Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:17 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Парола в дир.бгнови  
Автор .Jess. ()
Публикувано03.07.19 11:11



Може някои от вас да са попадали в подобна ситуация или им предстои тепърва, та реших да изясним, ако е възможно:

Преди време реших да си почистя лаптопа и не предвидих, че по този начин ще изчисти и автоматичното ми логване в дир.бг. Паролата я бях сменяла преди време, та не бях сигурна с каква съм в момента, понеже от месеци не ми се е налагало да пиша парола като се логвам. Аз, като старо патило, си записвам прилежно всички пароли в един бележник и си ги актуализирам чат-пат. Оказа се обаче, че паролата за дир-а не става. Ок, казах си, няма проблем, дир-а дава възможност да ти прати нова на имейла, който потребителят записва при откриване на акаунт. Пратиха ми нова парола, чакам аз да я получа в кутията, ама не. Не идва и не идва. Гледах в спам-папката, и там няма. Опитвам отново да получа нова парола, казва ми, че вече ми били пратили, така че друга няма да има. Реших, че като изчакам 24 часа, ще може пвсе пак да получа, втора нова парола. Не, помни, че ми били пратили и това е, т.е. няма никаква възможност да си вляза повече в аканута, който ползвам някъде от 2003/4 година.

Разрових пак стария, верен тефтер, намерих записаната нова парола на друго място и успях да вляза.

Обаче имам питане - в такава ситуация, как може да се реши подобен проблем или остава единствено възможността човек да си създаде нов?



Тема Re: Парола в дир.бгнови [re: .Jess.]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано03.07.19 11:28



Нито можеш да смениш забравена парола, нито можеш да създадеш нов акаунт. Няма друг начин да се закрият клубовете, разчита се на склерозата ни и на тва че налитаме да си купуваме нова джаджа чат пат и да си губиме логването.

Между другото, линк за смяна на парола ми пристигна след три седмици. Опитах преди година някъде да регистрирам нов акаунт но така и не пристигна потвърждението на имейла ми. Тогава пробвах забравена парола която като пристигна след три седмици, успях да сменя паролата. Обаче не може се влезе в клубовете с тоя акаунт, мога само да пиша коментари под статиите.



Тема Re: Парола в дир.бгнови [re: .Jess.]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.07.19 11:45



* Ползвай софтуер за пазене/помнене на пароли, примерно Lastpass, Kaspersky Password Manager.
Може и прост софтуер за водене на бележки от типа на Microsoft OneNote, Google Keep, Evernote. Но задължително го защити с 2-factor (чрез СМС към телефона ти).

* С кой браузър си? Повечето (всички??) браузъри имат начин да си видиш всички запомнени user name/парола комбинации.



* ИЛИ много хитро решение - НЕ се налага записване (въпреки че ако искаш, може и да продължиш да си ги записваш), не се налага ръчно търсене, и НЕ се случва проблем дори да форматираш диска и минеш на нова ОС или комп.

Решението е - акаунт за браузъра. Под Firefox, това е Firefox Sync. Под Хром се води Google Account. Направиш ли си такъв акаунт, и влезеш ли в него, браузърът може лесно да ти помни паролите в онлайн Облак, така че никога да не се губят. При логване някъде, браузърът ще пита дали искаш да запомни паролата.

Ако не си нито с Firefox, нито с Хром, моля кажи.


Редактирано от Naki на 03.07.19 11:45.



Тема Re: Парола в дир.бгнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор .Jess. ()
Публикувано03.07.19 11:50



Не разбрах защо не може да се създаде нов акаунт - естествено с ново потребителско име и т.н. Вече е премахната тази възмоност ли?



Тема Re: Парола в дир.бгнови [re: Naki]  
Автор .Jess. ()
Публикувано03.07.19 11:55



Не ми се иска да помня пароли на лаптопа, защото може да се скапе диска и тогава увисвам.
По ми хареса идеята с облака (с хром съм). Имам и Google Account. Не ми харесва обаче да висят пароли някъде, където някой зложелател може да ги хакне. Специално за дира не е толкова важно, но за имейл кутиите ми имам притеснения - получавам важни съобщения там. Ще разуча въпрос с помненето в облака обаче, като алтернативен вариант. Старият тефтер обаче не си го давам (за сега)

.



Тема Ако те е шубе от Облаканови [re: .Jess.]  
Автор Phillip (Щайнмайер)
Публикувано03.07.19 12:26



Ако те е шубе от Облака да си качваш пароли, то има такова хитро решение. Качваш си само голяма част от паролата, примерно:
Kutu-Kutu_Budigi_bi_Pisanga_U!
Обаче си знаеш, че трябва да допишеш към нея нещо лесно за помнене, да кажем 69 и готово.



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Парола в дир.бгнови [re: .Jess.]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано03.07.19 12:36



Смяташ, че паролите са кой знае каква пречка за любопитниците ..... да си врат гагите тук-там!?

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Да, пречка са.нови [re: BATHco]  
Автор Phillip (Щайнмайер)
Публикувано03.07.19 12:42



Да, пречка са. Сигурно имаш предвид параноята стигаща чак до "могат да ти ровят в компютъра дори при изключено ел. захранване".



~~~
« Три милиарда цигулари! »

Тема Re: Парола в дир.бгнови [re: BATHco]  
Автор .Jess. ()
Публикувано03.07.19 12:48



Не, не смятам.
Обаче дир-а не ме пуска без парола, все едно дали искам да ползвам или не.





Тема Re: Ако те е шубе от Облаканови [re: Phillip]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.07.19 12:48



начи за да говориш добре език ти требат към 20 000 - 30 000 думи, кат туриш и по 5 - 10 000 за всеки чужд език отгоре ... тъй че на фона на тва количество запомнени думи, не мога да разбера какъв е толкоз голем зоръ да запомниш некви си 30 - 50 думи отгоре, пък били те и с цифри и с изчекнати смволи - аз моите пароли си ги помня сичките, заедно с пиновете на картите, камара телефонни номера и тъ нъ ... за къф ти са тефтери и облаци, кат имаш толкоз свободна памет в главата






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.