Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Нотр Дамнови [re: Koftia]  
Автор Nerv (still standing)
Публикувано20.04.19 00:39



Не знам за какво е темата, но подзаглавието е: де пари?

прав или изправян


Тема Re: Едно интересно писаниенови [re: spunk]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.04.19 01:00



На площад америказабългария кво им е мнението за рушенето на мавзолея?



Тема Re: Едно интересно писаниенови [re: spunk]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано20.04.19 04:47



Такива храмови сгради са заложени да бъдат дело на поколенията и не може да се каже : Край, издигната е, осветена -трябва си поддръжка, участие...Рилският манастир изгаря преди 200 години, издигнат е наново за не много дълго време с всенародно участие и то в ония години, взривената през 1925 "Св.Неделя" е възстановена от същия архитект в още по- достолепен вид за 6 години и т.н.



Тема Re: Нотр Дамнови [re: Koftia]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано22.04.19 16:24




Не е интересно или ново, пише че започнал от централната част и че разследват дали е работела противопожарната система.
Не знам дали си давате сметка, тоест дали знаете искам да кажа, че един пожар става неуправляем 2 минути след първия пламък. В има филмче на контролиран пожар и се вижда че на втората и половина минута пламъкът вече прескача от мебел на мебел, защото температурата достига 500-800 градуса. 2 минути е по-малко отколкото да обсъдите мача със съсед на стълбите или да се върнете от мазето. Противопожарната система дава едни допълнителни до 30 секунди, това е. Ако не е работела в Нотр Дам, трябва да се разследва, но едва ли можеше да реши нещо, особено ако е започнало взривно от бои и лепила.

Аз лично отдавна подарих пожарогасители на всичките си близки и въоръжих и нас. Наскоро дадох и на съседите по вила- симпатяги с малки деца. В колите - задължително 1 кг истински пожарогасител - прахов АВС- залепва по горящата повърхност- искам да кажа сравнително универсална работа за всякакви пожари, фосфати някакви, прах. А в домовете, в кухните, същите такива но 2 кг.
Нищо не струват, хора. По 20 - до 40 лева са, купете си! С манометри за да виждате дали са под налягане.
(Не се занимавам с продажба на пожарогасители :-))) )

Но основният съвет към всички, кажете го на близките си, на деца, внуци, майки и бащи, видят ли че има пожар, да бягат. Да зарязват всичко, да грабват децата и да изчезват.



Тема Re: Нотр Дамнови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.04.19 18:11



Абе от няколко дена си мисля, че в един момент пустата му 100 метрова кула- игла се е задействала като комин, като се е развила оная ми ти тяга - и адът се е отприщил...





Тема Хм!нови [re: Green Light]  
Автор Santo Modesto (стар клубар)
Публикувано22.04.19 19:34



Има голяма (не, ОГРОМНА) разлика между запалване и горене в затворено пространство и под окрито небе. Даже когато някой спомене че е експерт по огнеопасност и прочие, непременно е нужно да поясни дали експертизата му е за "затворени пространства" (примерно вътре в кораб или самолет или шахта), "ограничени пространства" (измежду агрегати в нефто-химически комбинат, примерно, или в открит склад), или "отворени пространства".

Колко е разликата? Ми при моите анализи, примерно, запалването и горенето, вкл. взривяването, на дадена възпламеняема газ (входна енергия, температура, формиране на пламъчен фронт, движение на пламъчния фронт, и прочие) можеше да даде пламъчен фронт от Мак 3 в затворено пространство, и пламъчен фронт със скорост 5 - 7 м/с (човешки спринт) в отворено; можеш да си представиш разликата във всички други параметри на горене.

Пожарът в "Нашата Дама на Париж" НЕ започна в кулата: това си личеше отявлено от видео-доклада. Ще рече, започнал е в отворено, най-лошо - в ограничено, пространство. Каквото писах за запалване от електрическо късо важи.

Тези алабамурници за "обществено ползване" с политическа правилност не са за "пряко вярване"...

Редактирано от Santo Modesto на 22.04.19 20:06.



Тема Абсолютнонови [re: Santo Modesto]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано23.04.19 05:23



Само няколко часа след гръмването на шокиращата новина обявиха, че няма данни за тероризъм или преднамерен палеж


Една талашитена сграда за се подпали, по тукашните ширини, отнема в месеци на разследващите органи да се произнесат за причината. Катедрала лумна в пламъци до небесата и за броени часове установиха елементарна авария.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.