Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: Crrafterr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано27.08.19 14:46



Да, ти с бибо малко трудно ще поливаш, да ти кажа. Дебитът мисля не е нещо кой знае какво.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: lipari]  
Автор TCNQ ()
Публикувано27.08.19 14:47



Оди на баня, не се занимавай с мен.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: Жугдердермидийн Гура]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.08.19 14:51



Знам, че не е майтап - що контейнери за дъжд. вода подарихме на комшиите, не е истина. Понеже къщата бе опасана с тях плюс всякакви други постройки, а на нас ни пречеха (виладжийска му работа).
То развалихме и курника - направен като мини къща с бетони, отвори, стълбички, сериозен покрив с гредоред и керемиди... Въобще, само поразии от нас





Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: TCNQ]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.08.19 14:55



Скромна ще ми е помпичката, да - 4 бара налягане се очаква да прави, но пък съвпада с изискването на гарденските поливачки. Важното е да не даде фира.
Ако нещо не става, резервният вариант е още една помпа - през надземен резервоар - за вдигане на "мощността". Днес само пари да има

, всичко се намира.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: TCNQ]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано27.08.19 15:43



и едно "изказах се неподготвен" щеше да свърши работа.





Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: Crrafterr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано27.08.19 16:38




395 лв е това Вило, и си е напълно ОК. Аз съм малко песимист към потопяемите помпи, щото по 65-70 лв, и като изгърмяха 2-3 и си е проблем.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: lipari]  
Автор TCNQ ()
Публикувано27.08.19 16:41



Едно "на всяко гърне мерудия съм" или "импотентна съм по всички въпроси" също ще свърши работа от твоя страна.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: TCNQ]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано27.08.19 16:57



Важното е, че възникна удобен случай да се запознаем с действителния закон за частните кладенци. Което, макар и косвено, все пак е по темата и може да бъде от полза някому.





Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: TCNQ]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано27.08.19 17:51



Потопяемите са по-скъпички, Вило под 1600 лв (по памет) няма

Тия по 65-70 имаше навремето, ама вибрационни, не ги препоръчват - нещо скапват дупката долу.

Твоето решение го научих час, след като бях платил моята, язък. Повече ми харесва като стратегия. Единственото като някакъв дребен недостатък е, че - както днес ми обясниха - засмукващите тръби реално са две, с някакъв клапан отдолу, и за да вдигнат водата, реално се ползвал по-малък обем от наличния. Обаче да ти кажа не го разбрах това обяснение. По-важното е, че като помпата ти е отгоре, първо че я виждаш (да не се откачи маркуч/тръба или всякакъв друг проблем), второ че не трябва да я окачваш (сега взех една строителна макара, съответно й правя бетонова подложка за едни стойки, който ще захвана с анкер болтове и т.н. - разправии) и да я дърпаш и т.н.
Бе да беше се обадил малко по-рано, ццц.

Редактирано от Crrafterr на 27.08.19 17:53.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: Crrafterr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано27.08.19 18:26



Е, ти понеже писа без Вило... Няма 2 тръби, а си е една, сега имаше ли на дъното цедка, възвратен клапан... де да помня, отдавна беше. Но смукателната тръба е една, и края и е на 1.5 м над дъното. Но водния стълб е 20 метра.
Иначе да, видях, че са много скъпи тези помпи, но и аз сега, като задирих колко точно аджеба струва. Моята ми излезна малко повече (по памет 450-60 лв), щото си купувах поотделно пресостат-а и помпата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.