Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Така денови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано14.09.19 13:55



Доходът....

Mалко или много може да са доходите, ама справя със стопанисването на наличните в личен план българинът. :)
Държавата обаче открай време не е добра стопанка на данъците, които събира.



Тема Re: ППнови [re: UnicaDonna]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано14.09.19 13:59



официалната средна работна заплата и как се формира.

Държавната администрация няма плащания за осигуровки. Ако се плащат и осигуровки - вероятно заплата им ще им е по-висока от сегашната.



Тема Re: И все пак за протоколанови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.09.19 15:20



с което само потвърждаваш реченото от мен.

Има фирми/или заводи, да ги наречем/, дето в тях работят поколения от един род.
Такива хора стискат до последно в загиващата фирма и не и дават да потъне.
Това в Япония се цени, но тук - не.



Тема Re: Така денови [re: LAMBl]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.09.19 15:44



Ламбе, ти ергенин ли беше, ако не е нескромно да попитам?



Щото 800 да ги делиш на един човек са си 800, ма за двама, трима или четирима..., нали?
И не се хващай точно за "800", ми се замисли ако ти със занаятът си беше родом от Видин и живееше там, да речем, как щеше да ги разхвърляш тез пари?
Щото, както ти рекох по напред, при нас банкова служителка със съответната тапия взима по малко от продавачка във вашенско квартално магазинче.
Другият вариант е да висне в София, да заработва прилично и да прави хазаинът си спокоен и по богат.
Или пък да иде в Мюнхен, примерно, и да се дуе като една тук клубарка, ка'т пършей на гъз, че е зарината до гуша в евраци и да битува вечер като пукал сама?



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.09.19 15:47



Естествено, че стандартът на живот у нас го оценяваме чрез цените извън граница.
ТИ ПРАВИШ ТОЧНО СЪЩОТО! Как оценяваш, че 1000 лева заплата са малко, а?


Ами простичко е. Като видя за какво ми стигат тези пари В БЪЛГАРИЯ. Хич не ме интересува какви са цените в чужбина. Хората сравняват за какво са им стигали заплатите преди 89 и сега. И така преценяват.

И да, именно защото са кадърни и защото СЕ НАЛАГА - работят на 2 и 3 места. Мислиш, че това ги прави доволни и щастливи ли? Да речем - медсестрите, от които понякога зависят животите ни? А като се сетят, че преди 89 НЕ Е БИЛО НЕОБХОДИМО да работят на 2 или 3 места, а парите са им стигали - как да не започнат да съжаляват за онова време?

Защото, драги ми липари и ламби - разговорът е за това - ЗАЩО НЯКОИ ХОРА СЪЖАЛЯВАТ ЗА ПРЕДИШНИТЕ ВРЕМЕНА. А това, че вие си говорите общи приказки на свободни теми - си е ваша работа.



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: lipari]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.09.19 15:52



НЕмам думи.

Ми нЕмаш думи, щото нЕмаш ум.


Предлагам да не си сравняваме умовете. Щото гледам - съмишленик си с ламбиту, а той смята, че колкото повече пари има човек - толкова е по-умен.





Тема Re: И все пак за протоколанови [re: Silverado]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано14.09.19 15:59



Това в Япония се цени, но тук - не.
... корпоративната им култура е друга.


Се моа - силно мотивирана да работи и живее в провинцията. :)



Тема Re: ППнови [re: LAMBl]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.09.19 16:05



еее, ама вече твърде на кестерме изчанчваш отговорите.
Ако е в някоя еблива тема, разбирам, ама тука?

Щото хора от твоят занаят са овластени да следят дали цветанвасилевците няма да издоят банките ни в чужда държава, сметките ни или на'м какво си там.
А пък парите от фонда, от който бяха обезпечени малцината, от де се пълнеше - не ли от нас?
Ами парите колко големи държавни дружества потънаха там?
И т'ва се в Россия, викаш изтече? Всичкото ли?

И най интересното:

Ти се радвай на дребните кризи през десетина години, като тази от 2008, щото иначе като строиш комунистически общества, идват Луканови и Жанвиденови зими и тогава много боли.

Коет го сравнявам с гладен катаджия, който ме плаши със същото - туй ти нарушение е за много пари, ма ти се радвай, че заради моята добра душа ще минеш само с два'йс кинта.
Ламбе Ламбей, тез студени мраморни коридори у тез банки ша та повредят, да знайш!
[ur=https://chitanka.info/book/268-izbrani-razkazi]Ми са земи у ръце и послушай старите хора[/url]!
Тъй, ами!



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано14.09.19 16:06



"Аз мога логически да ти докажа, че комунизъм е невъзможно да се строи без репресия и насилие"

ЛАМБИ, Ти и вие нищо не можете да докажете, щото сте зомбита, ти дори и "комунизъм" какво е не можеш да ни кажеш. За вас комунизъм е Торбалан или Дядо Мраз..Какво е комунизъм бе ЛАМБИ?
Покажи ни един обществено опасен и страховит комунист поне...и кажи след като е опасен защо не е в Белене а си има банка...днес, не на мама му във времето, днес когато твърдиш, че е добре...доказвай де...има ли днес опасни комунисти сред нас и защо не са в затвора...днес сега...
Дейба, ти не можеш да ни покажеш комунист а си щял комунизъм да ни докажеш....логиката е че или си идиот или нас правиш на идиоти...но разликата от двете не е голям.
Говори ми за пари...комунистите имат ли пари...нали парите са ти измерението, като на комунистите...ама те не са комунисти ами алчни и невежи хора...ама ти и невежество не знаеш какво е...комунист си го обясни...всичко си обяснявай с КОМУНИСТ...и всичко ще ти е ясно



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: И все пак за протоколанови [re: T a n y a]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано14.09.19 16:07



ти да, ама наш Ламбя?






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.