Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: ППнови [re: NUT]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.09.19 20:16



глей с'я и ти какви ги приказваш?
Аз таман кандърдисах Ламбя да ти мине в обход, па да те заглауши и ти, зе, че го разкандърдиса.


Ми, сърди се на себе си!
Аз да не съм господ, че да ти го уйдурдисам, натъкманя и тамън да .... и ти да издадеш тоз издайнически и характерен турбозвук - пррррррръц.
Засрами се!
Че аз да не съм ти господ на теб, бре?



Тема Re: ППнови [re: LAMBl]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.09.19 20:19



тя Уни, че е дясна, ясно, ама ако НУТата е на левият тротоар, к'о правим.
Аз с такава НУТка, не се наемам, щот НУТ ка се римува с.... ебъ ли гу?





Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.09.19 20:28



2424,75 лефа за тричленно в Сф.

Пък вий, двама работещи и един швейцарски пенсионер не можете да изкарате общо повече от 1000?



Уни, нащо тричленно, ако не плаща наем или ипотека, с 2400 месечно ще живее като царе в София. И ще ходи в Париж поне веднъж годишно.

Бързи битови сметки:
средномесечни разходи за ток, вода, тел., интернет, отопление - 200 лв
храна - 400 лв
транспорт - карти за ГС - 150 лв.
битова химия и подобни - 50 лв
такси-макси за вход и дребни битови изненадки - още 100 лв.
.....................................................
общо - 900 лв, айде, да са 1000 за комфорт.

базовите потребности от храна, светло, топло, чисто, комуникативно и мобилно са покрити и на калпак остават по 470 лв всеки да си ги харчи за парцалки, червило и маникюр или да си ги пълни в буркан за Париж.



Тема Re: ППнови [re: NUT]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.09.19 20:28



.



Тема Ма ти сериозен ли си?нови [re: Silverado]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.09.19 20:29



Виж ся, аз и сериозно мога да говоря, ама...

ей тогава ще станем за смях.

Добре де, сериозно!

Тази мантра с "ценните пратки" я пусна Константин Тренчев. Разбрал, не разбрал за какво става дума се развряска, като ощипана мома. Страшното тогава беше, че Любомир Филипов - гуверньор на БНБ по това време, се изтресе по телевизора и наговори куп глупости. Естествено всеки има право да бъде тъп и неграмотен, но шефът на БНБ, ... ? Каза нещо от рода, че той ще направи проверка и ако наистина има такива пратки, ще ги даде на прокурора.

Сега истината:

Ценни пратки се правеха и сега се правят! Това е съвсем нормална банкова практика! Странно, че управителят на БНБ, не е знаел как работи банковата система...
Това е същото, както човек, когато му трябват пари в брой, отива до банката и тегли. Така, когато на банката й трябват пари в брой, тегли от своята обслужваща (кореспондентска) банка. Когато става дума за валута (долари или марки) тези банки са в чужбина и това е пътя те да се изтеглят, като парите се оформят в ценни пратки и се изпращат със специализиран транспорт, в случая със самолет.

Няма нищо криминално, нищо нередно в тези ценни пратки, още повече, че винаги в тези сделки страна е водеща световна банка, която няма да се замеси в съмнителни операции.

Честотата на този род сделки беше голяма, защото в България по това време имаше висока инфлация и икономиката се беше доларизирала, всичко се плащаше в долари и то в брой. Търсенето на долари беше огромно и нормално банките постоянно изпращаха и получаваха ценни пратки.

Та ако питането ти е било сериозно, ето получи сериозен отговор. Ако ли не, аз се изложих.

Редактирано от LAMBl на 14.09.19 20:34.



Тема Re: Ма ти сериозен ли си?нови [re: LAMBl]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.09.19 20:36



разбрах - изнасяли сме в литри а внасяли - в хектолитри.


Обратното, или греша?
А сериозно - еври или всеки дей!
Зор беше да се доредим до каргото, тогаз!



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.09.19 20:41



Само за мен:
Ток-35 лв.
Телефони , TV и таблет- 60лв.
Вода -10 лв.
Цигари- 45 лв.
Отопление 2 помещения - 50 лв.(разхвърляно на 12 мес.)
Нафта и бензин- 0.
Климатик- О.
Общо: 200 лв.



Тема Re: Ма ти сериозен ли си?нови [re: Silverado]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.09.19 20:47



Еври дей, че и по няколко пъти на ден. Всичко беше минало на долари...



Виж ся, в коя посока сумите са били повече е без значение. Банката тегли от сметката си в Дойчебанк, примерно. Колкото марки изтегли, с толкова й се намаля салдото по сметката, същото ти като теглиш от твоята сметка, ... и комисиони има и всичко си е както ти го правиш в твоята банка... Така че нищо съмнително и незаконно няма, нито кражба или "изнасяне" на пари зад граница.

Параноя от глупост и невежество!!!



Тема Re: Така денови [re: LAMBl]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.09.19 20:53



Разберете се с Липарски, аз мога и с двама.
Обаче: сичката заплата при мене и отпускам само джобни за закуска.





Тема Re: Ма ти сериозен ли си?нови [re: LAMBl]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.09.19 21:04



за нас беше излишно висене, а като знаеш, че ти висят и още две спедиции и ти се сбръмбчваше сбръмбвачеромера.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.