Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 12.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Слаба работа! Нищо не знаеш!нови [re: L lskrenova]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано22.08.19 10:51



Ххахах, абе не ми изглеждаш много весела, по-скоро нещо си раздразнена, нервирана, защо така?

щото живея в Бг. пък тук човек и добре да живее, все ще се блъсне челно с някоя държавна институция, тъпкана с мърльовци, дето висят вфейсбука, вместо да бачкат.
и го връщат в пещерната епоха.



Тема Re: Подкрепям, Липи!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано22.08.19 10:52



Абе... някои вече "мечтаем" за държавна служба, от 8 до 5, заплатка, отпусчици, разни други благинки като почивки на екстра цени, па командировчици..еее, живот, живот

без неограничен достъп за джиткане в нета от държавния компютър в работно време - изобщо не си струва. туй живо тегло и премачкване на исконните човешки права!



Тема Re: Слаба работа! Нищо не знаеш!нови [re: lipari]  
Автор L lskrenova (лична и искрена)
Публикувано22.08.19 10:53



Според мен ти не си излизала от пещерната епоха, че да е нужно някой да те връща в нея.



Тема Re: Слаба работа! Нищо не знаеш!нови [re: L lskrenova]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано22.08.19 10:57



като кандидат-недоразумение на природата имаш по-големи шансове за награда.





Тема Re: Слаба работа! Нищо не знаеш!нови [re: lipari]  
Автор L lskrenova (лична и искрена)
Публикувано22.08.19 11:00



тук си стиснахме ръцете! нямам против и в две категории да ме номинираш!





Тема Re: Слаба работа! Нищо не знаеш!нови [re: L lskrenova]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано22.08.19 11:05



според тебе... счетоводителчице на ясла.





Тема Re: Подкрепям, Липи!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано22.08.19 11:08



Предната ми работа беше държавна - направо хубавиня сега ще изброя някои плюсове:

1. Вечерно време, докато чакахме да се завъртят вестниците си пийвахме с мезе, докато гледахме телевизия
2. Тримесечни премии в размер на една заплата (а тя пък беше внушителна).
3. 13-та заплата в размер обикновено на около 2 заплати.
3. Пълно безхаберие по отношение на клиента - даже шефът ми се скара сериозно веднъж щото съм се извинил на клиент за допусната моя грешка.
4. Мислехме се за голямата работа, егото ни се разрастна страшно много.
5. Ползвахме служебни коли вечерно време за да ни разкарат по местоживеене.

Отидох да работя при брат ми и приземяването беше без парашут и много твърдо. Егото ми се сниши до съвсем ниски нива. Осъзнах по трудния начин, че всъщност имам само бегли познания в областта полиграфията. След 19 години при него си стъпих здраво на земята и сега вече мога да си позволя да кажа, че съм професионал и съм по-айляк





Тема Re: Слаба работа! Нищо не знаеш!нови [re: lipari]  
Автор L lskrenova (лична и искрена)
Публикувано22.08.19 11:19



само една поправка, ако позволиш - счетоводителчица на 2 ясли





Тема Това с доходитенови [re: lipari]  
Автор Phillip (шпицен кандидат)
Публикувано22.08.19 12:53



Това с доходите не му звучи много смазващо на гадния бюджетник. Окей, частникът печели много повече с цената на много труд и заетост. Обаче какъв кеф ще е да се радва лежерно на купищата пари чак на 60 и олеле лазарника, когато ще го налегнат одъртяване и безапелационни болести.



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Подкрепям, Липи! [re: osvoboden pich]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.08.19 14:06



абе... били сме на държавна ясла. Доброволно сме напуснали.

Аз не мога да си представя отново от 8 до 5. Спомняш ли си Тодор Колев, диалогът : от-до, от-до...., в "Опасен чар". Е тези рамки не са ми по мярка.

При това уважавам хората на държавна работа, които бачкат като изоглавени. Познавам такива. В кръвта им е да работят за кефа, за професията. За съжаление твърде малко са.
Няма да забравя една моя клиентка. Отивам да инсталирам нещо си, те седнали на кафе-10 човека. Бичат айляк, щото нЕмат мрежа. Ей, това е манна небесна да не ти работи системата и да има с какво да се оправдаеш. То работя друга бол, ама нали системата, таковата. Та като свърших работа ме поканиха на кафе и други трапезни глезотийки. Аз се засмях и викам : съжалявам, с удоволствие ама ме чакат на друго място, времето е пари.
Тя се засмя още по-гръмогласно и каза : ха, за нас пък времето е само понятие, което ни дели от пенсията.

Е това изречение ме ръчка години на ред.
Понятието време в главите на държавни служители.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.