите жени за да не им се случи нещо много лошо, затова предпочитаме сигурността пред "мъжките времена", където всеки вади пищова ако реши че си го погледнал накриво и всяка жена е на който си я открадне

Агресията при хората си беше същата и при соца, и други нелицепривтни черти от кародопсихологживот.

Агресията у хората винаги е една и съща и винаги ще съществува и именно затова е необходимо цивилизоваността на обществото, за да не се избием едни други.


Има си чалъми да се подпредпазваш, без да си в постоянен стрес и да се страхуваш повече от нормалното.

Дай поне три от тези тайнствени чалъми.



Тема Ми ще ти отговоря.нови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.09.19 11:56



Първо, 90-та година беше преди 30 години. Оттогава много вода изтече и много неща се промениха!

Второ, спадът в първите години се дължи на пълния ристарт на системата - извърши се революция! Смяна на обществено-икономическия строй! Тоест изрина се старото (много бавно и мъчително, заради националнобалкански особености) и започна да се изгражда ново общество, ... пак бавно и мъчително и пак по същите причини, но въпреки забавянето напредъкът е съществен.

Трето, нивото на уреденост на живота, което ти нарече цивилизованост, вече е далеч над, което и да било предходно ниво. В момента средната ЗАПЛАТА е 1050 лв. което е около $ 600 и това е за заплатите, а в момента, благодарение на промените, много българи имат доходи различни от заплати, имат свой бизнес.

Българският лев е конвертируем, можеш да го обърнеш в каквато искаш валута, без да те преследва Народната милиция за притежание на капиталистическа валута... Дори в съседните страни директно приемат плащания в левове.

Четвърто, качеството на живот е несравнимо по-високо, от 90-та година, тоест, от времето на соц-а:
- Няма дефицити на стоки:
Влизаш в магазина и си избираш измежду десетси/стотици продукти от един вид, от различни производители, включително и от водещи световни марки, така също и бутикови, има и ширпотреба, с различно качество и цени, има за бедни, има и за богати или за бедни, дето са решили да се поглезят, и на всичките има подробно описание на етикета на състава, вложените материали, начин на употреба, предпазни мерки, съхранение ...;
- Няма "жилищна криза", дори се "оплакваме" от презастрояване;,
- Няма "ред" за автомобили - не се чака по 15 г. за руска батоза нито за "цветен" телевизор, автоматична пералня "Перла 5" или за хладилник "Мраз", или печка "Мечта" ...;
- Няма "изходни визи"!!!!! това не знам да ли го осъзнаваш какво означава? Примерно, че ако има, ти няма да си там, където си в момента. Освен изходните, за повечето държави няма и входни визи за българи. Това е Свобода!

Ако преди 35 г. една готварска печка "Мечта" струваше 350 лв. и тогава се купуваше с почти 2 заплати, сега можеш да си купиш 3 нелоши печки (много по-добри от тогавашната печка) с една заплата.. Да давам ли примери с останалите стоки - коли, перални, телевизори, ... По-доброто качество не е напредването на технологиите, а в сравнение с тогавашните несоц. продукти, които съществуваха в западния свят.
Да коментирам ли културата на обслужване и намръщените и каращи се соц. продавачки и чиновнички в администрацията...?

Кой аспект от живота не се е подобрил качествено, та въобще да се занимаваме с обсъждане и най-вече сравняване? То е несравнимо, ако сега върнем с 30г. най-недоволния гражданин от живота днес, той ще си пререже вените! Въобще няма да го понесе, както сега се умилява и лелечи по отминалите "хубави" времена.



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано13.09.19 12:05



Факт е че уредеността на живота, което аз нарекох цивилизованост, спадна драстично след 90-та. Според тебе това на какво се дължи?

ТАКИВА СА ФАКТИТЕ Дарки,
Че след драстичното спадане на цивилизованост, никой на разглежда ФАКТИ,а бълват ПРОУЧВАНИЯ на някякви идиоти, които с времето стават все по- идиоти.

ФАКТ е, че идиотията им расте право-пропорционално с времето на спадането на цивилизованоста , което значително увеличава измислиците на проучващите нецивилизовани идиотчета.

Ето ги и фактите в самата информация, която мъдрим в момента, първо били 25, след време стават 48, след още време сега са 133 млрд.лв., а след година със срива на интелигентността щетите могат да достигнат на 50000 млрд

За някои е много важно да се замеряме с лайна помежду си... за да не забележим действителните факти.

Та фактите де, фактите:


"Cĸмoтo бĸшĸ пeвдигнoтo зo пpъв път пpĸз 1990 г. - poзapивo пeлитeлeгът Mнтeн Ceдepeв пpĸд "168 чoco". - Ceгoвo cпepĸд иcтepиao Kитe Иcyceв зo пĸpиeдo eт cĸптĸмвpи 1944 дe apoя нo 1945 г. зo издpъжao нo Pъвĸтcaoтo opмия в Бългopия co изpoзxeдвoни eaeлe 25 млpд. и 500 млн. лв., пpи бюджĸт зo 1945 г. eт 48 млpд. лв.



Ceвo poзapитиĸ caepe пeтънo cpĸд дĸбpитĸ нo тĸayщoтo пeлитиao в пъpвитĸ гeдини нo пpĸxeдo.



Xpĸди дĸcĸтинo гeдини Hĸcĸлин Mнгĸлeв нoпpoви ceбcтвĸни пpeyчвoния и дecтигнo дe cyĸмoтo 60 млpд. лĸвo. Днĸc вĸчĸ знoĸм, чĸ тя ĸ знoчитĸлнe пe-гeлямo. Ceчнoтo cyмo ĸ 133 280 719 447 лв. (cтe тpидĸcĸт и тpи милиopдo двĸcтo и ecĸмдĸcĸт милиeнo cĸдĸмcтeтин и дĸвĸтнoдĸcĸт xиляди и 447 лĸвo).



H тoзи cyмo влизoт и poзxeдитĸ в poзмĸp нo eaeлe 63,2 млpд. лв., aeитe Бългopия пpoви пepoди yчocтиĸтe cи във вeйнoтo cpĸщy Гĸpмoния (зoдължĸниĸ cпepĸд чл. 1 eт Pъглoшĸниĸтe). 30 млpд. лĸвo co poзxeдитĸ пe изпълнĸниĸ нo пpимиpиĸтe (Ceвo ĸ нoй-oвтĸнтичнeтe чиcлe. Ce нoдвишoвo cyмoтo, изчиcлĸнo eт пpeф. Kитe Иcyceв пpĸди чĸтвъpт вĸa, c цĸли 5 млpд. лĸвo.) H cyмoтo eт 133 млpд. лв."

Копирано от https://www.168chasa.bg/article/4146877 © www.168chasa.bg

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: Thenewold]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.09.19 12:06



Ами или е в Германия, или е в Белгия, Холандия, нещо такова, но със сигурност не е в България нито в Совецком союзе!!!





Тема Re: Ми ще ти отговоря.нови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано13.09.19 12:26



Първо, 90-та година беше преди 30 години. Оттогава много вода изтече и много неща се промениха!

тва е страхотен, разгромяващ аргумент, на който би завидял всеки професор по логика и риторика - само че каква е връзката му с причините за намаляването на цивилизованoстта, настъпилo (намаляването) преди 30 години?

Ако преди 35 г. една готварска печка "Мечта" струваше 350 лв. и тогава се купуваше с почти 2 заплати, сега можеш да си купиш 3 нелоши печки (много по-добри от тогавашната печка) с една заплата.. Да давам ли примери с останалите стоки - коли, перални, телевизори, ...

пък аз се сещам за турския султан или паша от дали не беше разказа Инндже, който след като се разправил с хайдутите, избрал една много красива мома, окачил й три наниза златни пендари на шията и я пуснал сама да мине пеша от цариград през балкана до дунава - и това ми се струва много по-силен критерий за цивилизованост, от цената на печка мечта и средната заплата преди и сега. Кел файда че имаш три телевизора и пет печки в апартамента си, след като имаш решетки на балкона и прозорците и 4 ключа в джоба - три за вхoдната ти врата и един за бронираната долу на входа?



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано13.09.19 12:28



Ей питай ТъпНика - ще ти ги каканиже безкрай... Че и поручика биля. ....
още повече, че децата им ги напуснаха точно заради тоя "запад"...

Гъзъ ли те сърби!
Че споменаваш мен, децата ми и милиони българи избягаха щот тук е много хубаво за нас,

Лайнярка с лайнярка такава, децата ми тръгнала да коментира, с глупавата си безмозъчност



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано13.09.19 12:52



За твое сведение и фактите, имам 3 /три. устроени деца, зам началник МВР, юрист и банков надзорник. В момента и трите ми деца са ми на гости, а от трите само едното е в чужбина.
Ланяните ти мнения излизат от лайняните ви проучвания, както ви показа в предишното мнение, не е нужно да го потвърждаваш с проучвания.
Факти са нужни, но за факти е нужна интелигентност която ти липсва, за това си заври отзад проучванията си.
Лайнярка.

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано13.09.19 12:58



ако излизаше, ти нямаше да си по белия свят (в Германия ли беше?), ами в Москве!





ЛАМБЕ, вдени, че не говорим зле ли е в Германия или Москва, а говорим че в България не е добре и заради това милиони избягаха...като латерни Германия та Германия, ама и Москва....
Говорим за България

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: Ми ще ти отговоря.нови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.09.19 13:08



"Кел файда че имаш три телевизора и пет печки в апартамента си, след като имаш решетки на балкона и прозорците и 4 ключа в джоба - три за вхoдната ти врата и един за бронираната долу на входа?" Ти от N-хиляди километра ли преброи ключовете ми в джоба или по телепатичен път знаеш, какво ми е чувството за сигурност?

Дарки, а какво ще кажеш за усещането на нормалния соц. човек, не за мухлявия капут с робска психика, за когото физическата и идеологическа репресия от онова време си бяха съвсем в реда на нещата? Спомням си като се учудвахме на западняците, че не носят постоянно документ за самоличност в себе си и ги питахме: "Ами ако някой те спре?" Отговорът беше: "Кой да ме спре?" Самият факт, че въпросът беше с неопределеното "някой", тоест в НРБ всеки (или по-точно неясно кой - имаше щтатни, нещатни ченгета, сътрудници, шпиони, някакъв вид намазани тарикати носещи власт с неясен произход) можеше да те спре на улицата, да ти иска документи, тоест, да те репресира и ти да се оплачеш на арменския поп.



Ако говориш за тази цивилизованост (сигурност), да, няма я! Страхотна предвидимост (нали това беше в определението ти за цивилизованост) имаше, след като всеки, дори човекът, с който си лягаш, може да се окаже от някакъв таен репресивен апарат.

... а само това ли...? Още колко такива неща имаше.

Дарки, мен през целият ми живот са ме обирали два пъти, един през соц-а и един през 90-те години. Абсолютно химера е по-голямата сигурност от онова време, точно обратното, тогава нямахме сигурност, всяко ченге или партиен секретар можеше да се гаври с хората. Най-страшното беше, че огромната част от репресивният апарат беше таен и не знаеш откъде ще ти дойде.

Ако ти си бил от т. нар. тайни структури, може и да си се чувствал сигурен, но аз, за разлика от сега, не се чувствах сигурен!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.