Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Но вече като е запалена...нови [re: pishmangreek]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано16.04.19 01:33



"... никой не би запалил Нотрдам за да построи джамия ..."
Може да си права. Обаче, сега вече като "Нашата Дама на Париж" е била запалена - възможността за евро-джамия просто природно щръква като налична, че и кореняците франсета да се усетят включени в културната тъкан на Европа, а не да се усещат дискриминирани и всячески обиждани и засягани от християнски облекло, храна, законодателство, образование, женски права, и прочие фактори заради които мохамеданите бягат от родните си райски градини и пъплят по пъклените християнски държави.

Редактирано от Santo Modesto на 16.04.19 01:49.



Тема Йеп!нови [re: shtirlic-149751]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано16.04.19 01:48



Това за водата щяла да порути всичко... Изказване от хора, незапознати с гасене от летящи возила: на нещастниците им се привижда гигантска кофа вода, излята върху покрива на къща, и плътната водна маса отмиваща всичко като стихия...

При "освобождение" на водната маса от достатъчно голяма височина, водата започва да пада монолитно, но постепенно, от ускорението и рязко повишаващото се въздушно съпротивление, водата евентуално бива разбита до водна прах. Точно тази водна прах гаси, чрез наквасване на пламъците (пряко отнемане на топлинната енергия от пламъчната реакция), и чрез попиване на топлинната радиация (което забавя или премахва разпространението на пламъчната реакция).

Та значи, франсетата нямат пожарогасителни вертолети, които могат да се изкатерят на нужната височина, и от там да пуснат гасителния разтвор? Катедралата е на остров - няма опасност ненужно да наквасят съседни сгради.

Осиране, за цял свят да гледа.
Но, подозирам, в състава на всички френски органи и организаций около пожара, всички бройки за разнообразие и разните там чуствителности са били отчетени точно!



Тема Тъй вярно - водна мъгланови [re: Santo Modesto]  
Автор shtirlic-149751 (прогресор)
Публикувано16.04.19 02:07



Воден прах или водна мъгла ..пулвелизира се както ти се изрази по инженерно му от рязко повишаващото се въздушно съпротивление....
Но явно такива ми ти инженерни и физични закономерности нещо не са в главите на франсетата


Това за щръкнала джамия там и зашити франсета към исламските ритуали и културни ценности веднага ми се яви пред погледа , гледайки как картинно пада кулата на катедралата...
Та даже не видях при франсетата и специализирана военна техника за спряване с техногенни катастрофи.. какво да не би френските военни да не са подготвени за гасене на мащабни пожари в техни военни базови обекти в случай на противникова атака
Явно либерастията наложила се толкова деситилетия у френско ще се излекува с масови разстрели там
Но определено това е крушението на един символ на католическа европа...
Между другото видях на доста снимки ухилените мангало-арабски муцуни на разни мигранти ли техни пофренчели ли арабели, които вдигайки полицейска лента по време на ранния пожар позираха ухилени и поместват снимки в Туитър Фейсбук Инстаграм и къде ли не ...

Редактирано от shtirlic-149751 на 16.04.19 02:16.



Тема Мъка-а, Щирлиц!нови [re: shtirlic-149751]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано16.04.19 02:11



Помня когато за пръв път видях турци, в група: беше във Франкфурт на Майн. Гледах ги, нещастни дрипави диви, и се чудех - пра-дядовците на тези ли диваци са държели моите пра-дядовци в робство?! Моите пра-дядовци колко ли са били изпаднали, и какви ли пещерняци ще да са били, че да се оставят да са роби на такива човекоподобни?! Заболя ме, да ти кажа.

Сега ги гледам франсетата, как им изгаря катедралата, и те интелектуалчат за тясни улици, водни разрушителни стихий от гасителен разтвор, страх да не попречат на пожара, че да не причинят още повече разрушения... Некадърници. Интелектуалци. И се чудя: пра-дядовците на тези ли интелектуалци са лайнарствали срещу моите пра-дядовци с ньойския диктат и разните унизителни положения около него!? Моите пра-дядовци колко ли са били изпаднали, и какви ли пещерняци ще да са били, че да се оставят държавата им да бъде рязана и мачкана от такива човекоподобни, и тяхните протежета по южния фланг?! Боли, да знаеш.

Както гласеше българският афоризъм, боли да те ритне подкован ботуш, но още повече боли да те ритне съдран цървул.

Тук защото народът е наежен от данъчното увеличение (от червените), и от беззаконието и безсрамието на червените - пожарът в "Нашата Дама" на "системата" й дойде чудесно, да отклонят вниманието на населението - и сега по телевизията като гледам докладите... Като че на тексасци или американци много им пука точно за франсетата... Обаче друго си е да гледаш пламъци, безконтролен пожар, чужда некадърност, драма - зрелище, батей!

И слушаме разни изказвания на евро-франсета: те били християни, били католици (католиците са се отцепили от християнството от кажи-речи 1000 години - ама били християни), Франция била католическа държава, с католическа култура... Ай стига бе! Кога евро-франсетата решиха да се правят на европейци, правейки се на християни! Какви са тези груби нарушения на политическата правилност в ЕС! Няма ли някоя НПО да вдигне врява за нарушаване чуствата на кореняците франсета, че последните току вдигнали джихад за мирни цели!



Тема Re: Мъка-а, Щирлиц!нови [re: Santo Modesto]  
Автор shtirlic-149751 (прогресор)
Публикувано16.04.19 02:28



Свети...мислим в еднопосочие.. ТОва и за турчулята ми се е мяркало и в моите мисли когато съм виждал типични турци от анадола.. а и от архивни кадри на тяхната армия да кажем от 70-те години.. Навремето един близък на баща ми ни показваше такива филми които още носеха надписите - "за служебно ползване"

... Та гледайки и аз тия пандури и пълни примати си завах и аз същите въпроси за това как тия така са ни смазали и колко време са ни шибали ... И явно сме били толкова разцепени и толкова жалки че тия са ни надвили...
А как бодро звучат в репортажите как спасили светините от катедралата.. И как не почнали да гасят докато не изнесяли всичко...

Но това за мъката на франсетата ...или по скоро гледайки разплаканите лица на наебаните либерасти и интелектуалци веднага ми дава сравнение следните архивни снимки




Тема По нашият крайнови [re: Santo Modesto]  
Автор shtirlic-149751 (прогресор)
Публикувано16.04.19 02:35



тая мъдрос за ботуша звучи малко по така... По малко боли да те ритнат с подкован полицейски ботуш от колкото бос цигански крак



И аз се чудя и мая наистина с това еврогейско интелектуалничене за водни стихии от самолети от хеликоптери ...пък по добре било да оставят пожара да изгори дървенията.. пък камените вигждате ли нямало опасност да се сплавят...и как почти са овладели пожар...
И тук е имало такова безхаберие и тъпанарщина..И едва ли някой ще понесе отговорност.. Даже може и някой да наградят ..Може да се прегърнат взаимно и с мусулманите че са били единни пред това бедствие

Сър май е време големи руски и големи американски братя по сериозно да се гушнат и да почнат да шибат европа и да е пропочистят правилно и надлежно... Дойчовците и те да се стягат а да не либералничат , че и при тях вече има близо 8-10% мусулманско население...



Тема Re: Мъка-а, Щирлиц!нови [re: shtirlic-149751]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.04.19 03:29



То затова синеоките рицари на Вермахта изпревариха Сталин с 3 седмици и нападнаха на 21 юни 1941, жертвайки се за Европа, иначе Червената армия стигаше до Атлантика.
За пропагандата - има и премного снимки на пленени червеноармейци от лятото на 1941 или на радостно посрещане на германците в Прибалтика , Украйна и т.н. ...



Тема Прокрадва се зловредния слухнови [re: Santo Modesto]  
Автор shtirlic-149751 (прогресор)
Публикувано16.04.19 04:25



че заради разни мигрантски квоти които били наложени във Франция и особенно в Париж... Доста от предвидените специалисти по ремонтни и реставраторски дейности били заменени от нискообразовани и нискоквалифицирани мигранти..

Явно тук не се е минало без някаква финансова корупционна далавера относно усвоени средства за набиране на технически лица за тези дейности и заменени с примати на ниска процентна ставка...
И това в комплекс с некомпетност при управление на кризи и подобни екстрени ситуации и имаме сегашната помийна яма сътворена с пожара в катедралата и оставянето й да изгори най мизерно...Да не извикат по спешност самолети и хеликоптери специализирани по борба с пожарите си е доста голяма интелектуална полюция с довода че водата щяло да срути катедралата ... И тия ще ни учат нас на ум и разум как да живеем и какво да правим.. Подпалил им се задника и се чудят как да си го изгасят... И като си представя че почти е така по цяла Западнала Европа

.. И тия ми се дърлят на нашите ..Само си представям да ги запукат с ракети ..една катедрала не могат да угасят а тогава си представям какво ще да е
Уроди с ръце които от дирниците им изникнали... Стълбите на пожарникарите им били 30 метра пък пламъците били на 80 метра.. Най ме одърви едно съобщение което го тиражираха на техния старши пожарникар че имали недостиг на вода ...и това при наличието че са на остров заобиколен от вода?!? Отделно зная че задължително за борба с силни пожари в дървени здания или със много дървении се използват специални химически разтвори... И те трябва да ги имат на разположение...
Убеден съм че това е един крекщяш символ на целенасочената подмяна на населението в Западна Европа с разни генетични дегенерати които и за подпалки не стават...
Въобще запалването на този символ на католическа Европа за мен е знаков и това е началото на края им...
Въобще Европа е чака един див и неконтролируем разпад и измиране на населението им - говоря за бялото европейското...

А Запада се присмива уж на изостаналите руснаци..
Ето вижте колко са изостанали... Това е специален 101 метров пожарен подемник за гасене на пожари на небостъргачи в Москва



Ето ви специално за Московския специализиран противопожарен авиотряд.. Един от 4-те хеликоптера ...тази година ще получат още един .. Значи стават общо 5...


Отделно въобще не ми е жал ни за франсетата ни за франция.. Да го духат от всякъде... Да не би те да са жалели България когато рязаните чалмалии тук са палели църквите ни и са горели живи хора... Когато укробандеровските сволачи изгориха 100-тина души в Одеса по най жесток начин въбоще нямаше ни молитви ни сълзи от френските ублюдки...



Тема Re: Прокрадва се зловредния слухнови [re: shtirlic-149751]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.04.19 04:40



...и тия ми се дърлят на нашите...
Нашата страна, каквато-такава, е само България.Русия е чужда страна.



Тема Re: Нотр Дамнови [re: Koftia]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано16.04.19 09:27








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.