Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 28.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Язовир "Калин"нови  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.08.19 12:48



Който не е решавал кръстословици, той не знае за високопланински язовир в България: отговор "Калин"

Освен в България това е и най-високопланинският язовир на Балканския полуостров.

От детските ми години това е мечтата ми, да отида до "Калин". Не успях като дете-татко имаше мотор, но казваше, че не може да стигне до там. После : Москвич, Лада... пак не можеше, не знам причините. А минавахме покрай разклона за язовира стотици пъти.

После... врънках на Карамфилов нъмбър уан. Не се получи. Карамфилов нъмбър ту-все нещо друго намирахме като дестинация.

И ето, че дойде денят игрек На път за Беглика, за по-напреко, през язовир Калин. Осъществена детска мечта.

Изминах този път:


Тази снимка не е моя, от гугъл е. Няма как да снимам точно от такъв ъгъл. В моя албум имам снимки, които отчасти показват пътя.

Все още очаквам да ми се накъдри косата, която в резултат на пътя се поизправи

Но пък красотата е невероятна.
Който не е ходил на язовир "Калин", всъщност са Калин е свързан с язовир "Карагьол" с подземен тунел и действат като скачени съдове. Тунелът е около 2 км.
Разстоянието между тях може да се вземе пеша. От Каргьол до Седемте рилски езера е 3 часа и половина път.- Стига се до първото езеро, същото, до което ако се тръгне от Паничище е седмо, "Сълзата" (вече имаме идея са следващ поход).

За "Калин":
Лесно достъпен за хора, които:
-нямат клаустрофобия
- имат джипка, макар че може и с по-лек автомобил. Пътят е бетон, останал от немците. Нема лабаво.

Идете, хора! Спомен за цял живот!

Ще споделя по-късно за нощувките. Повече снимки и клипове-също, ако намеря време.

Сега издирвам материал, който да ми подскаже : на коя луда глава през 1943 година е дошла идеята за този язовир на бабина му трънкина на 2394 м. н. м. н.?

Редактирано от RujaKaramfilova на 26.08.19 12:49.



Тема Re: Язовир "Калин"нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор L lskrenova (лична и искрена)
Публикувано26.08.19 12:57



Страхотно изглежда на снимките от албума, браво на вас! Обаче не е за бъзливи като мен, абсурд е някой да ме убеди да отида до там и наоколо ми да са амо урви. Много мразя да ме е страх



Тема Re: Язовир "Калин"нови [re: L lskrenova]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.08.19 13:03




Можеш да пътуваш със затворени очи. Нема да се пуашиш
На качване не е страшно. Обратният път е по така, особен
В един момент Карамфилов взе камерата да снима, с едната ръка шофираше. Нещо, което всъщност не си позволява, но красотата го зашемети. В следващия момент се усети, че не е редно и ми подаде камерата да снимам аз. На което казах : спри, моля те. Той спря и аз продължих: а сега си карай, аз ще ходя пеша

И продължих пеша известно време.

А не може и все и на спирачки, щото ще се подпалим. Пуска там разни спешъли на джипката за такъв път, не ги разбирам аз, че по едно време кандисах да се кача отново в колата.

Абе, не е чак толко страшно.



Тема Re: Язовир "Калин"нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор L lskrenova (лична и искрена)
Публикувано26.08.19 13:17



Да бе, точно както го описа си го представих! Да се тътря зад колата и не след дълго да се наложи да избирам или да остана сама в гората или да се качвам в колата





Тема Re: Язовир "Калин"нови [re: L lskrenova]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.08.19 13:25




Няма да те оставят в гората, споко

В моя случай не аз се тътрих след колата, а колата след мен. Затова стана дума за спирачките. Но пък ако си намериш дружки спокойно може навръщане да си ходите пеша. Общото разстояние е 15 км. Да има страшничко не повече от 5-6



Тема Мерси за идеята, видях албума.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано26.08.19 14:33



Мерси за идеята, видях албума. Ми, природища не'кви.



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Мерси за идеята, видях албума.нови [re: Phillip]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.08.19 14:40



Ама верно са ПРИРОДИЩА


Срещнахме двама колоездачи. Яко се зореха, но пък си заслужава.
Да, затова пуснах темата, заради идеята. Толкова близо е до София, Пловдив..., а пък не e много известна дестинация. Кой не е ходил на Рилския манастир, а колко от ходилите са се отклонили до тази природна красота?

Някак не е известна, няма табела на отбивката. Като Стобските пирамиди, които същf са там, на пътя.

А, между другото, по пътя се намира и къщата, където е сниман "Козият рог." , по-точно дворът, от който излизат стадата на паша.



Тема В сенките на облацитенови [re: RujaKaramfilova]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.08.19 14:47



Изминах този път: ....

..... бррр много завои. Но пък водят към райско кътче. Не съм ходила там. Благодаря за снимките. :)

Редактирано от T a n y a на 26.08.19 14:51.



Тема Re: В сенките на облацитенови [re: T a n y a]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.08.19 14:53



Снимките не са много хубави, моментите, които съм хванала-също.
Ей го къде е, отивайте да видите с очите си





Тема Re: В сенките на облацитенови [re: T a n y a]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.08.19 14:54



А сенките на облаците правеха чудни картини! Сменяха се за секунди






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.