Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Училищно тинейджърски неразбории...нови  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано29.03.19 12:03



...с малката щерка, рекох да си окна тук барем ми олекне и ме посъветвате какво да правя...защото мамка му, трябва да вземе диплома за средно, а има още 2 години


/извинявам се, темата е дълга, на който не му се чете, хич да не се мори/


Накратко: Малката, която кара 17-та година и е в 10 клас в национална известна гимназия/не искам да назовавам училището за да съм свободна в изказа пред вас, но е свързано с рисувателни дисциплини/ сега искала да отпадне и да прекъснела ученето. Прочела правата си по нета, че задължителното образование е до 16 години, изчислила, че вече е на 16 години и 4 месеца и решила да отпада.

Сега по-нашироко: Тя си има някакво самочувствие, че рисува и изкарва пари.Тя обожава да рисува, просто има някакъв необясним талант и въображение, не знам откъде извира и как и се получава. На месец в момента с не много рисуване спокойно си докарва около 400 лева, има си Пейпал карта. Оплаква се, че училището и пречело да се посвети на рисуването и да печелела повече. Тя рисува предимно вечер и нощем. В интерес на истината печели конкурси някакви-американски/това е добра реклама за нея/, контактува с местни, много добре се справя с английския, учи го и допълнително...има някакъв стил, който го намират за интересен с много последователи в инстаграм и сайта, където рисува и продава, дават и поръчки, които не може да насмогне да изпълни, защото не може и да рисува и да учела и почти няма време за спане...оффф.

Тя е особена немалко, зодия стрелец-по-скоро змиеносец, тази 13-тата зодия, дори е родена на 13-то число и то в петък...петък 13 декември-не пуши, не пие, не се занимава с гаджета-не и били интересни тия момчета лигльовци:))), много е кротка в училище, не иска да ходи с връстници по купони-били скучни и говорели за глупости, обича да е спретната и добре облечена с вкус и дори и подражават на стила, като и проявяват ревност как е успяла да си закупи скъпите неща, как поддържа разкошната дълга коса и т.н....има особен страх от учителите, така и не се научи от детската градина да се изправи и да говори пред публика, обича да стои отстрани и да наблюдава, да не е център на зрителско внимание директно, такава си е...онемява, когато я изпитват, а знае, защото у дома учим нещата, разискваме ги, с мен се отпуска и там казва, авторитетите като и се изпънели и важно я питали-блокира...единствено се справя безупречно, когато им дадат да пише тема, да попълва тестове...вербално обаче и прилошава и гледа в една точка безмълвно...в училище доста и се присмиват, подкачат я за това, тя е много чувствителна и се прибира и си поплаква, заявява че мразела училището, потискала се. Въобще училището винаги и е било кошмар...не се социализира с връстниците си това е, по-затворена е, има си неин живот и разбирания, обича да е сама, на тихо...шум не понася...така се посвещава на любимото рисуване. Записала се даже сама на уроци в квартална рисувателна школа, че искала да понаучи повече анатомията. В училището нищо не правели...само си губели времето със свободни часове и набързо всичко.

На 2 пъти ходя да я прибирам от пейка пред читалище Светлина, получила паническа атака, защото ще има литература, а този зам. директора им преподава и все я изпитва и настоява да говори. Седи на пейката, прилошава и, трепери и се панирала от страх, че има час при Димитров. А той не е кофти човек, но си е взискателен...но някак си не може да им създаде любов към литературата...просто е схематичен, не влага творчество при преподаване, набързо нахвърля материала и умира да изпитва:))).

Друг случай с химичката, знайно е, че тя е известен особен характер, по нета също и се носи славата...за химичката от въпросната гимназия:)))...за мен е много готин човек, познаваме се, много се разбирам с нея...така малко мъжки тип жена, точен характер...обаче им идва малко тежичък за тийновете. Та в началото на годината трябваше да напишат 7 реферата за хим. елементи и да ги оцени. Аз запретнах ръкави и помогнах и написахме най-хубавите реферати, на всички има 6-ци. Срещнах химичката и и казах, че съм помагала усилено, защото заданието бе много интересно. Тя остана очарована и ме поощри да помагам, защото били написани прекрасно, професионална намеса си личала, така се учели как се пише... дори с факти, за някои от тях и тя била научила сега. /аз превеждах от едно нови трудове, публикувани по нета/.
Проблемът е, че тя не им била казала, да ги пазят и да ги предадат накрая на годината. Сега ги иска, а нашата загубила 5 от тях, мислела, че няма да и трябват и от притеснение, в дните, когато имат при нея започна да пребледнява, повърна даже...и стои и не тръгва за училище. Казах и, ето ти бележка, обяснявам в нея на жената, че не пазим файловете, ще разбере, спокойно...ако трябва пак ще пишем. Не иска и да говоря с химичката. Искала да умре...изпитва страх да говори сама с учителите. То верно химичката е доста строга с децата...оффф.

Класната и е честно казано, голяма скумрия, моя възраст, демек от нашето поколение:)))...дисциплинираничка и в релси, няма грам артистизъм у нея, грам мимика, аз се стряскам даже като я видя-гледа неизразително и говори схематично:)))...то и всяка година им сменят класните де. Е, и аз едвам комуникирам с нея и тя избягва да ми звъни, нещо не се получава диалог между нас...не се караме, но просто не става комуникацията. Извикала я миналата седмица и и дала там датите с неизвинени отсъстия. Казала и директно: "Вашите да намерят начин да ги извинят, ако не могат, направо си вземай чантата и напускай училище! Такива като теб нямат място в училището!"...питам се, е що за ултиматум, що за изказ...нещо разговор, нещо опит да поговори спокойно с детето?

Напоследък и се случиха на щерката неприятни неща и със съучениците. То едно на ръка, че не се вписва с манталитета им...присмиват и се, че нямала гадже, защото никой не я харесвал, защо не палела с тях, поне да опита, защо не ходела по сбирките, що не слушала музиката, която те слушат и т.н....но друго стана: за Коледа и подарих скъп голям вълнен шал с любим неин цвят. Откраднаха и го...имали часове, отишла до лафката, шала бил под чантата и...връща се-няма го. Понеже имат камери, помолих класната да проследят какво е станало. Оказа се камерите не работели...само плашат гаргите:))...след месец, нейна съученичка и казва, че еди коя си/това момиче е седяло до нея в този ден/ дошла на купона дето си организирали, част от класа в дома на друго момиче със същия шал като на щерката. Щерчо, се съмнява, че именно това момиче и го е откраднало. ОК, аз отидох до H&M и и купих отново същия шал с указание да си го пази.

Същото това момиче я тормози и за пари...просто и бърка в чантата и и взема от портмонето пари. На опита на моята да и каже поне да и ги връща, онази нагло отговаря-"ще видя...ти си имаш пари, аз съм затруднена, ще ми помагаш, нали съм ти приятелка, иначе ще ти проваля репутацията!" /какво означава това не знам/

Имахме и неприятен случай, където момчета от класа я обграждат и я притиснали до стената извън училището...подигравали и се, защо нямала гадже, лезбийка ли била...можели да и доставят удоволствие...тя се развикала и онези я оставили на мира, защото една жена била наоколо и ги разгонила...тичах пак да я прибирам, беше примряла от страх и една жена стоеше до нея да я успокоява докато отида.

Вчера звънях притеснена директно на директорката на училището и човешки си поговорихме, разказах и всичко...казах и че няма грам мотивация да ходи на училище-разказах и нещата, от класната нямам подкрепа-все пак тя е изпълнителен кадър и си следва стриктно задълженията.
Казах и, че щерката иска да отпадне от училище. Иска да спре да учи сега. Щяла да учи по-нататък...разбала, че може да мине на самостоятелна форма, или вечерна гимназия...или да си купела диплома...проучвала...оххх...но не искала повече да ходи в тази среда.

Директорката е много свестен кадър и човешки възкликна..."Ама, това е абсурдно. Тя е кротко и възпитано, талантливо дете, има хубави оценки по повечето предмети...не създава главоболия...оставете ме да проуча нещата и да ви звънна. Ще говоря с колегите, ще преценим как да реагираме. Помолете я само до априлската ваканция да идва, да имам време да реагирам. Дума да не става да напуска сега, поне да си завърши 10 клас, още 2 месеца остават...за 11 ще го мислим, а и тя ще поизрасте през лятната ваканция, ще премисли."

Обяснявам и на щерката, че без средно не става...ни шофьорска книжка, ни развитие натам. Обаче онова седи тъпо и гледа в една точка...щяла да си купи диплома, щяла да си доучи по-натам...искала да мине на самостоятелна форма...не искала да ги гледа тия от класа...искала само да рисува.

Иначе обожава психологията и философията, историята...хуманитарните предмети. Дори математичката вдигна ръце и ми е обещала да има поне 3-ка...независимо, от това, че е валяка тъпчо по тоя предмет:)))...хората се опитват да помагат...благодарна съм им. Обаче класната е супер неартистична скумрия, да мЪ прощава

Те тва са ми мъките сега...помагайте моля, ако сте минали през подобен проблем

Редактирано от Lira Emerald на 29.03.19 12:28.



Тема Re: Училищно тинейджърски неразбории...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.03.19 12:18



Прочетох, не мога да съм полезен


Мога само да си спомня защо ни побеляват косите.



Тема Re: Училищно тинейджърски неразбории...нови [re: Lira Emerald]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано29.03.19 12:31



С риск да ми се обидиш, но наистина човешки се притесних. Класната не трябва да е артист, тя е там да е учител, хората са различни. Ама класната не е важна, още две години ще се изтърпят.
Притесних се за детето, толкова години не може да намери "нейните си хора", това не е добре. Хубаво е да учи, сега изкарва пари, но утре не се знае. Ако наистина има талант трябва да го развива, не занм дали да не поговорите за перспективите после, учене навън, специалности от които ще научи повече, ще расте. Сега не и е добре, но средното образование ще свърши, ще си търси мястото и ще се наложи да приема хората каквито са, а това очевидно и е проблем. Лоша работа. Тук можем само да си дрънкаме, защо не поговориш с психолог, има и добри вероятно, просто да се посъветваш. Когато страни от другите се откроява, не се скрива и те я тормозят за това, децата често са жестоки, то и възрастните сме, не е много по-различно, но човек не може да се скрие в гората и да е сам.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Съзвездие мое...нови [re: Lira Emerald]  
Автор pavyan (понякога GP)
Публикувано29.03.19 12:32



бих те посъветвал следното:
1.Мини детето на индивидуално обучение и мисля,че ще се учудиш от промяната в нея и оценките,които ще изкара.Явно,че в училище не може да вирее,а и с тези панически атаки само я затормозяваш,а за две години могат да преминат и в нещо по-лошо.В никакъв случай не й разрешавай да прекъсне училище.Просто й дай алтернатива.
2.Добър психолог-трябва да си изкаже натрупаното.Просто да го изсипе,за да й олекне.С теб може и да говори,но трябва да може да сподели с някого всичко,независимо какво е.
3.Без забрани и караници.Просто в тоя момент я подкрепяй във всичко,дори и да не си много съгласна.Нека детето да разбере,че има безусловната ти подкрепа.В момента това й е най-необходимо.Просто тя е сама в един свят,който не я разбира и приема и трябва да й осигуриш спокойно и вдъхващо сигурност място.
4.Нека да рисува,но да знае,че има и други задължения,като например ученето.Просто й покажи,че е голяма и равноправна с вас,родителите.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Училищно тинейджърски неразбории...нови [re: Lira Emerald]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.03.19 12:38



проблемът не е точно, че не иска да ходи в училище, винаги може да мине на самостоятелна подготовка
а в това, че пред авторитети блокира
утре няма да има учители и директори, но ще има други, пред които ще изпитва ужас да се изправи, а ти няма да можеш да ходиш с нея навсякъде и да й помагаш
говорила ли си с нея дали иска да преодолее този проблем



Тема Re: Съзвездие мое...нови [re: pavyan]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано29.03.19 12:46



Супер, много интересно.
Бих допълнил две неща:
- не да отидат при психоложката, а тя да дойде у дома уж на гости като приятелка на майката, бъра-бъра, и в един момент майката ги оставя насаме. За да не се шашне нещо детето.
- за ученето, бих подходил в разговори чрез даване на перспектива, свързана с рисуването, напр. литература - фантазия - идеи за рисуване; химия, биология, физика, история - какво се крие зад повърхността, много интересни неща, като ги знае, ще ги изразява и на платно и ще е още по-интересна самата тя за останалите, които гледат произведенията й (+ търсене на примери с реални художници, сред които не само Леонардо да Винчи, също така химията в боите за рисуване); математика - аналогично, пропорции, перспектива, щуротии.. ащо не и връзка с модернизма.



Тема Re: Съзвездие мое...нови [re: pavyan]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано29.03.19 12:53



Да, и аз ще я подкрепя за самостоятелна форма на обучение, това е сигурно , ако реши. Но това може да стане в началото на 11 клас, не сега за оставащи 2 месеца. То и директорката човешки иска да помогне и е склонна, но помоли сега поне да си вземе 10 клас.

Няма скандали и ултиматуми от мен...грам, баща и се опъва, повишава тон не на нея, на мен, но тя чува, но си поговорих с него да е по-кротък...нещата ще се разрешат.

За психолог не знам, предложих и не иска с никой да говори сега...тя си знаела, кое я кара да се чувства добре. За сега няма да настоявам за психолог, за в бъдеще ще преценя...надявам се през лятната ваканция да поизрасте проблема и да опитаме със самостоятелната форма, ако още я иска. Защото може да реши да си ходи нормално...аз така и бия малко инжекции по слабото място, че ако не ходи на у-ще няма пред кой да си покаже хубавите дрехи и маратонки

...има опасност да напълнее от застояване пред компа и рисуването...ти мани, ама ми върза на тия неща и даже каза...ОК щом толкова искате с директорката да ходя ще си сложа най-готините дрехи и ще си направя прическа за да ги дразня тия от класа, но няма да позволя да ме изпитват, не очаквай да уча повече...това се случи вчера и днес и горещо приветствах идеята и, защито май се оказва, че не оценките са важни вече, а държат на присъствието...просто ги искат там...а като са там дали ще учат или не, малко ги е грижа учителите...обаче от министерството ги проверяват много за отсъствията, а даскалите умрат да пишат отсъствия

И още и казах, добре, хипотетично спираш да учиш ...но трябва да работиш...осигуровки, заплата...няма начин! Ние няма да поемаме разходите за скъп компютър и графичен таблет...от тук насетне ще си изкарваш пари, че и ще се налага да даваш у дома за храна, ток, сама ще си плащаш телефона! Казах и го!
Тя се поизпъна, че щяла да се опита, обаче гледам ентусиазма малко поугасна от седмица...затова заплашително и ядосано тръгна на училище но си закупи лично скъпи нови дънки и маратонки за да дразнела/има си пари, купува си, не се меся

Успивам я, че директорката лично и горещо и се моли да ходи докато реши проблема и затова и днес кандиса да е на училище..слава Бога от понеделник са ваканция...после да видим, на 11.04 съм на родителска и ще ми кажат какво са решили...но аз им заявих , че тези 10 дни отсъствия, непоследователни дни...не мога да извиня...това е, да помагат ако могат

Редактирано от Lira Emerald на 29.03.19 13:58.



Тема Re: Съзвездие мое... [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано29.03.19 12:54



- не да отидат при психоложката, а тя да дойде у дома уж на гости като приятелка на майката, бъра-бъра, и в един момент майката ги оставя насаме. За да не се шашне нещо детето.
Щях да предложа същото. Преди време моя позната ме помоли да ми дойде на гости с двете си дъщери, на 10 и 13 години. Малката имала проблеми, голямата ей така, да не се усетят. Та говорихме по женски всички заедно. По едно време предложих децата да останат сами, а ние да пийнем по чаша вино в друга стая.

Имаше невероятен ефект. Женски разговор между девойки. Децата не знаеха с какво се занимава дъщеря ми.



Тема Re: Училищно тинейджърски неразбории...нови [re: Lira Emerald]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.03.19 12:58



карам на парче:

не искам да назовавам училището за да съм свободна в изказа пред вас, но е свързано с рисувателни дисциплини/

сега искала да отпадне и да прекъснела ученето. Прочела правата си по нета, че задължителното образование е до 16 години, изчислила, че вече е на 16 години и 4 месеца и решила да отпада.


тийнче без акъл и насока.

Тя си има някакво самочувствие, че рисува и изкарва пари.

дете без родители.

На 2 пъти ходя да я прибирам от пейка пред читалище Светлина, получила паническа атака, защото ще има литература, а този зам. директора им преподава и все я изпитва и настоява да говори. Седи на пейката, прилошава и, трепери и се панирала от страх, че има час при Димитров

ДЕТЕ БЕЗ РОДИТЕЛИ - отдавна е за консултация с психолози, психиатри, психотерапевти и сериозно отношение У ДОМА към ИСТИНСКИТЕ ПРИЧИНИ за нейните неврози и психози.

Ама доколкото те познавам, ще подрънкаш, ще се напрайш на спецялна, ще си намериш оправдания - те, другите създават проблеми - и момичето ще си е все така.
Тя от отделенията си е все така - изолирана навън и поощрявана за самоизолация в къщи.



Тема Re: Съзвездие мое...нови [re: Lira Emerald]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.03.19 13:04



За психолог не знам, предложих и не иска с никой да говори...тя си знаела, кое я кара да се чувства добре. За сега няма да настоявам за психолог...надявам се през лятната ваканция да поизрасте проблема и да опитаме със самостоятелната форма, ако още я иска. Защото може да реши да си ходи нормално...аз така и бия малко инжекции по слабото място, че ако не ходи на у-ще няма пред кой да си покаже хубавите дрехи и маратонки ...има опасност да напълнее от застояване пред компа и рисуването...ти мани, ама ми върза на тия неща и даже каза...ОК щом толкова искате с директорката да ходя ще си сложа най-готините дрехи и ще си направя прическа за да ги дразня тия от класа, но няма д апозволя да ме изпитват, не очаквай да уча повече...това се случи вчера и днес и горещо приветствах идеята и, защито май се оказва, че не иценките са важни вече, а държат на присъствието...просто ги искат там...а като са там дали ще учат или не, малко ги е грижа учителите...обаче от министерството ги проверяват много за отсъствията, а даскалите умрат да пишат отсъствия

И още и казах, добре, хипотетично спираш да учиш ...но трябва да работиш...осигуровки, заплата...няма начин! Ние няма да поемаме разходите з аскъп компьтър и графичен таблет...от тук насетне ще си изкарваш пари, че и ще се налага да даваш у дома за храна, ток, сама ще си плащаш телефона! Казах и го!
Тя се поизпъна, че щяла да се опита, обаче гледам ентусиазма малко поугасна от седмица...затова заплашително и ядосано тръгна на училище но си закупи лично скъпи нови дънки и маратонки за да дразнела/има си пари, купува си, не се меся


Ти си го смляла на кайма туй дете много отдавна.
Никой не говори така на 16-годишно с очеизвадни емоционално-психични проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.