Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Така денови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.09.19 11:44



"А някои от тях със сигурност са по-умни от теб." Както казах, в пазарната икономика всичко се оценя в пари. Така ще се оцени и ума на цитираните от теб "умни", след като техният ум произвежда продукт оценен на 700 - 800 лв. месечно.



Какъв е приноса за обществото от техния ум? - 700 - 800 лв. Точно и ясно!

Редактирано от LAMBl на 14.09.19 11:45.



Тема Re: Така денови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.09.19 11:49



"А някои от тях със сигурност са по-умни от теб."

Както казах, в пазарната икономика всичко се оценя в пари. Така ще се оцени и ума на цитираните от теб "умни", след като техният ум произвежда продукт оценен на 700 - 800 лв. месечно.

Какъв е приноса за обществото от техния ум? - 700 - 800 лв. Точно и ясно!


В стремежа си да докажеш глупавите си "истини" ставаш циничен. Въздържай се понякога.

Впрочем - казва се "оценява", а не "оценя".

Повече не се пънИ, неизвестно е още колко ще се изложиш..."умнико". Отивам на плаж.

Редактирано от UnicaDonna на 14.09.19 11:51.



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.09.19 11:58



"Ти си отявлен герберджия очевидно!" Не! Аз съм човек с десни възгледи! А ГЕРБ са популисти, тоест левичари.

Популизмът винаги е ляв.
Не мога да бъда гербаджия!

"За нормалните живи хора животът не е цифри." ОК, но в пазарното общество е цифри! Те отказват да живеят по правилата на болшинството и е съвсем естествено да влязат в конфликт с обществото и да страдат от това. Избрали са трудния път, дали от незнание или от вяра в нещо друго, ще си носят последствията.



Тема Re: Така денови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.09.19 12:02



Приятно прекарване на плажа, Уни!





Тема Re: Така денови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.09.19 12:23



Не ставам циничен, аз винаги съм циничен!


Е, понякога съм политкоректен, щото съм многопластов, ... като Шрек!



Тема Re: И все пак за протоколанови [re: lipari]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано14.09.19 12:46



Аз живях в соца 26 години,

И аз. :)

Покрай приватизациите демократични... говорили сме си с дядо и за национализациите соцови. Та от родовата памет...

... казвал ми е, че през сичните тези над 90 години дето Господ му е дал живот - никога не е идело реч за мизерия и бедност във фамилията, независимо от политическата система. Но беше на мнение, че и соца и демокрацията са ограбвали семейството. По сме имали преди 1944 - и да се изучат в началото на века във Виена и Болоня имало средства, и да се построят къщи, да заработи болница, а и дарявали за читалището да се построи. А не са били от сой - банкери или фабриканти във фамилиязата, а средна класа хора - учители, лекари и инженери.

В соца и в демокрацията... моя милост не можа да съзре наш далновиден политически елит. Та затова и нямам и кой знае какви очаквания от тези, които в годините епизодично или периодично са на власт. :)



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.09.19 12:57



Как изобщо можа да ти дойде наум да правиш преценка за стандарта на живот в дадена държава с цените В ДРУГА ДЪРЖАВА! И да наричаш това ОБЕКТИВНА ПРЕЦЕНКА!!

НЕмам думи.


Ми нЕмаш думи, щото нЕмаш ум.

Естествено, че стандартът на живот у нас го оценяваме чрез цените извън граница.
ТИ ПРАВИШ ТОЧНО СЪЩОТО! Как оценяваш, че 1000 лева заплата са малко, а?



Отделно, границите отдавна са отворени и всеки може да щъка по света, да изпраща децата си студенти по света, да ходи на почивка по света. И най-реалистичната преценка дали е беден е тази - колко може да си позволи да харчи:
1. Българин в друга държава
2. Белгиец, американец, таджикистанец в същата друга държава

Иначе - висшист с 800-1000 лева заплата в родно село Горно Надолно в наследствена къща с поне декар двор, ако не е патологично мързелив, си живее като милионер в София. Най-качествено, най-здравословно и нищичко не му липсва.



Тема Re: Така денови [re: LAMBl]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.09.19 13:10



Да не говорим, че СРЗ (1050 лв.), МРЗ (560 лв.) са цифри, които със сигурност не отразяват реалните доходи на населението. Реално са много по-високи, друг е въпросът, колко е законно, но това са фактите.

Може напълно законно. Вълна ми поникна на езика да повтарям: зависи къде живееш, какво притежаваш и колко не те мързи да работиш извън заплатата.
На село - плодове, зеленчуци, ядки, мед, яйца, мляко, мръвка - запретнеш се да си ги произвеждаш сам, дори продаваш и изкарваш пари от излишъка - не плащаш от заплатата за храна, което си е чист доход в натура. Гражданин на 420 лева чиста заплата цепи стинката и реве вечно гладен.



Тема Re: 133 млрд. лв. е струвала ...нови [re: UnicaDonna]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.09.19 13:19



Говоря за усещането на хората. На определен кръг достойни и кадърни хора с по 700 лева заплата.

Ако на кадърния не му стигат 700-те лева заплата, се запрята и работи допълнително. Иначе е всякакъв, но не и кадърен.



Тема Re: Така денови [re: lipari]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.09.19 13:27



Същото казах и аз, просто разделих трудовите доходи, при които е незаконно да не се обявяват, от "нетрудовите", които аз определих като бизнес.
Доходът от собственото стопанство е вид бизнес.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.