Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: TCNQ]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.08.19 14:45



Взех си (пресостат) :-)
Действително, това са марките - ткс.

(в крайна сметка се спрях на руско обаче, бюджет + добър сервиз

)

===
Затваряме "темата", в смисъл - краста начесана, рапорт даден.

Редактирано от Crrafterr на 26.08.19 14:46.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: Crrafterr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано26.08.19 15:06



Аз съм с 2 бр Вило, вече десетина години, сервиз не ми е трябвал :) Но са капризни откъм чистота на водата, в смисъл нов сондаж им идва леко гайле песъчинки и прочие. Но, както писах, не съм опирал до сервизиране.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: TCNQ]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.08.19 15:30



И за студени се слага водомер и се плаща 1 ст/кубик. По закон.

Би ли дал линк към този закон, щото аз намирам само това с търсачката:



Разяснения по Закона за водите, свързани с кладенците за задоволяване на собствените потребности на гражданите.

На основание чл. 43, ал. 2 от Закона заводите (ЗВ)физическите лица -собственици или ползватели на недвижим имот, разположен в границите на населените места и селищните образувания,имат право на безвъзмездно водовземане до 10 куб.м на денонощие за собствени потребности от намиращите се в него повърхностни и подземни води, както и в случаите на ползване на индивидуални системи за отопление и/или охлаждане с обща инсталирана мощностдо 50 kW. използващи като първичен енергиен източник енергията на сухите зони в земните недра и на подземните води е температура до 20 °С с изключение на минералните води.




Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: lipari]  
Автор TCNQ ()
Публикувано26.08.19 16:30



Ти си си го намерила, защо ме питаш? Как без водомер ще се засича дали са до 10 куб м, или са в повече?



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: TCNQ]  
Автор 741 ()
Публикувано26.08.19 17:47



На око, естествано. Знаеш приблизителен дебит на помпа, знаеш колко време работи, наясно си дали се включваш в позволеното. За кладенеца на баба на село не трябва водомер.

Ако се оливаш, могат да те задължат да мериш. По дифолт не си длъжен.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: TCNQ]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.08.19 17:46



Сигурно ще имам отговор на този въпрос, ако ми обясниш къде и как точно се инсталира водомер на кладенец, от който се вади вода на ръка с кофа.



А сега малко по-сериозно: преди 40 години на вилното си място татко извадил разрешително, изкопал и си узаконил най-прилежно 16 м дълбок кладенец. Тогава още ток и водопровод нямало там. Няколко години по-късно прекарал ток и почнал да вади водата за поливане с помпа, а още по-нататък си докарал вода от водопровод с водомер, както си му е редът. Мога да го разпитам как са му узаконили кладенеца без водомер на времето, че и до днес инкасаторът като идва да отчита водомера от водопровода, дето е точно на 2 м от кладенеца, нито пита де е другия водомер, нито акт съставя заради липсата му.

Също ще питам защо по закон не плаща по 1 стотинка на всеки изваден кубик вода, както ти твърдиш, че трябвало. И още си чакам закона, в който го пише.

Засега мога само да гадая тъпо и неразбиращо, че сигурно от ВиК си имат някакъв чалъм за преценка от чий кладенец ще вадят над 10 кубика вода на денонощие, че да го оводомерят на момента и от чий това упражнение е излишно. Ама факт - съвсем законен кладенец без водомер и без стинка ни полива доматите.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: TCNQ]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.08.19 20:52



Как си закачил сондата отгоре? В смисъл, как си заступорил въжето.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek (старо куче)
Публикувано26.08.19 21:27



Сондаж за подпочвени води, които да ползвам за поливане ми е болна тема! Имам крещяща нужда от такова нещо, но сме на високо и няма гаранция за наличие на водна "жила" точно в моя двор.



Дали има качествени "търсачи" на подпочвени води с гаранции?

Четох оферти за сондиране и ми се зави свят! Ами ако излезе вода чак след 150 метър и няма дебит, какво правим? Това си е по-зле от държавна лотария!



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: pishmangreek]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано26.08.19 21:50



Има. Аз си имам проблеми и сега не мога да ти окажа пряко съдействие. Но пиши във форума във ФБ на Белащица. Има няколко такива човека.
По късно, ако не си намерила решение ще помогна.
Водата е на не повече от 20-25 метра в най-лошия случай. Дори това е много във вашата местност.Обикновено излиза на около 15. Трябва да се пробие скалата и отдолу е водата На около 15 метра.
Каквото и да правиш ми пиши, ще помогна с каквото мога. Просто сега, на момента , не мога.



Тема Re: Помпа (сондаж)нови [re: The bad reptile]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано26.08.19 21:56



Ще те свържа с човека, който строи комплекса под вас, където се вижда крана. Всяка къща е със собствено водохващане с всичките му екстри.
Изключително точен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.