Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Баси майтапа!нови  
Автор pishmangreek (пристрастен)
Публикувано27.07.19 23:32



Колкото адвокати, толкова и тълкувания на закона!

Любопитно ми е неадвокатите какво ще кажат!

Чл. 10. (1) Низходящите на наследодателя, които са починали преди него или са недостойни, се заместват в наследяването по закон от своите низходящи без ограничение на степените.
(2) Починалите преди наследодателя или недостойни негови братя и сестри се заместват само от своите деца или внуци.
(3) Наследяването в тези случаи става по коляно.
(4) Заместването се допуска и в полза на лице, което се е отказало от наследството на възходящия, когото замества, или което е недостойно да наследи същия.



Е ли в право племеницата ми, която се е отказала от наследството на починалата си майка, да наследи дядо си?

Едни казват НЕ, други казват ДА!
А, де? Къде е истината?



Тема Re: Баси майтапа!нови [re: pishmangreek]  
Автор Liya ()
Публикувано27.07.19 23:59



Е ли в право племеницата ми, която се е отказала от наследството на починалата си майка, да наследи дядо си?
Предполагам, че да, ще го наследи.
Просто нейното име си излиза като наследница, както стана при нас съвсем скоро... и легално тя си е пълноправна наследница.
Нещо си й се ядосала ли, Гери?



Тема Re: Баси майтапа!нови [re: Liya]  
Автор pishmangreek (пристрастен)
Публикувано02.08.19 21:37



Просто нейното име си излиза като наследница, както стана при нас съвсем скоро... и легално тя си е пълноправна наследница.

Така е, излиза в удостоверението за наследници, но от "особената книга" в съда, издават едно удостоверение на останалите наследници, че тя се е отказала от наследство и нотариуса приема това като крайна точка.



Нещо си й се ядосала ли, Гери?


Да! Ядосах се заради един апартамент във Варна, който (е мътна и кървава да разправям историята от развода на родителите ми и т.н.) в крайна сметка баща ни ни го дари на мен и сестра ми и сестра ми ми продаде дяла си. На пазарна цена за времето и пара кеш!


Та тази същата моя племенница преди няколко години "ухажваше" дядо си, баща ми, да развали дарението към мен и да й прехвърли тази половинка!
Той достопочтено й отговорил, че няма как да стане. Дарил е на майка й половината и, че тя ми го е продала е бил нейн избор.


Тази същата моя племенница, която заведох в Гърция, омъжих в много добро семейство в престижен квартал с най-добрите свекър и свекърва, спасих от мизерията в която беше и ще тънеше в България!

Това сега ми скача?


Искам да видя физиономията й когато разбере, че е OFF.
Защото нотариуса по сделката е казал, че тя с отказа от наследство на майка си е вън от играта.


Не ми пука дали ще е вътре или вън. Разликата е само 2500 лева. С толкова пари няма да забогатея, без тях ням да обеднея.



Тема Re: Баси майтапа!нови [re: pishmangreek]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано03.08.19 10:02



С роднините е трудно, когато няма скрупули.
Преглъщаш и се чупиш завинаги и толкоз.

WALL·E


Тема Re: Баси майтапа!нови [re: Naglets]  
Автор pishmangreek (пристрастен)
Публикувано10.08.19 15:29



С роднините е трудно, когато няма скрупули.
Преглъщаш и се чупиш завинаги и толкоз.



Точно! От моето бивше семейство останахме аз, една леля (сестра на майка ми), единствената първа братовчедка (дъщерята на сестрата на майка ми) и двата племеника(децата на сестра ми), които са пълни боклуци(племениците)!
Аз съм единствената многодетна майка в рода ми. Всички останали са без или с по едно дете. С две също рядко.

Та и да искам да контактувам с роднини, няма с кого. Единствените ми роднини с които искам да съм са съпруга и децата ми.

Да се свършва и тази "одисея" с наследствените имоти и приключваме окончателно.



Тема Re: Баси майтапа!нови [re: pishmangreek]  
Автор pishmangreek (пристрастен)
Публикувано14.08.19 02:58



Верно е майтап със законите в българия.

Имотната мафия просперира и ще просперира! докато има тъпанари!

Аз си взех дела.

Дървото изядоха племениците ми. Едното се отказало от наследство заради мижави дългове на майка си, другото си продало наследствените права на имотни мафиоти за никакви пари!

Питам мутрата днес на сдеката "Ти знаеш ли, че освен активите си купил и негативи? Майка им на тези им остави дългове! Мутрата съвсем спокойно ми отговори, че знае за дъговете! Баси државата! Баси законите!



Тема Re: Баси майтапа!нови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.08.19 07:39



Баси државата! Баси законите!

Не че уважавам държавата, ама какво им намери на законите в този случай? Нали всичко е направено доброволно от страна на племенниците ти?



Тема Re: Баси майтапа!нови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.08.19 08:39



Цяла седмица си поддържаш темата, реших да те уважа. Това, че почти никой не коментира е сигнал, но все пак да ти кажа, че не си сама във вижданията си.

Познавам и други хора, за които такива отношения с близки кръвни роднини са поводи за хвалба. И са щастливи.

Виждам и ти също. Колкото-толкова. Каквото-такова. Черта в личността ти.



Тема Re: Баси майтапа!нови [re: pishmangreek]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано14.08.19 09:13



Вероятно въпросната мутра е изкупила задълженията отдавна и сега просто си осребрява печалбата.

WALL·E


Тема Re: Баси майтапа!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано14.08.19 15:51



Черта в личността ти.

дали?.... а дали пък не е Видов ден… аз теми не пускам, но понякога изпитвам искрено задоволство от подходите и изпълненията на оная кукувица Кармата особено като става дума за човечета дето ми се водят кръвни роднини...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.