Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 07.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Добре дошъл си на борда!нови [re: LAMBl]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано23.08.19 12:55



Епикурейство - материалистическо учение на древногръцкия философ Епикур, който в основата на човешкото щастие поставя удоволствието от задоволяване на жизнените потребности.


Атинският философ Епикур (341-271 г. пр. Хр.) основава школа, която учи, че единствената цел, която заслужава да бъде преследвана, е собственото удоволствие, но тя трябва да бъде достигната чрез въздържаност, справедливост и добро държание към другите.

Епикур разглежда удоволствието просто като липса на болка. Той съветва своите последователи да избягват неприятните дела и разгорещените страсти, за да не рискуват личното си спокойствие. Епикур вярва, че светът е изцяло материален и е ръководен единствено от природните свойства на атомите, следователно душевното спокойствие се осигурява чрез изучаване на науката.

Противопоставяне на религията

Епикур иска да изкорени религията, защото тя всява страх в човешката душа, и вместо това да преподава научната система на Демокрит с някои любопитни изменения. Той вярва в свободната воля и в необходимостта да бъдеш различен от другите. За да запази правото на свободна воля, той прокламира, че атомите понякога действат независимо от външната причина. Неговата преданост към тази доктрина е подобна на религиозната вяра, която той отрича. Освен това тя е свързана с квантовата механика.


Нещо такова, нали!?

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Депресия, репресия или какво!?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано23.08.19 12:57



Не, бе ... акъл не давам! Проста, ако беше казала - да, щях да те нарека по име и фамилия.



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Депресия, репресия или какво!?нови [re: Koftia]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано23.08.19 13:47



Само знам, че българинът никаква поука не си е взел от Буров и вероятно няма скоро да се оправи . Генерално погледнато.

Ама ти нали едва вчера разказа как преди 30 години в Канада един евреин ти рекъл "момче, ти ще се оправиш". Как тъй българинът веднъж се е оправил, пък друг път не е?





Тема Re: Добре дошъл си на борда!нови [re: BATHco]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.08.19 14:15



"Нещо такова, нали!?" Нещо такова, ама по-просто, щото аз самият съм по-прост от този кур - Епикур и моите жизнени потребности са по-малки от неговите!





Тема Re: Депресия, репресия или какво!?нови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.08.19 14:23



Цитатите не са от Атанас Буров, а от Михаил Топалов-Памукчиев, който комай не се е срещал с Буров.Забавно четиво, но си е художествена литература, както и "Земя за прицел" на Свобода Бъчварова.
Документалната книга за Буров е с автор Жоро Цветков.



Тема Re: Депресия, репресия или какво!?нови [re: lipari]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано23.08.19 14:25



Ти един път не си отговорила на някого като човек. Вечно с презумпция, вечно избирателно, вечно дефолт. На това отгоре и не не четеш , четеш по диагонал, особено мен.

Аз, Канадата, 30 те години и евреинът, сме изключението. Аз съм се оправил. Ти също, и ти си изключението.

БЪЛГАРИНЪТ КАТО ЦЯЛО, БЪЛГАРИЯ КАТО ЦЯЛО

Не ти и останалите двайсетина форумисти.





Тема Re: Депресия, репресия или какво!?нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано23.08.19 14:34



Ти това май вече седем пъти ми го подчертаваш ?

Бях ти казал, че не си падам по теории на конспирацията.

Цялото четиво, дори и да е написано от на баба Злата шурея, дето си е отишъл като овца без история в небитието, следва да. Да е настолна книга на българина. Да се изучава, от подрастващи и порастнали (политици и народ).





Тема Re: Депресия, репресия или какво!?нови [re: Koftia]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано23.08.19 14:41



Аз, Канадата, 30 те години и евреинът, сме изключението. Аз съм се оправил. Ти също, и ти си изключението.

БЪЛГАРИНЪТ КАТО ЦЯЛО, БЪЛГАРИЯ КАТО ЦЯЛО

Не ти и останалите двайсетина форумисти.


Значи БЪЛГАРИНЪТ КАТО ЦЯЛО е непоправим, но 20 българи някак хем сме българи, хем сме извън цялото?



Тема Re: Депресия, репресия или какво!?нови [re: Koftia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.08.19 14:55



Теория на конспирацията е нещо друго.
И осми, и осемдесет и осми път ще го кажа - разбирам телешкия ви възторг от забавните лафчета на М.Топалов-Памукчиев, но неговият Буров е реален колкото Винету на нестъпилия в американския Запад сладкодумен немски пандизчия Карл Май.
Слава Богу, слабо вероятно е да станеш просветен министър и да го въведеш за задължително четене.Това пък е ефективен начин за понижаване на интереса.
Баба Злата може да има шурей, ако е "мъжът" в лесбийска семейна двойка.Може да е интересно четиво...



Редактирано от tuzlija-179435 на 23.08.19 15:41.



Тема Re: Депресия, репресия или какво!?нови [re: Koftia]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.08.19 14:57



Нека заради играта, и защото нщмаме какво да правим, да предположим че всичко написано от на баба Злата шурея е вярно. И започваме да го изучаваме. Аз съм учителя, а ти си ученика. Седни, казвам ти, Кофти!
Слушай сега: На тебе всичко трябва да ти се дава отмерено и никога да не ти се плаща много високо. Защото като забогатееш, Кофти пич, ще се забравиш. Ще го удариш на грабеж, разгул, разврат, покер. Ще станеш злобен и завистлив. Ще загубиш човешки образ. За тебе, мойто момче(ти си ученик), няма нищо свято на този свят. Парите ще отприщят пороците ти, слабостите и злобата ти. Ти прощаваш за всичко, но не и на преуспяващите. Или на тези, които стоят над тебе. Ти с пари се смяташ за много по-умен от този, който ги няма.

Приказвам ти ги всички тези неща ден след ден и ти ги наизустяваш, накрая минаваш с шест.

Сега в задачата се пита: На какво те научава това? Какво знание ти дава?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.